/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2F2f1f5e7c6e101c72fbaa0900cc306743.jpg)
У Зеленського розповіли, чого чекають від 19-го пакета санкцій ЄС проти РФ
Україна розраховує, що наступний 19-й пакет санкцій від Європейського Союзу проти РФ буде стосуватися капітанів тіньового флоту, військово-промислового комплексу (ВПК) та фінансових транзакцій.
Про це заявив радник – уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк в ефірі каналу "Ми-Україна", передає "Європейська правда".
"Що ми хочемо бачити у наступному чи наступних санкційних пакетах: по-перше, це протидія нафтовій інфраструктурі РФ.
Є санкціоновані станом на зараз майже 600 танкерів тіньового флоту.
Хочеться перейти до нафтової інфраструктури.
У 18-му пакеті було санкціоновано великий НПЗ в Індії.
Це одразу мало миттєвий результат.
Так само у 18-му санкціонували одного капітана тіньового флоту, це відразу має результат", – сказав Власюк.
За його словами, Україна хоче додати капітанів тіньового флоту, морські термінали, портову інфраструктуру, можливо страхові компанії.
Тобто все, що співпрацює з російським тіньовим флотом.
"Інша велика тема, це ВПК.
Ми пропонуємо ряд нових категорій товарів і речовин для розширення списку критичних компонентів.
Я думаю найближчим часом ми побачимо новий санкційний пакет від РНБО, який стосуватиметься вузьких сфер ВПК і пропонуватиме партнерам синхронізувати ці рішення для того, щоб послабити російський ВПК", – додав Власюк.
Уповноважений президента зауважив, що Захід та Україна хочуть глибше розібратися зі способами неконвенційних фінансових транзакцій, які Росія "нащупала" за останній рік для обходу санкцій: криптовалюти, стейблкоїни.
Зокрема, пакет включає санкції проти ще 26 компаній за обхід санкцій, у тому числі 11 за межами Росії – семи компаній в Китаї (трьох у Гонконгу), чотирьох у Туреччині.
До пакета також увійшли санкції проти 105 суден "тіньового флоту", зниження цінової стелі на російську нафту та заходи проти банків і компаній за межами РФ, які залучені до підтримки її воєнної машини.