/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F2afd36a48c8c14f965ef01e17b876562.jpg)
Росія заявила про розробку "першої у світі" суперсистеми дронів "Диктион": що з нею не так
Йдеться про мережу з так званих "гнізд" – місць, де дрони можуть заряджатися, злітати та сідати, передає 24 Канал із посиланням на Defense Express.
Що відомо про російську систему "Диктион"?
Ці гнізда мають працювати як єдина автономна система, керована спеціальним програмним забезпеченням. У неї можна буде інтегрувати дрони різного типу: від FPV та розвідувальних до ударних і зенітних.
Принцип роботи має наступний вигляд: гнізда встановлюють і маскують вздовж фронту, дрони виявляють цілі, передають дані на командний пункт, а вже там оператори дають команду на ураження.
Однак тут і криється головна слабкість — знищення командного пункту може вивести з ладу всю систему на певній ділянці.
Крім того, хоч система й позиціонується як автономна, "гнізда" потрібно регулярно обслуговувати і заряджати, а їх самих – маскувати від ворога. Тобто повністю без участі людей вона працювати не зможе.
У самій компанії "АвиаТехноЛаб" тим часом хваляться, що система буде "дешевою, як автомат Калашникова", а дрони – доступними за ціною (від 500 доларів). Але попри гучні заяви про "першу в світі" технологію, реальність видається значно складнішою і вразливішою.
До слова, компанія Auterion поставить Україні 33 тисячі "ударних комплектів" зі штучним інтелектомдля дронів до кінця 2025 року.