/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F672919a57d63fd16efb7b9452f79651d.jpg)
Секс після поранення: як повернутись до близькості у парі
Сексуальна потреба — одна з базових потреб / © Freepik
Після травми або поранення сексуальне життя у людини часто стає більш якісним, і цьому є наукове пояснення.
Про це розповіла експертка в темі сексуальної освіти, сексуальної культури і сексуальної реабілітації, ініціаторка проєкту «RECOVERY. Сексуальне життя»» Ольга Сердюк в інтерв’ю кореспондентці ТСН Наталії Нагорній.
«Наведу цікавий факт, що у світі є дослідження, які демонструють, що люди після травми або поранення — не тільки військові, це можуть бути якісь життєві, побутові трагедії, які відбуваються з людьми повсякчас — це дослідження, свідчить про те, що їхнє сексуальне життя після травми стало більш якісним. І звучить це дивно, але я можу це пояснити», — сказала вона.
Експертка назвала дві причини:
По-перше, людина, яка отримала травму, вже більше не може займатися сексом інтуїтивно. Тому що секс — це процес інтуїтивний, і як правило, люди йому не навчаються якось додатково, не працюють на цим, не вивчають себе. А коли людина отримала певну травму, і таким, як було сексуальне життя вже не буде, приходить це усвідомлення. Саме тоді починається робота над собою.
«Людина має зрозуміти себе: а що, власне, мені цікаво, а що мене збуджує, а які в мене фантазії? Коли вона це усвідомила, перш за все, для себе, далі вона має поговорити з партнером. А це найважче — говорити з партнером про сексуальне життя», — уточнила вона.
Ось ці два фактори, на думку Сердюк, коли люди вивчили себе і поговорили з партнером, забезпечують якість сексуального життя.
«І це насправді працює на будь-якому етапі, коли людина розпочала своє сексуальне життя, необов’язково для цього отримувати травми», — пояснила вона.
Раніше ми писали, чому романтика — це не завжди про близькість. Більше про це читайте у новині.