Українці отримали майже пів мільярда гривень нацкешбеку за червень
Українці отримали майже пів мільярда гривень нацкешбеку за червень
Загальна сума нарахованих коштівз національного кешбеку за червень сягнула 490 мільйонів гривень, повідомили в Міністерстві економіки. Виплати отримали ті користувачі, які активували картки в застосунку «Дія» та накопичили понад 2 гривні кешбеку за покупки товарів українського виробництва.
Отримані кошти можна витратити до кінця 2025-го на оплату комунальних послуг, придбання книжок і ліків, а також направити на благодійність, купівлю військових облігацій або донат на ЗСУ.
У межах програми, що діє з вересня 2024-го, держава вже виплатила українцям близько 3,4 мільярда гривень. Її учасниками стали понад 1800 українських виробників. На сьогодні кешбек доступний на близько 400 тисяч товарів — від харчових продуктів до меблів, косметики та товарів для тварин. До програми приєдналися великі національні торгівельні мережі, аптеки, АЗС, а також значна кількість регіональних мереж і окремих магазинів.
Мета ініціативи — стимулювати попит на продукцію українського виробництва. За кожну покупку українських товарів у магазинах-учасниках нараховується 10% кешбеку. Перевірити, чи товар включено до програми, можна в застосунку «Дія» за допомогою сканера штрихкодів.
Щоб приєднатися до програми, потрібно:
- подати заявку через сайт або мобільний застосунок одного з 20 уповноважених банків;
- визначити платіжні картки для участі;
- відкрити спеціальну картку «Національний кешбек» (фізичну чи віртуальну);
- активувати її у застосунку «Дія».
Кошти кешбеку не оподатковуються, не можуть бути зняті готівкою чи переказані на інші рахунки.
Раніше у Мінекономіки розповідали, що ключовими напрямками, куди люди витрачають отриману допомогу, залишаються рахунки за опалення та інші комунальні послуги.