В Австрії допускають дебати щодо вступу країни до НАТО
В Австрії допускають дебати щодо вступу країни до НАТО
Глава МЗС Австрії Беате Майнль-Райзінгер заявила, що відкрита до публічних дебатів щодо вступу її країни до НАТО. В інтервʼю Welt вона підкреслила, що вони були би корисними, хоча ані парламент, ані суспільство Австрії поки не підтримують вступ до Альянсу.
"Одне зрозуміло: сам по собі нейтралітет нас не захищає. Австрію на тлі дедалі невизначенішої глобальної безпекової ситуації та дедалі агресивнішої Росії захищають інвестиції у власні оборонні можливості, а також у партнерські відносини", — заявила вона.
За її словами, Відень не може сидіти склавши руки та казати, що якщо нікому нічого не зробить, то і йому нічого не буде. Міністерка підкреслила, що це було б наївно, а світ змінився.
"Водночас ми робимо значний внесок у європейську безпеку. Ми розгортаємо солдатів у численних миротворчих місіях ЄС та робимо все можливе для фінансової, військової та політичної підтримки спільної європейської політики безпеки та оборони. У цьому відношенні нейтралітет Австрії вже помітно змінився з моменту вступу до ЄС у 1995 році", — наголосила глава МЗС Австрії.
Вона також висловилась щодо війни в Україні. Майнль-Райзінгер підкреслила, що миру не хоче Росія, а якби Путін був справді зацікавлений у мирі, він би розпочав переговори про припинення вогню.
"Президент США Трамп подав Путіну Крим та кілька східних областей на срібному блюді, так би мовити, а також виключив членство України в НАТО. А що робить Путін? Він продовжує вести війну на знищення проти країни", — додала міністерка.
Австрія проголосила про нейтралітет після виведення окупаційних віськ у 1955 році, він є частиною Конституції країни. Журналіст, який проводив інтервʼю з Майнль-Райзінгер, назвав нейтралітет "священною коровою австрійців", це частина ідентичності мешканців Австрії.
Раніше повідомлялося, що Трамп відкидає можливість вступу Києва в НАТО. Глава Білого дому навіть, повторюючи риторику РФ, припускав, що наміри України вступити до Альянсу могли стати причиною російського вторгнення.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявляв, що рішення стосовно “незворотності” шляху України до вступу в Альянс залишається незмінним. Але, за його словами, ніколи не було обіцянки, що членство Києва в НАТО буде частиною мирної угоди щодо війни РФ проти України.