MY.UAНовини
Аляска перед зустріччю Трампа та Путіна: люди закликають мітингувати з прапорами України
Аляска перед зустріччю Трампа та Путіна: люди закликають мітингувати з прапорами України

Аляска перед зустріччю Трампа та Путіна: люди закликають мітингувати з прапорами України

Президент США Дональд Трамп планує зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним 15 серпня 2025 року у штаті Аляска. Де саме пройдуть переговори - поки що неясно, називаються міста і Анкорідж, і Гірдвуд. Не дивно, якщо обидва президенти зустрінуться у місті Сітка – колись Ново-Архангельську. Коротко про – про ситуацію на Алясці за кілька днів до зустрічі.

«Плюнути в обличчя міжнародному праву»

Про те, що Трамп бажає бачити Путіна на переговорах, він оголосив 8 серпня – того ж дня, коли весь світ чекав, чим же закінчиться дедлайн для РФ, яка мала припинити вогонь, а інакше – нові болючі санкції. Як і слід було очікувати, нічого не сталося. Втім, можливо, зустріч буде болісною для Путіна? Та ні, навряд.

«Чому Аляска? По-перше, Путін боїться, що його літак зіб'ють... По-друге, Путін хоче відвідати територію США і плюнути в обличчя міжнародному праву та порядку, що ґрунтується на правилах. Путін убив мільйони людей і є терористом №1 у світі...» - це найбезневинніший коментар у соцмережі Х.

«Єдиний позитивний результат поїздки Путіна на Аляску – його відвезуть у кайданках до Гааги. Решта - марна трата часу», - погоджуються інші користувачі.

До речі, щоб Путін ступив на територію США, Міністерство фінансів США має зняти санкції з нього. Міжнародний кримінальний суд цього робити не збирається, але СЩА навіть не визнають його юрисдикцію.

Трамп востаннє був на Алясці 9 липня 2022 року, коли провів мітинг в Анкоріджі на підтримку республіканських кандидатів. Фото: gettyimages.com

Може, й на військовій базі зустрінуться

Це буде перша зустріч лідерів США та Росії з 2021 року, коли Джо Байден зустрічався з Путіним у Женеві, та перший візит Путіна до США з 2015 року. Остання зустріч Трампа і Путіна, коли обидва були при владі, відбулася у 2018 році у фінській столиці Гельсінкі, де Трамп заявив, що довіряє Путіну більше, ніж американським розвідслужбам, щодо втручання у вибори 2016 року.

Аляска вже приймала міжнародні зустрічі президентів: 1971 року президент Ніксон зустрічався в Анкоріджі з японським імператором Хірохіто, а 1984-го президент Рейган – з Папою Іваном Павлом II.

За інформацією видання Countryjournal2020.com, на Алясці, неподалік Анкоріджа, розташована військова база Елмендорф-Річардсон, на якій завжди дозаправляються літаки американських президентів під час трансокеанських перельотів.

Багато політиків засуджують вибір місця зустрічі. Колишній радник з нацбезпеки Джон Болтон розкритикував вибір Аляски, порівнюючи його із запрошенням талібів до Кемп-Девіда. Болтон вважає, що це дає Путіну символічну перемогу, оскільки Аляска – колишня російська територія.

Точне місце зустрічі невідоме. Поки йдеться про Анкорідж – найбільше місто Аляски, яке має гарну інфраструктуру і має історію проведення міжнародних зустрічей, наприклад, саміт "США - Китай" у 2021 році в готелі Captain Cook.

Рієлтор із Анкоріджа Ларрі Дисброу повідомив, що Секретна служба США орендувала у нього шестиспальний будинок для зустрічі, що може вказувати на Анкорідж як місце проведення. Але мер Анкоріджа Сюзанна ЛаФранс заявила, що не отримувала офіційного підтвердження про проведення зустрічі у її місті.

Повідомляється і про масово викуплені номери в одному з готелів Гірдвуда саме на дати 14-16 серпня.

Як найбільше місто Анкорідж має досвід проведення великих дипломатичних заходів. Місто зберігає сліди російської культури, включаючи російські православні церкви та ресторани. Однак після вторгнення Росії в Україну 2022 року відносини з Росією погіршилися, і 2023 року асамблея Анкоріджа призупинила програму «міст-побратимів» з російським Магаданом. Столиця Аляски - Джуно, на відміну від Анкоріджа, зберегла відносини "міст-побратимів" із Владивостоком.

Що думають місцеві

Реакція жителів Аляски на подію у їхньому штаті – змішана. Історичні зв'язки з Росією, включаючи російськомовні громади та православні церкви, створюють певну культурну близькість, але вторгнення Росії до України у 2022 році погіршило ставлення Аляски до Росії. Про це заявив Брендон Бойлан, професор Університету Аляски у Фербенксі, який зазначив, що війна в Україні викликала тривогу серед мешканців Аляски та посилила напруженість у відносинах із РФ.

А Ерік Крофт, голова Демократичної партії Аляски, зазначив, що місцеві жителі більше переймаються внутрішніми проблемами, такими як інфляція та скорочення фінансування соціальних програм, ніж самітом.

- Трамп не виконав обіцянку закінчити війну першого дня, а тепер влаштовує шоу в Алясці. Нас більше хвилюють інфляція та скорочення бюджету на радіо, - заявив Крофт.

Географічно Аляска відокремлена від США, і цілком зрозуміло, що місцевих жителів більше турбують свої проблеми, аніж геополітичні. Незважаючи на те, що це найбільший по території штат, тут проживає трохи більше 733 тис. осіб – густота населення тут одна з найнижчих у світі - одна людина на два квадратні кілометри. І дуже гарно! Можна сказати, Аляска - це один великий заповідник із вдало вбудованою в нього міською інфраструктурою.

Щодо політичного забарвлення, то Аляска – традиційно «синій», республіканський штат. На виборах 2020-го 53% виборців штату віддали свої голоси Трампу (189,9 тис. осіб), при цьому відставання Байдена склало 10% (153,7 тис. осіб). 2024-го розрив між кандидатами в президенти збільшився: Трамп набрав 54,5% голосів виборців, а Камала Гарріс – 41,4%.

Судячи з перших сторінок місцевих сайтів новин людей на Алясці більше цікавить вилов лосося, ніж зустріч у верхах Фото: скрін www.adn.com

Аляскинці – за українців

І на цьому тлі аляскинці, спантеличені лише зростанням інфляції та квотами на вилов лосося, у соцмережах розгорнули справжню маніфестацію. Вони готові 15 серпня вийти в місті, де відбудеться зустріч Трампа і Путіна, з українськими прапорами або з клаптями тканини синього та жовтого кольорів. І ініціатива виходила зовсім не від української діаспори чи біженців (кількість українців на Алясці досить скромна, до 10 тис. осіб), а від самих місцевих мешканців.

Звісно, українці не залишаються осторонь. У соцмережі Facebook запущена петицію Конгресу українців з вимогою всім мешканцям звертатися до своїх сенаторів та представників, щоб не допустити появи Путіна на Алясці.

«Дональд Трамп планує зустрітися із військовим злочинцем Володимиром Путіним на території США. Це не дипломатія – це ганьба. Руки Путіна в крові від України до залів Кремля. Йому місце у Гаазі, а не на Алясці. 85% американців згодні: Путін становить загрозу США. Ще одну Ялту чи Мюнхен не допустимо. Жодного умиротворення. Військових злочинців заборонено пропускати. Телефонуйте своїм сенаторам. Зателефонуйте своїм представникам. Вимагайте, щоб вони припинили зустріч і притягнули до відповідальності Путіна. Американська земля ніколи не повинна бути безпечним притулком для тиранів» - йдеться у петиції (орфографія збережена).

Втім, за п'ять днів до зустрічі аляскинці демонструють дивовижний «ігнор», мало приділяючи увагу майбутній події. Газети та сайти обмежуються розміщенням офіційних новин про зустріч, журналісти не чергують у готелях та не стежать за розкладом урядових літаків. Складається відчуття, що прихильникам Трампа не те щоб байдуже, але їх запал за свого лідера помітно зменшився.

Конгрес українців виступив із петицією не допустити приїзду Путіна на Аляску. Фото: ФБ Ukrainian Congress Committee of America, Illinois Division

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Тейлор Свіфт оголосила про заручини з футболістом
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T18:48:17Z
Скандали і прем'єри тижня в шоу-бізнесі! Sunday news з Софією Єгоровою!
FM-TV
2025-08-26T18:06:49Z
Відомий саксофоніст, який співпрацював з Ziferblat, доєднався до ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T16:30:32Z
Актор Артур Логай втратив палець через обручку
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T10:57:21Z
«Ти можеш все!». Кричевський зворушливо привітав маму з днем народження
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T08:27:19Z
Вуді Аллен відкидає звинувачення України в «відбілюванні» російських злочинів
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T00:24:48Z
Потап і Настя повертаються? Репер розкрив подробиці
ГЛАВКОМ NET
2025-08-25T16:06:42Z
Куди сходити у Києві 25-31 серпня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-08-25T14:54:43Z
Американський режисер взяв участь у російському кінофестивалі: реакція України
ГЛАВКОМ NET
2025-08-25T12:27:01Z
Українці можуть отримати до 1 млн грн за програмою «Власна справа»: названо умови
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T17:51:05Z
Уряд запускає продаж одного з найбільших хімічних комплексів України
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T17:00:08Z
Індія скорочує імпорт російської нафти – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T16:48:41Z
Як ділки завозять нелегальну каву в Україну? Гетманцев розкрив схему
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T16:48:14Z
Лазером чи кувалдою? Глава Держаудитслужби закликала уряд навести лад у системі ціноутворення будівельних робіт
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T16:36:37Z
Український і грузинський порти з'єднає новий поромний маршрут
AgroPortal
2025-08-26T16:00:12Z
У Держстаті вважають, що інфляцію не можна оцінювати за індексом борщу
AgroPortal
2025-08-26T15:00:54Z
Білоруська економіка наближається до стагнації: деталі від розвідки
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T14:39:22Z
Названо ціни на технічне яблуко цього сезону
AgroPortal
2025-08-26T14:30:30Z
Більшість французів бажають премʼєру провалу в парламенті
Европейская правда
2025-08-26T19:27:17Z
Переговори Ірану з європейцями щодо санкцій завершились безрезультатно
Европейская правда
2025-08-26T19:09:40Z
Зеленський назвав перші країни, на які пошириться множинне громадянство
Европейская правда
2025-08-26T18:28:34Z
Кос зустрілась з очільниками НАБУ і САП та підтримала їхню роботу
Европейская правда
2025-08-26T18:15:39Z
Польша сокращает помощь украинцам, гарантии безопасности с США, новый премьер Литвы: новости дня
Европейская правда
2025-08-26T18:09:14Z
У Орбана обурились підсвіченим в кольори українського прапора мостом у Будапешті
Европейская правда
2025-08-26T17:39:24Z
США гарантуватимуть безпеку післявоєнної України: деталі від Financial Times
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T17:36:18Z
У Навроцького назвали "істерикою" критику віцепрем’єра щодо вето на допомогу українцям
Европейская правда
2025-08-26T17:27:54Z
Чи може Росія налагодити масове виробництво «Орєшніка»: відповідь експерта
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T17:12:46Z
У швейцарській Лозанні – заворушення після смерті підлітка, що тікав від поліції
Европейская правда
2025-08-26T16:27:34Z
Смерть військовозобов’язаного в ТЦК на Рівненщині: розпочато розслідування
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T15:45:29Z
На Новошахтинському НПЗ пожежу ліквідовано лише через п’ять днів: фото, відео наслідків
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T15:27:42Z
У В’єтнамі через потужний шторм загинули люди, пошкоджено тисячі будинків
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T14:54:37Z
Уряд Іспанії: нинішні лісові пожежі стали однією з найгірших катастроф
Европейская правда
2025-08-26T14:52:42Z
У Німеччині засудили підлітка, причетного до спроби теракту на концерті Тейлор Свіфт
Европейская правда
2025-08-26T14:21:08Z
У Гамбурзі пожежники через майже добу загасили масштабну пожежу у порту
Европейская правда
2025-08-26T12:58:45Z
Паливний термінал в Усть-Лузі призупинив роботу після атаки дронів – Reuters
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T12:45:57Z
У США вбито 23-річну українку, яка втекла від війни
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T12:30:54Z
Кабмін продовжив виплати на проживання для найбільш вразливих категорій ВПО
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T19:03:56Z
Яке релігійне свято відзначається 27 серпня: традиції та молитви
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T19:03:55Z
Чеські волонтери передали в Україну Black Hawk, на який збирали гроші
Европейская правда
2025-08-26T18:51:18Z
Україна зберегла єдиний ядерний бомбардувальник: яка його доля
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T18:21:02Z
НАТО піднімав винищувачі над Балтійським морем через російський літак-розвідник
Европейская правда
2025-08-26T17:57:41Z
Українці-чоловіки 18-22 років отримали право виїзду за кордон
VGorode
2025-08-26T16:57:18Z
«Сосна динозаврів»: подружжя з Англії виростило рідкісне дерево вартістю $6 тис
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T16:45:35Z
ЗМІ: Греція не розглядає відправлення військ в Україну
Европейская правда
2025-08-26T15:09:02Z
У Польщі попередили про інтенсивний рух військової техніки у найближчі дні
Европейская правда
2025-08-26T14:45:54Z
Укусив кліщ – що робити? Алгоритм дій від інфекціоніста
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T19:03:37Z
Синдром хронічної втоми чому ми постійно виснажені
Comments UA
2025-08-26T17:49:41Z
Ріжуть якнайшвидше. Київська невідкладна допомога позбавляється 25% хірургів
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T11:12:29Z
Відкриття вчених: у мозку людини знайдено «секретну GPS-систему»
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T06:33:43Z
У Києві збільшилася кількість хворих на коронавірус
ГЛАВКОМ NET
2025-08-25T13:27:50Z
Загроза, яку не можна ігнорувати. Інфекціоніст пояснює як реагувати, коли вас вкусив кліщ
ГЛАВКОМ NET
2025-08-25T11:45:39Z
АЧС охопила 51 країну світу
AgroPortal
2025-08-25T11:30:26Z
Нова технологія з ШІ може врятувати мільйони людей від харчових отруєнь
AgroPortal
2025-08-24T13:00:25Z
Британські науковці вперше здійснили квантову телепортацію у лабораторних умовах
InternetUA
2025-08-23T06:55:47Z
На Полтавщині власник покинув просто неба рідкісний спорткар
ГЛАВКОМ NET
2025-08-24T15:12:52Z
Jeep представив онлайн-конфігуратор та повний перелік комплектацій для моделі Cherokee
Топ Жир
2025-08-23T01:06:45Z
GM наказує дилерам призупинити продаж моделей ZR1 та Z06 до з’ясування причин несправностей
Топ Жир
2025-08-23T00:21:43Z
Nissan нарешті позбувся цієї жахливої мультимедійної системи
Топ Жир
2025-08-22T23:36:36Z
Цей рестомод Alfa Romeo сміється з можливостей Giulia Quadrifoglio Verde
Топ Жир
2025-08-22T22:50:12Z
Пункт призначення по-українськи: у Рівному помітили ризикового водія
Telegraf
2025-08-22T22:36:47Z
Volkswagen перетворила Golf R на справжнього монстра доріг
Топ Жир
2025-08-22T22:06:47Z
Subaru вже використовує твердотільні акумулятори, але не для того, що ви уявляєте
Топ Жир
2025-08-22T21:21:51Z
Lexus представив нову доступнішу гібридну модель з можливістю підзарядки
Топ Жир
2025-08-22T20:36:36Z
ГУР: Окупанти отримують накази катувати українських військовополонених
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T19:48:25Z
Російський дрон атакував багатоповерхівку в Херсоні: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T19:21:41Z
Чи може квадратний метр житла коштувати дорожче, ніж у Києві?
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T19:15:04Z
Дозволено виїзд чоловікам до 22 років за кордон, зупинено просування росіян. Головне за 26 серпня
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T18:12:30Z
Фламінго на Одещині: від одного Робінзона до півторатисячної колонії
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T17:00:42Z
У Тростянці окупанти зруйнували водозабір
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T15:57:47Z
Генштаб прокоментував повідомлення про окупацію двох сіл на Дніпропетровщині
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T14:39:12Z
Огорожу, що перекривала доступ до набережної біля ЖК River Stone, демонтовано
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T13:51:32Z
Голова КМВА взявся наводити лад з правилами для водних розваг у Києві
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T13:27:13Z
Іспанський експрес: один маршрут потягом став хітом сезону у європейців
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T14:15:31Z
Туристи знову обирають «старий» формат відпочинку – Financial Times
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T10:36:58Z
На відомому курорті продають морозиво, що світиться у темряві
AgroPortal
2025-08-25T13:00:36Z
ЄС забороняє важливий компонент для манікюру
ГЛАВКОМ NET
2025-08-25T12:15:24Z
Найкращі міста світу для віддаленої роботи: рейтинг
ГЛАВКОМ NET
2025-08-25T08:21:35Z
У боротьбі за квиток: мем та прості поради, як купити місце в потязі в Україні
Telegraf
2025-08-23T06:39:10Z
Цікава задача на уважність: потрібно відшукати одну незвичну лілію серед 15 квіток
Фокус
2025-08-23T06:30:06Z
Як легко замаринувати томати: базовий рецепт маринаду
Telegraf
2025-08-23T06:18:39Z
Найкращі місця в Європі для осінньої подорожі: рейтинг Lonely Planet
ГЛАВКОМ NET
2025-08-23T05:42:04Z
Онлайн vs офлайн? Місце знайомства впливає на щастя пари – дослідження
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T18:03:51Z
Готуємось до навчального року: експертний гайд з вибору техніки для школярів та студентів від Telemart
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T16:45:34Z
ТОП-5 найкращих месенджерів: SENDS, WhatsApp, Telegram, Signal, Briar
Корреспондент
2025-08-26T15:42:15Z
Хакер знайшов спосіб безкоштовно харчуватися в McDonald's
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T08:00:52Z
У небі над Україною помічено незвичайне явище
ГЛАВКОМ NET
2025-08-25T21:54:03Z
Telegram тестує оновлення: що відомо про «музичні профілі»
ГЛАВКОМ NET
2025-08-25T18:06:08Z
Маск відкрив вихідний код моделі свого штучного інтелекту Grok
ГЛАВКОМ NET
2025-08-25T16:57:37Z
Британська компанія представила плитки, що виробляють енергію під час руху
ГЛАВКОМ NET
2025-08-25T13:45:43Z
У Колумбії виявлено екстраординарно багате родовище золота та срібла
ГЛАВКОМ NET
2025-08-25T13:12:18Z
Костюк єдиною з українок пробилась у друге коло US Open
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T18:27:09Z
Нагорний продовжить роботу з «Черкаськими Мавпами» в новому сезоні
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T16:21:13Z
П'ятиразовий переможець Ліги чемпіонів продовжить кар'єру у «Байєрі»
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T16:09:38Z
Україна вперше в історії вийшла у плей-оф молодіжного чемпіонату світу з волейболу
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T14:18:33Z
Відбір до чемпіонату світу з футболу: визначилося місце проведення гри Україна – Азербайджан
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T14:15:54Z
Визначився склад молодіжної збірної України з футболу на матч із Литвою
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T13:36:22Z
«Нас винесуть». Російський футболіст оцінив рівень клубів з РФ у єврокубках
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T13:30:38Z
Працівники стадіону «ПСЖ» намагалася вигнати військового з українським прапором
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T13:19:22Z
Російська лучниця, яка незаконно відвідувала Крим, отримала допуск до участі у чемпіонаті світу
ГЛАВКОМ NET
2025-08-26T10:06:15Z