Російські військові вже у Покровську: ДРГ си щось більше — ISW
Російські військові вже у Покровську: ДРГ чи щось більше — ISW
В Донецькій області, на покровському напрямку російські війська, ймовірно, захопили Новоекономічне на північному сході від Покровськата, а також провели обмежені диверсійні та розвідувальні місії в самому Покровську на тлі постійних російських зусиль щодо захоплення міста. Про це у черговому своєму звіті повідомив Американський Інститут вивчення війни ISW.
Дослідники посилаються на геолокаційні відеозаписи, опубліковані 25 липня, які свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися до центральної частини Новоекономічного та, ймовірно, захопили це поселення. Водночас український інформаційний ресурс DeepState фіксує просування росіян біля Миролюбівки, на південь від Новоекономічного.
ISW тим часом наводить повідомлення російських військових блогерів про те, що піхотні підрозділи та диверсійно-розвідувальні групи росіян просунулися до Покровська, а також на околиці Мирнограда (на схід від Покровська). Були навіть повідомлення, що кілька російських диверсійно-розвідувальних груп тимчасово просунулися навіть до центру Покровська.
Втім, навіть російські джерела вважають передчасними повідомлення про те, що підрозділи РФ вже перебувають в Покровську. ISW також не спостерігає жодних ознак того, що російські війська утримують стійкі позиції в місті.
Тим часом ЗСУ провели обмежені контратаки в цьому районі і нещодавно повернули позиції на захід від Гродівки.
Генеральний штаб ЗСУ у своєму вечірньому зведенні повідомив, що від початку минулої доби на Покровському напрямку росіяни 39 разів намагалися прорвати українську оборону у районах населених пунктів Попів Яр, Новоекономічне, Разіне, Лисівка, Чунишине, Звірове, Котлине, Удачне, Муравка, Новоукраїнка та Олексіївка.
Раніше повідомлялося, що на заході Запорізької області росіяни продовжують закріплятися у Кам'янському та проводять штурмові дії на Степногірськ.