У Грузії журналістку Мзію Амаглобелі засудили до двох років позбавлення волі
У Грузії Батумський міський суд засудив журналістку, засновницю видань Netgazeti та Batumelebi Мзію Амаглобелі до двох років позбавлення волі. Про це повідомило «Ехо Кавказу».
Журналістці перекваліфікували звинувачення і визнали винною за статтею про «опір, погрозу або насильство щодо особи, яка підтримує громадський порядок, або іншого представника влади» замість статті про «напад на поліцейського або іншого представника влади».
Адвокати журналістки оскаржать вирок в апеляційному суді.
Вона перебуває в СІЗО з 12 січня, за цей час стан її здоров'я погіршився, і вона бореться з погіршенням зору.
19 лютого Мзія Амаглобелі припинила голодування, яке розпочала одразу після свого арешту. 26 лютого журналістку мали перевести з клініки «Вівамед», де вона проходила обстеження, до Руставської жіночої колонії.
У червні 23 міжнародні організації із захисту прав медіа закликали керівну партію Грузії припинити напади на медіа, скасувати репресивні закони й негайно звільнити затриману журналістку Мзію Амаглобелі. Вони також звернулися до міжнародної спільноти та ЄС із закликом чинити тиск на грузинську владу та підтримувати незалежну журналістику в країні.
Крім того, 19 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію з вимогою негайного та безумовного звільнення грузинської журналістки Мзії Амаглобелі, назвавши її арешт політично вмотивованим.
Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF), Комітет захисту журналістів (CPJ) та Міжнародний інститут преси (IPI), представники яких спостерігали за судовим процесом, заявили, що засідання у справі грузинської журналістки Мзії Амаглобелі, що відбулося 14 липня, свідчить про непропорційний та політизований характер висунутих проти неї звинувачень, і вона має бути негайно звільнена.
Фото: «Ехо Кавказу»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.