/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2Fc1a58a850d26406fb07a8218dcaf03e6.jpg)
Глава МЗС Фінляндії: Допомога Україні тисне на РФ, тому Путін показує бажання говорити
У Фінляндії озвучили можливу причину, через яку Росія знову демонструє нібито готовність до переговорів. Річ у збільшенні військової допомоги Україні, повідомила міністерка закордонних справ країни Еліна Валтонен в інтерв'ю Reuters NEXT Newsmaker.
"Ми бачимо, а тепер і підозрюємо, що причина, через яку Росія знову продемонструвала певну готовність до переговорів, полягає в тому, що збільшення поставок зброї (в Україну) безумовно посилює тиск на Росію, змушуючи її шукати вихід із війни", – сказала Валтонен.
Також вона висловила сподівання, що президент США Дональд Трамп виконає обіцянку і введе санкції проти Росії. Це прискорить, за словами глави МЗС, процес урегулювання
"Я, звичайно, сподіваюся, що президент Трамп вживе заходів щодо введення цих санкцій", – сказала вона.
- 29 липня президент США заявив, що у Путіна є 10 днів для закінчення війни проти України. Водночас він вважає, що врегулювання війни в Україні займе ще багато часу.
- 5 серпня FT повідомило, що Трамп готується вперше ввести санкції проти "тіньового флоту" Росії, якщо Кремль не доб'ється миру з Києвом.
- 7 серпня президент Зеленський заявив, що Путін боїться санкцій з боку США. Він наполягає на зустрічі в тристоронньому форматі США, Україна і Росія.