/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fc2ea0a2b95ebf561db49bbbe4657fe46.jpg)
Українська бронетехніка залишається затребуваною попри домінування дронів
Попри стрімку заміну пілотованих бойових систем на безпілотні комплекси в сучасній війні, потреба у засобах безпечного транспортування особового складу залишається актуальною.
Про це заявив директор компанії-виробника бронетехніки "УКР АРМО ТЕХ" Геннадій Хіргій у коментарі Укрінформу на Міжнародній оборонній виставці IDEF 2025 у Стамбулі.
За словами Хіргія, український досвід протидії повномасштабній російській агресії демонструє кардинальні зміни у веденні бойових дій. "Ми в Україні вже добре розуміємо, що сучасна війна ведеться інакше. Думаю, що не у всіх у світі є це розуміння. Наразі безпілотні системи, системи на базі штучного інтелекту витісняють великі комплекси", — зазначив він.
Водночас керівник компанії підкреслив, що повної автономізації бойових дій не відбудеться. Людський фактор залишається критично важливим у військових операціях.
"Жодна армія не може існувати без солдатів, а солдатів потрібно довозити до точки призначення, до місця виконання завдань", — пояснив Хіргій роль бронетехніки у сучасному бою.
За його словами, продукція компанії виконує ключові логістичні функції: доставку особового складу, евакуацію поранених та безпечне транспортування військових до місць виконання завдань. "Наша техніка на відмінно справляється з цим завданням", — додав директор.
"УКР АРМО ТЕХ" була створена у 2022 році та починала з виробництва одного типу броньованих машин. За три роки компанія значно розширилася: нині її штат становить 1,7 тисячі працівників, а виробничі потужності розміщені в різних точках України.
"У 2022 році цим шляхом пішли багато різних компаній, тому що треба було щось робити і допомагати нашій армії і державі. За три роки ми неабияк зросли, плануємо зростати і розвиватися далі", — розповів Хіргій.
Участь у виставці IDEF 2025 у Стамбулі дозволяє українській компанії презентувати власну продукцію на міжнародному рівні. За словами директора, це потужний майданчик для відслідковування загальних трендів світового оборонно-промислового комплексу, обміну досвідом та пошуку нових партнерів для співпраці.
Український досвід ведення сучасної війни стає все більш цінним для міжнародної спільноти, демонструючи необхідність збалансованого підходу між високотехнологічними безпілотними системами та традиційними засобами забезпечення військових операцій.