MY.UAНовини
Ліквідувати рушія європейської оборонної промисловості: як Росія намагалася вбити керівника Rheinmetall
Ліквідувати рушія європейської оборонної промисловості: як Росія намагалася вбити керівника Rheinmetall

Ліквідувати рушія європейської оборонної промисловості: як Росія намагалася вбити керівника Rheinmetall

Ліквідувати рушія європейської оборонної промисловості: як Росія намагалася вбити керівника Rheinmetall

Німецька компанія стала лідером оборонки для всієї Європи.

Армін Паппергер — генеральний директор німецької оборонної компанії, яка озброює Україну. Ця діяльність принесла постачальнику озброєнь безпрецедентні прибутки — і зробила його мішенню. Про це йдеться у матеріалі Bloomberg.

Наприкінці квітня 2024 року у ґрунтовно впорядкований житловий район у Германнсбургу — німецькому селі з близько 8000 мешканців, оточеному рівнинними полями, заповідниками й військовими базами — проникли палії. Під покровом темряви вони підійшли до великого цегляного будинку й підпалили дерев’яний садовий будиночок та величезний дуб поруч. Зникли невідомими до прибуття пожежників. Уранці сусіди прокинулися від запаху тліючого дерева.

Будинок належав Арміну Паппергеру — керівнику Rheinmetall AG, найбільшої оборонної компанії Німеччини. Самого Паппергера у той час вдома не було і, за словами місцевих мешканців, він не з’являвся там з 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Війна перетворила Паппергера на надто зайняту людину: він перетворював колись сплячого промислового гіганта на світовий оборонний конгломерат, який у тому ж році мав отримати близько 10 мільярдів євро доходу. Rheinmetall уже поставляла Україні бронемашини, військові вантажівки й боєприпаси, а Паппергер напередодні оголосив про плани з відкриття чотирьох виробничих майданчиків з виробництва  зброї всередині України.

Невдовзі після події в інтернеті з’явився анонімний лист, у якому організатори підпалу критикували Rheinmetall за отримання прибутків з вторгнення Росії та висунули незвичну вимогу: звільнити з в’язниці колишнього члена РАФ — Радикальної армійської фракції, воєнізованої групи, яка в 1970–1980-х роках вбила багатьох впливових німецьких бізнесменів і громадських діячів, зокрема СЕО Deutsche Bank у 1989 році. 

Через кілька місяців CNN повідомив, що  раніше цього ж року розвідки США попередили Німеччину про те, що Росія готується вбити Паппергера. В матеріалі не згадували про підпал, який, схоже, був актом залякування, а не справжньою атакою — але особи, знайомі з ситуацією, стверджують, що замах за участю російських посередників планувався саме в цей період. Палії так і не були спіймані, тому їхній зв’язок із ширшою схемою залишається загадкою.

Цілеспрямована атака на Паппергера стала новим рубежем, навіть порівняно з давно відомою історією Росії щодо насильства над ворогами на чужій території. До війни Москва скеровувала свої напади в так званому «ближньому зарубіжжі» — країнах Балтії, державах колишнього СРСР, або проти росіян, яких вважала зрадниками. Спроба отруєння Сергія Скрипаля в Англії у 2018 році показала готовність Росії застосовувати заборонені хімічні речовини в країні НАТО, ризикуючи цивільними життями. Але Скрипаль був російським полковником, який шпигував для Великої Британії,  а не голова західної оборонної корпорації.

Після вторгнення в Україну гібридна війна Росії — не лише вбивства, а й саботаж, дезінформація та таємні атаки на критичну інфраструктуру — наростала на очах, досягнувши апогею торік. У часи холодної війни ці методи називали «активними заходами». Аналітики зазначають, що обсяги та інтенсивність цих тактик у перші три роки війни за Україну були вищими, ніж у розпал Радянського Союзу, хоча в 2025 році темп трохи сповільнився.

Паппергер, безумовно, сьогодні є найвідомішою мішенню. Він також відіграє центральну роль у зусиллях Європи щодо озброєння України та є головним бенефіціаром найбільших інвестицій континенту в оборону за десятиліття. Поки конкуренти-керівники трималися в тіні, він активно очолив боротьбу за переозброєння Європи, скуповуючи конкурентів, нарощуючи виробництво і навіть відвідав Україну.

Це, у поєднанні з нещодавньою заявою уряду Німеччини про різке збільшення витрат на оборону, призвело до шаленого ажіотажу серед інвесторів. Акції Rheinmetall зросли більш ніж у 18 разів з початку війни. Зараз це найцінніша оборонна компанія Європи з ринковою капіталізацією близько 81 мільярда євро.

Паппергер вважає себе захисником міжнародного порядку, заснованого на правилах. «Нам завжди було зрозуміло, що вільні суспільства повинні мати змогу захищати себе. Мир і свобода не даються безкоштовно», – написав він у своєму електронному листі. 

Паппергер відмовився коментувати змову з метою його вбивства, щодо якої багато чого залишається нез'ясованим. У червні 2024 року місцеві прокурори припинили розслідування підпалу, посилаючись на брак доказів. 

Поліція Дюссельдорфа також розслідувала ширшу змову з метою вбивства, але припинила своє розслідування, заявивши, що у них немає «конкретних зачіпок». 

Це здивувало кількох людей, знайомих із ситуацією, які стверджують, що розвідка США надала німецьким чиновникам вичерпні дані, включаючи конкретну інформацію про підозрюваних осіб та їхні наміри.

Ще до підпалу німецький уряд непомітно посилив охорону Паппергера до рівня, що дорівнював рівню безпеки канцлера Німеччини. 

Сьогодні Паппергера цілодобово оточують охоронці. Двоє озброєних охоронців з кулеметами розташовані біля сучасного скляного офісу Rheinmetall у Дюссельдорфі, поруч із двома поліцейськими фургонами. Перед його будинком з білої цегли в багатому передмісті також стоять два поліцейські, озброєні кулеметами, поліцейський фургон і поліцейська будка. Зазвичай кілька охоронців супроводжують його на обід або зустрічі.

Ці масштабні зусилля захищають Паппергера від будь-яких потенційних замахів. Але, за словами одного з обізнаних з цим питанням джерел,  люди, які планували його вбивство, щонайменше до кінця 2024 року все ще перебували на волі в Німеччині.

Мабуть, найсміливішим кроком Паппергера є спроба інвестувати в саму Україну. Коли українські посадовці у 2022 році почали переговори з компанією про створення місцевого виробництва, керівники Rheinmetall спочатку неохоче ставилися до цього через проблеми безпеки, каже людина, знайома з ситуацією. Але в березні 2023 року Паппергер прибув до Києва, щоб укласти угоду, зустрівшись із Зеленським у його вишуканому президентському кабінеті з золотим оздобленням на добре укріпленій вулиці Банковій у центрі столиці. 

Одягнений у джинси та худі яскраво-синього та жовтого кольорів, кольорів українського прапора, Паппергер говорив із Зеленським про створення місцевих виробничих потужностей.

Через два місяці компанія підписала угоду про створення спільного підприємства з державною компанією Укроборонпром. Узгодження деталей тривало кілька місяців, зокрема через вимогу Rheinmetall мати частку в  51%. 

Коли угоду зрештою офіційно уклали наприкінці 2023 року, сторони домовилися спершу зосередитися на технічному хабі з обслуговування військової техніки в Західній Україні. 

Але вже у березні 2024 року Паппергер пішов далі — оголосив про плани будівництва в Україні  чотирьох заводів з виробництва боєприпасів, військової техніки, пороху та зенітного озброєння.

«Підтримка України в боротьбі за виживання — справа, близька нашому серцю», — заявив Паппергер.

У цей період американська розвідка попередила німецьких колег, що найняті ГРУ проксі-агенти готуються вбити Паппергера. Американські спецслужби відстежували кількох підозрюваних із різних частин колишнього Радянського Союзу, які, на їхню думку, організовували замах, включно з принаймні одним громадянином Росії. Згідно з оцінкою США, це був не просто «план на папері» — підготовка вже велася на повну.

Ця змова ілюструє ширшу тенденцію: Росія, схоже, готова до безпрецедентних ризиків, навіть якщо це означає жертви. 

Москва часто залучає кримінальників для здійснення нападів, багато з яких — підпали. У Великій Британії підпалили склад гуманітарної допомоги для України в Східному Лондоні; у Польщі вогонь знищив великий торговельний центр; у Латвії трьох чоловіків засудили до тюремного ув’язнення за те, що вони кинули коктейль Молотова у вікно Музею окупації Латвії.

Минулого літа американські спецслужби дізналися, що ГРУ найняло агентів для доставки підпальних пристроїв, замаскованих під електромасажери, через вантажну авіаслужбу DHL. Один із пристроїв вибухнув на складі DHL у Лейпцигу, інший спричинив пожежу на складі у Великій Британії. 

Американці припускали, що всі посилки, надіслані з Литви, були «тестовим запуском» з боку ГРУ — можливо, для атак на вантажні рейси до Північної Америки. США конфіденційно попередили Росію про ризик ескалації.

Підпали — лише один із численних методів, спрямованих на дестабілізацію, страх і хаос. Інша — це використання дронів. Німецька влада підозрює російську розвідку у причетності до появи дронів над військовими об’єктами, зокрема над заводом Rheinmetall в Унтерлюссі. Високопосадовець Бундесверу розповів Businessweek, що коли в кінці 2022 року на базі Вільдфлекен у Баварії почали навчати українських солдатів, то вже в перший тиждень помітили два дрони, а згодом — дедалі більше, причому занадто великі, щоб бути любительськими. Торік Бундесвер збив дрон над полігоном, але його походження встановити не вдалося.

Мета всіх цих дій — посіяти розбрат на Заході й підірвати підтримку України шляхом підвищення вартості допомоги. Усі ці акції мають спільну рису: вони залишаються нижче порогу, який міг би спричинити військову відповідь, водночас забезпечуючи правдоподібне заперечення причетності. 

Німеччина стала особливо родючим ґрунтом для російських спецслужб у пошуку виконавців. ФСБ, наступник КДБ, та інші агентства мали змогу вербувати численних емігрантів з Росії, що оселилися в Німеччині. 

З початку війни у країні спливла низка російських шпигунських скандалів. У 2022 році німецька влада заарештувала офіцера BND за підозрою у шпигунстві на Росію. Через місяць затримали спільника. У 2023 році офіцер німецької армії був звинувачений у передачі конфіденційної інформації Росії — і засуджений до 3,5 років ув’язнення.

Режим Путіна відкрито погрожував Rheinmetall. У жовтні 2024 речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що ремонтний завод Rheinmetall в Україні є безумовно законною військовою ціллю. Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц тим часом публічно звинуватив Кремль у гібридній війні. 

«Ми вже під атакою Росії», — сказав він після нещодавнього саміту НАТО.

Однак німецьке розслідування підпалу будинку Паппергера зайшло в глухий кут: свідків підпалу не виявлено, відеоінформації немає, а зібрані докази не придатні для ДНК-аналізу, повідомили у прокуратурі.

Високопосадовець німецького МВС на умовах анонімності повідомив виданню, що залучення Росією місцевих злочинців до диверсій ускладнює виявлення зв’язків із Москвою. 

Німеччина має труднощі з боротьбою проти гібридних атак Росії через обмеження у сфері спостереження й чіткий розподіл між розвідкою та поліцією, що були встановлені після Другої світової війни, аби не допустити повторення Гестапо. Але ці заходи зробили Німеччину однією з найвразливіших цілей для диверсій у Європі.

Менше ніж за два місяці після підпалу, Армін Папперґер знову приїхав до України — цього разу наоб’єкт Rheinmetall для ремонту бронетехніки поблизу польського кордону. Він прибув у супроводі кількох броньованих позашляховиків та охоронців і був одягнений у куленепробивний жилет. Вже за кілька годин – після обіду з українськими посадовцями, він поїхав.

Минулого року Папперґер підписав угоду про будівництво заводу з виробництва боєприпасів у Литві, де Німеччина вперше з часів Другої світової війни розміщує нову бригаду НАТО, що зрештою нараховуватиме близько 5 тисяч військовослужбовців. Rheinmetall такожстворила спільне підприємство з італійською оборонною компанією Leonardo SpA — за словами Папперґера, це має стати «новим важковаговиком у виробництві танків у Європі».

Щоб зміцнити позиції компанії у США, Rheinmetall погодилась купити компанію Loc Performance Products зі штату Мічиган за майже $1 млрд — у рамках участі у програмі Пентагону зі створення наступника бойової машини M2 Bradley, вартість якої оцінюється в $45 мільярдів.

Втім, не всі амбіції Папперґера були успішними. На початку 2025 року він зазнав невдачі у спробі придбати Thyssenkrupp Marine Systems — підрозділ із виробництва кораблів і підводних човнів. Це могло б стати виходом Rheinmetall на морський напрямок. Зрештою, Thyssenkrupp вирішила вивести міноритарну частку підрозділу на біржу. Також Папперґер цікавився компанією Hensoldt AG — виробником радарів поблизу Мюнхена. Проте Hensoldt закликала уряд Німеччини допомогти зберегти її незалежність. 

Головне виробництво Rheinmetall в Унтерлюссі тепер працює у режимі, схожому на період Холодної війни — масштабне розширення зробило компанію ключовим гравцем у переозброєнні всього континенту. Завдяки купівлі іспанської Expal і розширенню в Унтерлюссі Rheinmetall планує до 2027 рокувиробляти 1,5 мільйона артилерійських снарядів на рік — порівняно з 70 тисячами до початку війни в Україні.

Генсек НАТО Марк Рютте заявив у червні, що Росія виробляє стільки ж снарядів за три місяці, скільки країни Альянсу — за рік. Щоб надолужити відставання, Rheinmetall потрібен стабільний потік замовлень. 

«Всі заглянули у свої склади й сказали: “О, чорт, невже це все, що в нас є?”», — каже редактор Defence Analysis Френсіс Туса. — «У Європі Rheinmetall — імператор боєприпасного бізнесу. Вони виробляють найбільше і зростають найшвидше. Rheinmetall рятує Європу просто зараз».

Компанія також намагається закріпитися в найгарячішому сегменті оборонної галузі — дронах. Війна в Україні довела, що бойові дії дедалі частіше ведуться з використанням роїв безпілотників на базі штучного інтелекту — у сфері, де Rheinmetall поки що має обмаль практичного досвіду.

Партнерство з мюнхенським стартапом Helsing — найціннішим оборонним стартапом Європи — розвалилося торік. Наприкінці 2024 року компанія оголосила про співпрацю з Auterion LLC (штат Вірджинія), розробником ПЗ для дронів, задля створення безпілотних систем для повітря, суші та моря. А в червні було укладено стратегічне партнерство з Anduril Industries, яку заснував Палмер Лакі — прихильник Дональда Трампа. Мета — розробка дронів для Європи.

Компанія, яка ще недавно не знала, чи виживе її оборонний підрозділ, тепер має іншу проблему — як задовольнити надзвичайний попит. Станом на березень 2025 року портфель замовлень Rheinmetall досяг рекордних €63 мільярдів. Папперґер нарощує виробничі потужності та шукає нові заводи, хоча деякі аналітики сумніваються, що компанія встигне вчасно виконати всі контракти.

Брак інженерів — ще один виклик для Папперґера. Щоб виділитися серед роботодавців, Rheinmetall навіть роздає потенційним кандидатам презервативи з фірмовим логотипом і гаслом: «Безпека понад усе — завжди і всюди».

Минулого року Папперґер заявляв, що хоче вийти на €20 мільярдів річного доходу до 2027 року (у 2021-му було трохи менше €6 млрд). З огляду на шалений попит, цю мету, ймовірно, доведеться переглянути в бік зростання. У липні він також повідомив, що Rheinmetall веде переговори із сімома потенційними покупцями її цивільних підрозділів — щоб повністю сфокусуватись на оборонці. Сьогодні компанія коштує дорожче, ніж німецькі автогіганти Volkswagen, Mercedes-Benz та BMW.
У Європі пропонують створити збройовий консорціум, щоб конкурувати зі США

Але Rheinmetall залишається мішенню. У квітні хакерська група, ймовірно пов’язана з Росією, заявила, що отримала 750 гігабайтів даних компанії, включаючи 1 400 документів про танки Puma, двигуни й комп’ютерні системи. Rheinmetall запевнила, що це не було чутливою інформацією, а документи датуються п’ятирічною давниною.

 «Кібератаки — це постійна загроза для всіх нас. Але ми суттєво посилили заходи безпеки. Я почуваюся в безпеці», — сказав Папперґер в інтерв’ю Businessweek.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Китай - про зустріч Зеленського з Трампом: Підтримуємо всі зусилля для досягнення миру
УкраинФорм
2025-08-19T17:51:32Z
«Цього не покажуть по телевізору». Як марафон провалив зустріч у Вашингтоні
Детектор М
2025-08-19T17:48:35Z
Зустріч Путіна і Зеленського: у Білому домі повідомили про підготовку
TSN
2025-08-19T17:48:34Z
Суд продовжив запобіжний захід очільнику Центру протидії корупції Шабуніну
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T17:48:01Z
Трамп похвалився угодою: США зароблять сотні мільярдів на українських надрах
24tv
2025-08-19T17:45:50Z
Одіозний Тищенко опинився в епіцентрі ганебного скандалу на турнірі з карате: що вчудив депутат
24tv
2025-08-19T17:45:42Z
США та Європа негайно почнуть роботу над гарантіями безпеки для України — Bloomberg
ZN UA
2025-08-19T17:45:02Z
В Україні засудили зрадника, який заробляв на допомозі росіянам
InternetUA
2025-08-19T17:34:06Z
Трамп упевнений, що завершення війни в Україні допоможе йому потрапити в рай
Фокус
2025-08-19T17:31:40Z
Сховав під рясами: священник на Mercedes намагався вивезти ухилянта з України
Фокус
2025-08-19T17:39:57Z
Оформляли фіктивні інвалідності. Ексголова Центральної МСЕК та його спільники отримали підозри
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T17:30:59Z
Спалах коронавірусу Stratus в Україні. Стало відомо про першу смерть
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T17:18:27Z
Російська ракета зруйнувала єврейське кладовище на Миколаївщині
Фокус
2025-08-19T17:06:53Z
У Польщі поліція вилучила наркотиків на $275 мільйонів у контрабандистів, які діяли по всій Європі
УкраинФорм
2025-08-19T16:45:04Z
У Нідерландах спалахнула пожежа у притулку, де мешкали українські біженці
Европейская правда
2025-08-19T15:57:09Z
У Голосієві забудовник знищив майно столітнього наукового інституту на Заболотного
Khreschatyk
2025-08-19T15:57:07Z
РФ вбила у Харкові сім осіб. ДСНС показала наслідки удару 18 серпня
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T15:57:05Z
На Закарпатті затримали гвалтівника 13-річної дитина: дівчинка вагітна
TSN
2025-08-19T15:48:09Z
Відомий продюсер здивував заявою про Винника у Німеччині: "Говорив, що на нього полюють чеченці"
24tv
2025-08-19T17:42:18Z
"Обстановка по кайфу": Олег Кензов, який розважається з росіянами, випускає трек українською
24tv
2025-08-19T17:06:03Z
"Прямо з фільму жахів": будинок виглядає нормально ззовні, але приховує секрет всередині
Фокус
2025-08-19T17:00:14Z
Був зіркою російського кіно, але батьківщиною вважав Україну: що говорить про війну Анатолій Білий
Telegraf
2025-08-19T16:51:23Z
Під Києвом стартували зйомки ромкому «Голос серця»
УкраинФорм
2025-08-19T15:45:33Z
Женя Галич пояснив, чому назвав трек "Смарагдове небо" г*мном
24tv
2025-08-19T15:36:03Z
Це буде трендом осені 2025 року: Кемерон Діас вийшла на публіку у суперечливому образі
24tv
2025-08-19T15:30:44Z
Слова, які знає кожен: сучасні українські пісні, що розбираються на цитати
24tv
2025-08-19T15:30:13Z
YouTube претендує на трансляцію премії Оскар
360ua.news
2025-08-19T15:27:31Z
Українські біженці все частіше думають про повернення, але залишаються за кордоном: у чому причина
Фокус
2025-08-19T17:51:45Z
В Україні збільшать виплати при народженні дитини
360ua.news
2025-08-19T17:48:13Z
Озброєний кулеметом Browning і має БК на 420 набоїв: Україна тестує новий дрон Droid
Фокус
2025-08-19T17:42:37Z
Українцям показали розклад канікул для школярів: дати відпочинку
Хвиля
2025-08-19T17:42:16Z
Відмовлять у пенсії через одну цифру: помилка в документах може залишити без грошей
Знай
2025-08-19T17:36:45Z
Значна частина українських біженців навряд повернуться із Польщі - Fitch
УкраинФорм
2025-08-19T17:36:44Z
"Хто знає, чи зможемо завтра": чи можна по телефону розмовляти на цвинтарі
GlavRed
2025-08-19T17:27:00Z
На вершину в п'ять та вісімдесят вісім: хто вони – наймолодша та найстарший підкорювачі Говерли
24tv
2025-08-19T17:09:44Z
З окупованих територій вдалося повернути ще двох дівчат-підлітків
УкраинФорм
2025-08-19T17:09:28Z
Доступний прийом: як легко почистити пригорілі каструлі
24tv
2025-08-19T16:48:36Z
Що таке спіруліна і чи справді вона настільки корисна
24tv
2025-08-19T16:18:17Z
Чоловік наніс сонцезахисний крем і через кілька годин зрозумів, що зробив помилку
Фокус
2025-08-19T16:15:31Z
Чоловік благав колишню дружину не пити, та отримав за це штраф
ZN UA
2025-08-19T14:24:00Z
Нові штами коронавірусу: в Україні утричі зросла захворюваність
Фокус
2025-08-19T14:12:09Z
Фрідайвер провів півгодини під водою на одному подиху і розповів, як йому це вдалося
TSN
2025-08-19T14:03:50Z
Чи потрібно відмовлятись від червоного мʼяса: де насправді проходить межа між користю та шкодою
24tv
2025-08-19T13:48:14Z
ПУМБ і Mastercard презентують мобільний донорський хаб "Теплокровні"
Gazeta UA
2025-08-19T13:12:54Z
Новий фасад, теплі вікна і сучасні стелі: як оновлюють корпус "Охматдиту"
Gazeta UA
2025-08-19T13:06:09Z
Новий електромобіль Hyundai для Китаю може виправити всі недоліки Ioniq 6
Топ Жир
2025-08-19T17:51:45Z
Таємні задуми Rivian можуть вийти далеко за межі моделей R2 та R3
Топ Жир
2025-08-19T17:06:57Z
Meyers Manx презентував потужне екзотичне багі
AutoCentre
2025-08-19T16:15:15Z
Bugatti Bolide спочатку не планували для доріг загального користування. Але тепер все змінилося
Топ Жир
2025-08-19T16:06:04Z
Проїдуть понад 500 тис. км: названо найнадійніші дизельні двигуни на ринку
Фокус
2025-08-19T15:57:49Z
На таких їздять зірки: у Києві помітили рідкісну чотириколісну звірюгу за "всі гроші світу"
Telegraf
2025-08-19T15:51:53Z
Названо найпопулярніший міський автомобіль у світі: яка марка очолила список
GlavRed
2025-08-19T15:27:26Z
Новий Nissan Leaf — найдоступніший електромобіль у США
Топ Жир
2025-08-19T15:21:17Z
DAF Trucks виготовить 40 електровантажівок для Амстердаму
AutoCentre
2025-08-19T15:12:13Z
Приховане безробіття в Росії б'є рекорди
24tv
2025-08-19T17:45:52Z
Юлія Баранецька: українська інженерка, яка формує культуру якості у глобальних технологічних компаніях
Фокус
2025-08-19T17:45:31Z
Єврокомісія відреагувала на зупинку транзиту нафти через «Дружбу»
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T17:27:35Z
Із початку року виробництво сільгосппродукції в Україні скоротилося на 18,5% - Держстат
УкраинФорм
2025-08-19T17:21:11Z
В Індії масово відключають сонячні панелі: чому вони виявилися непотрібними
Фокус
2025-08-19T17:15:46Z
Тарифи Трампа в дії: виробник легендарних швейцарських ножів перенесе завод в США
24tv
2025-08-19T17:06:22Z
Ідуть мільярди: ПФУ зробив важливу заяву про виплату пенсій, субсидій та лікарняних
Хвиля
2025-08-19T16:51:09Z
Китай плюс Індія: США ризикують втратити глобальну економічну першість
Лига
2025-08-19T16:39:24Z
Росія продає вкрадену в Україні пшеницю у 70 країн світу - Центр нацспротиву
УкраинФорм
2025-08-19T16:27:42Z
Фінансова стабільність чи творчість: яку енергетику має номер вашого будинку
GlavRed
2025-08-19T17:39:27Z
Вона ще позмагається зі справжньою: готуємо апетитну ікру з баклажанів по-херсонськи
24tv
2025-08-19T16:48:27Z
Кому доля усміхається найчастіше: ТОП-4 знаки, яким завжди щастить у житті
GlavRed
2025-08-19T16:27:58Z
Загадкова біла "нитка" біля жовтка: чи можна їсти таке яйце
GlavRed
2025-08-19T16:27:29Z
В Україні почали масово підробляти мед - на що звернути увагу перед покупкою
GlavRed
2025-08-19T16:27:29Z
Тут майже немає туристів: мальовнича країна Європи з альпійськими пейзажами
24tv
2025-08-19T16:15:10Z
Сезон уже три роки як закінчився. На що окупанти перетворили один із найпопулярніших курортів біля моря
Telegraf
2025-08-19T16:09:10Z
"Це дуже смачно": у мережі завірусився рецепт вареників з маком
Фокус
2025-08-19T16:00:07Z
У Швеції на нове місце переміщують ціле місто: що стало причиною
Фокус
2025-08-19T15:51:28Z
Осінні щасливчики: три знаки Зодіаку, яким пощастить восени 2025 року
Фокус
2025-08-19T17:51:53Z
Російському генералу оголосили підозру за бомбардування Маріуполя
УкраинФорм
2025-08-19T17:36:29Z
Сили оборони знищили російський поїзд із пальним на захопленій частині Запорізької області
УкраинФорм
2025-08-19T17:33:13Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги в Харківській області: чиї витрати рекордно зросли
Политека
2025-08-19T17:30:56Z
Лікарі показали, як відбувається лікування українського захисника з випаленим написом "Слава Росії"
Комсомольская правда
2025-08-19T17:28:56Z
Петанк у Києві: де зіграти в улюблену французьку гру та як отримати інвентар
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T17:18:45Z
У Миколаївській та Запорізькій областях посадовцям оголосили 29 підозр через збитки місцевим бюджетам
УкраинФорм
2025-08-19T17:15:41Z
Литиме в більшості областей: коли будуть дощі та грози
24tv
2025-08-19T17:06:56Z
ЗСУ не дали росіянам захопили село Олександроград на Донеччині: деталі та відео операції
Фокус
2025-08-19T17:06:14Z
Американська компанія успішно випробувала повітряне таксі: де вони можуть з'явитися вже скоро
24tv
2025-08-19T17:51:35Z
Акумулятори будуть зберігати удвічі більше енергії: що придумали китайські вчені
Фокус
2025-08-19T17:42:15Z
Samsung втрачає свій трон на ринку складних смартфонів через неочевидний бренд: про кого йдеться
Фокус
2025-08-19T17:36:45Z
Названо сім додатків смартфона, які виснажують батарею
TSN
2025-08-19T17:18:05Z
Треба лише дві SIM-картки: "Флеш" попередив, що БПЛА зможуть літати скрізь де є інтернет
InternetUA
2025-08-19T17:12:27Z
NVIDIA показала DLSS 4 і RTX в Resident Evil Requiem, Cinder City, Black State та інших нових іграх
ITC
2025-08-19T17:07:45Z
Названо пристрої Xiaomi, Redmi та Poco, які отримають підтримку протягом 6 років
InternetUA
2025-08-19T16:51:34Z
75% українців досі користуються російським софтом: що найбільш популярне
InternetUA
2025-08-19T16:27:20Z
В Україні запустили першу державну послугу з підтримкою штучного інтелекту
УкраинФорм
2025-08-19T16:21:06Z
«Мовою Росії не спілкуємося». Арбітриня показала жовту картку футболістці за неспортивну поведінку
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T17:48:07Z
Мовний скандал на футбольному полі: що змусило суддю перервати гру і показати жовту
GlavRed
2025-08-19T17:27:03Z
Марсель офіційно виставив Рабьо та Роу на трансфер через дисциплінарні причини
Football.ua
2025-08-19T17:21:15Z
Дюбуа привідкрив завісу про звільнення тренера після поразки від Усика
24tv
2025-08-19T17:12:56Z
"Не можна такі речі говорити": російську легкоатлетку поплавило через жорстку позицію Магучіх
24tv
2025-08-19T17:00:47Z
Наполі офіційно підписав Мігеля Гутьєрреса
Football.ua
2025-08-19T16:54:19Z
Відома українська спортсменка отримала тривалу дискваліфікацію за допінг
Telegraf
2025-08-19T16:54:18Z
Галатасарай націлився на трансфер найдорожчого воротаря у світі — Плеттенберг
Football.ua
2025-08-19T16:24:08Z
Ерік Баї став новим центральним захисником Реал Овьєдо
Football.ua
2025-08-19T16:00:37Z