/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fc18cf48790334c43afb2c122c8c2d9ca.png)
За які "провтики" студента можуть відрахувати або позбавити стипендії: оновлений список причин
В Україні можуть посилити правила для студентів - тепер за списане можуть не лише насварити, а й вигнати з вишу.
Парламент готується до другого читання законопроєкту №10392 "Про академічну доброчесність", який підтримав освітній комітет, пише Департамент правового забезпечення ДМР.
Його суть - встановити чіткі межі, що є порушенням у навчанні, і які покарання за це будуть. Серед новацій - можливість відрахування, навіть якщо порушення сталося ще до вступу, але виявили його вже під час навчання. Відповідальність настає з 14 років, тож школярі теж мають задуматись.
До порушень тепер офіційно зараховують не тільки плагіат, а й самоплагіат, передання своєї роботи комусь іншому, вигадані результати, навмисну зміну даних, використання штучного інтелекту без вказаного джерела, несамостійні відповіді та саботаж процесу навчання.
"Цей законопроєкт створює прозорі правила для всіх - і студентів, і викладачів, і адміністрацій" - йдеться в поясненні.
За новими нормами порушників чекатимуть або виховні дії - як-от повторне виконання завдання чи відвідування спецзанять, або ж жорсткі санкції - повторне оцінювання, втрата стипендії чи навіть відрахування.
Закон має створити справжню культуру відповідальності та чесності у вишах. Бо якщо студент звик списувати з першого курсу, він так само працюватиме і в житті - без поваги до чужої праці та правди.
Раніше ми повідомляли, студент "влип" на 200 тисяч перед університетом– і все через роботу: за що його засудили?
В Україні частину студентів відрахують на початку навчального року: чому та хто у списку - детальніше на Знай.ua.