/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F5a90cd21b3a9e9ddf5b1ef77bc8183fb.jpg)
Боснія та Герцеговина позбавила мандата проросійського президента боснійських сербів Додіка
Про це повідомляє АР, передає Укрінформ.
Мандат Додіка як президента сербського автономного регіону БіГ анулювали, оскільки він був засуджений до одного року позбавлення волі та шестирічної заборони обіймати посаду президента Республіки Сербської.
Захист Додіка має право оскаржити це рішення до Апеляційного відділу суду БіГ. Після закінчення апеляційного процесу рішення набуде остаточного характеру.
Далі впродовж 90 днів мають відбутися дострокові вибори.
Як повідомляв Укрінформ, суд Боснії і Герцеговини 26 лютого засудив проросійського лідера боснійських сербів Мілорада Додіка до одного року тюремного ув’язнення та встановив шестирічну заборону обіймати посаду президента Республіки Сербської.
Його звинувачували у свідомому порушенні рішень, ухвалених верховним представником щодо Боснії Крістіаном Шмідтом у липні 2023 року.
Зокрема, Шмідт заблокував виконання двох законів, ухвалених владою Республіки Сербської: про призупинення дії рішень Конституційного суду Боснії і Герцеговини на території Республіки Сербської та про припинення публікацій офіційних указів верховного представника в офіційній газеті.
1 серпня Апеляційний суд Боснії і Герцеговини залишив у силі вирок першої інстанції.
Зазначається, що нині дуже малоймовірно, що Додік найближчим часом опиниться у в'язниці, оскільки він користується повною підтримкою сусідньої Сербії, яка може надати йому притулок, а також лідера Росії Володимира Путіна, який приймав його щонайменше тричі з моменту винесення першого рішення суду в лютому.
Сам Додік неодноразово закликав до відокремлення сербської частини Боснії та приєднання її до Сербії, що спонукало колишню адміністрацію США запровадити санкції проти нього та його союзників.
Додіка також звинувачують в корупції та проросійській політиці.
Фото: АА