MY.UAНовини
Чи визнає Ізраїль Голодомор та як євреї воюють в ЗСУ: інтерв'ю з послом Міхаелем Бродським
Чи визнає Ізраїль Голодомор та як євреї воюють в ЗСУ: інтерв'ю з послом Міхаелем Бродським

Чи визнає Ізраїль Голодомор та як євреї воюють в ЗСУ: інтерв'ю з послом Міхаелем Бродським

Війна Росії проти України та конфлікт на Близькому Сході мають більше спільного, ніж може здатися на перший погляд. Російські ракети та іранські дрони б'ють по українських містах, а в Ізраїлі вони стають частиною щоденних загроз з боку Ірану та бойовиків ХАМАС. Ізраїль та Україна оголосили про стратегічний діалог, який дає змогу посилити співпрацю в протидії спільним загрозам.

Про те, чому операція проти Ірану важлива для України, про ситуацію в Газі, визнання Голодомору та роль єврейської громади – читайте в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу Надзвичайного і Повноважного посла Ізраїлю в Україні Михаеля Бродського.

Чи буде Ізраїль співпрацювати і допомагати Україні з дронами і ППО?

Під час візиту міністра закордонних справ Гідеона Саара до Києва було оголошено про запуск стратегічного діалогу щодо іранської загрози. Які конкретні кроки Ізраїль і Україна планують зробити для протидії співпраці Ірану з Росією, зокрема, в контексті постачання дронів?

Дивіться, почну з того, що це був, на мою думку, дуже важливий і дуже позитивний візит. Одним із його результатів стала домовленість про початок стратегічного діалогу між Ізраїлем і Україною щодо протидії Ірану. Як саме він відбуватиметься і в якому форматі – поки складно сказати, так само як і хто братиме участь.

Зараз ми саме цим і займаємося: потрібно визначити, де, коли і в якому форматі це буде.

Але очевидно, що в Ізраїлю та України є спільний інтерес, і один із них – стримування Ірану. Після останньої операції Ізраїлю проти іранських ядерної та військової програм Іран суттєво ослаб, і це однозначно грає на руку Україні. Це, хоч і не пряма, але опосередкована підтримка, та я думаю, тут її вже відчувають.


Зустріч президента України Володимира Зеленського з очільником МЗС Ізраїлю Гідеоном Саарок / Фото Офісу Президента

Хотів би уточнити щодо операції проти Ірану. Іран, очевидно, входить до коаліції Росія – Китай – Іран – КНДР, яка неформально взаємодіє, у тому числі у військовій сфері. Наскільки, навіть з політичної точки зору, ця операція могла вплинути на стійкість цього об'єднання?

Безумовно, це суттєво обмежить можливості Ірану підтримувати російські воєнні дії проти України. Це також зменшить його здатність впливати на Близький Схід і підтримувати терор проти Ізраїлю та Заходу загалом.

Іран десятиліттями займається підтримкою терору, терористичних угруповань і на Близькому Сході, і за його межами.

Те, що Ізраїль зробив лише за 12 днів, – це навіть називають "12-денна війна" – матиме наслідки, які впливатимуть на світові події ще довгі роки.

Що стосується безпілотників, але вже не іранських. Україна – одна з провідних країн у цьому напрямку, Ізраїль також. Чи є простір для співпраці у цій сфері? Я маю на увазі не лише допомогу, а саме співпрацю, обмін технологіями, спільне виробництво.

Безумовно, є потенціал для такої співпраці. І вона вже відбувається. Не вдаватимуся в подробиці, але триває обмін досвідом. Ізраїль та Україна сьогодні – країни, які зазнають ракетних і дронових атак. В обох накопичено унікальний досвід протидії таким загрозам, тож природно, що ми обмінюємося цим досвідом і співпрацюємо у цій сфері.

Потенціал величезний, його можна використовувати у різних напрямках, але деталі я залишу поза публічною площиною.

Ви сказали про обмін досвідом. Наскільки важливий український досвід у протистоянні Росії? Які елементи Ізраїль міг би використати для посилення своєї безпеки?

Я не є військовим експертом, тому не можу сказати, які саме елементи цікавлять Ізраїль. Але я знаю, що ми вивчаємо український досвід, зокрема бойовий.

Головне – це протидія дронам, насамперед іранським. Це ті самі дрони, з якими стикаємося й ми. І тут, в Україні, є досвід, що випереджає ізраїльський, для нас він дуже важливий.


Посол Ізраїлю в Україні Михаель Бродський / Фото Валентини Поліщук для 24 Каналу

Ви також згадали про протидію дронам. Ізраїль, зокрема, відомий своїми системами ППО – можливо, одними з найвідоміших у світі. Чи є на цьому напрямку якась взаємодія?

Є діалог з цього питання, але, як і в попередньому випадку, я не хочу вдаватися у подробиці, адже такий діалог краще вести не публічно.

Що відбувається в Секторі Гази і яка роль терористів ХАМАСу

Щодо внутрішньої ситуації в Ізраїлі. Ми бачили жахливі кадри з ізраїльськими заручниками, опубліковані у медіа. Як ви оцінюєте, чому ХАМАС продовжує боротьбу? І які кроки та важелі тиску є в Ізраїлю, щоб звільнити цивільних?

На жаль, ми знаємо, що в руках ХАМАС залишаються ще близько 50 ізраїльтян. І на превеликий жаль, не всі вони живі – ймовірно, лише половина. Навіть ті, хто живий, перебувають у вкрай тяжких умовах: зазнають катувань, страждають від голоду. Для ХАМАС це, ймовірно, останній козир, який стримує Ізраїль від повного розгрому в секторі Гази.

Протягом багатьох місяців тривали непрямі переговори про звільнення всіх заручників, але наразі вони не дали результату. Тому Ізраїль розглядає можливість розширення воєнної операції в Секторі Гази, щоб звільнити заручників і знищити владу ХАМАСу.

Після 7 жовтня стало зрозуміло: ми не можемо жити поруч із ХАМАС на території, яку контролюють терористи.

Ми бачимо також, що змінилася позиція арабських країн регіону. Більшість з них закликали ХАМАС до роззброєння, натомість він вимагає визнання палестинської держави. Ми бачимо, що в Європі вже є певні процеси – Франція, Велика Британія заявили про намір це зробити. Як ви оцінюєте ситуацію?

На нашу думку, це негативні процеси, які відбуваються у Європі передусім під впливом мусульманських громад. Ми вважаємо, що визнання палестинської держави зараз стало б незаслуженою нагородою ХАМАСу після подій 7 жовтня. Це дало б додаткову мотивацію терористам діяти не лише проти Ізраїлю, але й проти цивільних в інших країнах, зрозумівши, що таким методом можна досягти політичних цілей.

Ми намагаємось зменшити цю мотивацію й пояснити, що це не спосіб розв'язання політичних питань. На жаль, заяви Франції та інших країн про намір визнати палестинську державу не допоможуть розв'язати проблему, а навпаки – підсилять мотивацію терористів.


Бойовики ХАМАС здійснили теракт на території Ізраїлю 7 жовтня 2023 року / Фото Валентини Поліщук для 24 Каналу

Хотів би також запитати про гуманітарну ситуацію в Газі. Які кроки робить Ізраїль для забезпечення доступу цивільних до предметів першої необхідності?

Ізраїль надає сектору Гази гуманітарну допомогу в необхідному обсязі, а також дозволяє іншим країнам її передавати. Але часто ця допомога розкрадається, і цивільне населення не отримує її повністю.

Розподіл контролює ХАМАС, який навмисно гальмує процес, щоб спричинити голод і посилити міжнародний тиск на Ізраїль.

Тому Ізраїль має активніше й самостійно розподіляти допомогу в обхід ХАМАСу. Це одна з цілей розширення операції – щоб допомога доходила до всіх мешканців сектора, а не лише до лідерів терористів.

Прем'єр-міністр Нетаньягу представив план із завершення конфлікту в Газі. Серед пунктів плану перехід влади до "не ізраїльської мирної цивільної адміністрації", але при цьому Ізраїль зберігатиме військовий контроль і "відповідальність за безпеку". Як саме Ізраїль бачить механізм роботи такої моделі, щоб вона не виглядала як продовження операції?

Ізраїль не планує нести відповідальність за майбутнє Сектору Гази. Цим мають займатися самі палестинці та арабські країни, які їх підтримують.

Як тільки ХАМАС буде повністю роззброєний і перестане становити загрозу Ізраїлю, ми залишимо Сектор. Хто і як буде контролювати Газу після цього – питання політичне, і поки що на нього немає відповіді.

У ЗМІ також згадується, що в ізраїльському політичному середовищі є різні погляди на майбутнє Гази. Як ви вважаєте, чи допоможе обговорення цих варіантів виробити більш узгоджене бачення, яке буде зрозумілим як ізраїльтянам, так і міжнародним партнерам?

Майбутнє Гази залежить від готовності самих палестинців жити в мирі з Ізраїлем та від готовності арабських країн підтримувати мирний розвиток сектору.

Чи визнає Ізраїль Голодомор і які спільні трагедії об'єднують з Україною?


У довоєнний період на території України проживало понад 40 тисяч євреїв / Фото Валентини Поліщук для 24 Каналу

Як ми знаємо, багато етнічних євреїв воюють у лавах ЗСУ, серед них є і громадяни Ізраїлю. Як посольство комунікує з такими людьми і яка офіційна позиція Ізраїлю з цього приводу?

Ви маєте рацію: є багато євреїв, які воюють у ЗСУ, серед них громадяни України з ізраїльським паспортом, і навпаки – громадяни України служать в ізраїльській армії.

На жаль, ми дізнаємося про це здебільшого в трагічних випадках, коли хтось гине. Тоді посольство зв'язується з родичами. Іноді потрібно перевозити тіло для поховання в Ізраїль або в Україну. Таких випадків, на жаль, було чимало.

Це підкреслює спільність нашої долі – нас об'єднують не лише позитивні моменти, але й спільні трагедії.

Також наші читачі цікавляться, чи може Ізраїль у майбутньому визнати Голодомор на офіційному рівні?

Я вже багато разів говорив про це. Мені здається, що в питанні визнання є певне нерозуміння позиції Ізраїлю. В Ізраїлі знають про Голодомор. Нещодавно в Ізраїлі було встановлено пам'ятник жертвам Голодомору.

Усі офіційні представники Ізраїлю – як президент, так і прем'єр-міністр, і зовсім недавно міністр закордонних справ – вшановують пам'ять жертв Голодомору.

Нещодавно наш міністр Гідеон Саар поклав вінок до пам'ятника жертвам Голодомору.

В Ізраїлі вважають, що це одна з найсерйозніших трагедій 20 століття, один із жахливих злочинів сталінського режиму.


Пам'ятник жертвам Голодомору в Єрусалимі / Фото з соцмереж

Що стосується Ізраїлю, можна сказати, що Голодомор в Ізраїлі визнають де-факто.

Що ж до юридичного визнання, то, наскільки я знаю, в Ізраїлі такої практики немає. Назвіть мені хоч одну подію такого глобального масштабу, одну трагедію, яку б Ізраїль визнав юридично. У цьому нема потреби.

В Ізраїлі знають про Голодомор. Можливо, знають не всі, і це вже питання вивчення цієї теми. Але Ізраїль де-факто визнає Голодомор трагедією українського народу, одним із найстрашніших злочинів сталінського режиму 20 століття.

Україна також дуже цінує дипломатичну, волонтерську та миротворчу діяльність головного рабина України Моше Асмана. Чи посольство співпрацює з єврейською громадою України та чи (або як) підтримує діяльність пана Асмана?

Дуже тісно. Ми працюємо з усіма єврейськими громадами України, зокрема з шановним рабином Асманом. Підтримуємо всі зусилля, спрямовані на зміцнення відносин між Ізраїлем та Україною.

Теги за темою
Ізраїль
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зеленський розповів про переговори з "коаліцією рішучих" перед зустріччю з Трампом
Европейская правда
2025-08-17T16:33:00Z
"Щоб запобігти конфлікту у Білому домі": європейські лідери поїдуть з Зеленським на зустріч з Трампом, — Politico
Фокус
2025-08-17T16:27:50Z
Сибіга узгодив позиції із главою МЗС Британії напередодні важливих зустрічей
УкраинФорм
2025-08-17T16:27:18Z
"Трамп послабив свої позиції": як Путіну вдалося двічі відтермінувати санкції
24tv
2025-08-17T16:15:19Z
Трамп: Україна має бути готова поступитися частиною території, щоб не втратити більше
Хвиля
2025-08-17T16:12:11Z
Трамп натякнув, що Україна може втратити частину території, та планує зустріч із Зеленським без європейських лідерів
ZN UA
2025-08-17T16:09:15Z
Туреччина підтримає дипломатичні зусилля зі встановлення миру в Україні та готова зіграти свою роль
ZN UA
2025-08-17T16:06:56Z
Успех Путина на Аляске, Зеленский летит к Трампу, кто поддержал Украину: все за выходные
Европейская правда
2025-08-17T16:03:59Z
Нічого не випадково, – військовий сказав, що найбільше лякає у зустрічі Трампа з Путіним
24tv
2025-08-17T16:03:53Z
На Хмельниччині легковик зіткнувся з автобусом, 16 постраждалих
УкраинФорм
2025-08-17T16:15:06Z
У ДТП на Хмельниччині травмувалося близько 20 людей
ГЛАВКОМ NET
2025-08-17T16:03:27Z
В Україні судитимуть іноземця, який ошукав жінок на понад 2 мільйони гривень
InternetUA
2025-08-17T15:27:03Z
Росіяни атакували передмістя Харкова: постраждали троє людей
Мій Харків
2025-08-17T14:57:20Z
Росіяни атакували дронами рятувальників у Костянтинівці - пошкоджений автомобіль
УкраинФорм
2025-08-17T14:03:46Z
У Владивостоці спалахнув катер з людьми на борту і потонув
24tv
2025-08-17T13:48:55Z
Кара з небес тим, хто воює: раптові повені в Пакистані та Індії вбили сотні людей
FaceNews
2025-08-17T13:42:36Z
У Росії через вибух на збройовому заводі загинули 11 людей, 135 – отримали поранення
ГЛАВКОМ NET
2025-08-17T13:39:13Z
Суддю Деснянського суду Києва обшукували через «адвокатів-хакерів»
Украина Криминальная
2025-08-17T13:15:05Z
Після участі у Дитячому Євробаченні: Анна Трінчер відповіла, чи поїхала б знову на конкурс
24tv
2025-08-17T16:30:36Z
Це було ще у фільмі 1984 року: режисер "Термінатора" озвучив свої побоювання щодо ШІ
Фокус
2025-08-17T16:12:05Z
Зірка "Супермена" та "Теореми Зеро" пішла з життя: Теренс Стамп помер у 87 років
Фокус
2025-08-17T15:51:06Z
Тарантіно благословив "Пригоди Кліффа Бута" та назвав двох найкращих режисерів у світі
ITC
2025-08-17T15:42:38Z
Зйомки фільму зі стріляниною, яка налякала киян, були узгоджені, — режисер
Комсомольская правда
2025-08-17T15:15:38Z
Вакарчук вшанував пам'ять Кузьми Скрябіна спільним архівним фото: який вони мали вигляд
24tv
2025-08-17T15:12:17Z
41-річна Аніта Луценко здивувала заявою про заміжжя: "Ніколи не мріяла про весілля"
TSN
2025-08-17T15:06:32Z
З початком війни купує менше одягу: Катя Осадча показала свій гардероб та улюблені речі
Фокус
2025-08-17T14:51:39Z
Наталія Могилевська засвітила обличчя молодшої 5-річної донечки
TSN
2025-08-17T14:19:10Z
Епічна помста: сусідка крала посилки й отримала несподіваний урок
Фокус
2025-08-17T16:30:49Z
"До побачення" з середнім пальцем у камеру: Єлхіна хамськи відповіла на питання про майно родини
Фокус
2025-08-17T16:27:19Z
"Ясно, хто миє тарілки": кіт перетворив посудомийну машину на свій притулок
Фокус
2025-08-17T15:42:12Z
Осінні канікули 2025: коли і скільки відпочиватимуть школярі, несподіванки нового навчального року
Знай
2025-08-17T15:36:27Z
Чому пенсіонери не можуть скористатися правом на безкоштовний відпочинок у санаторії
24tv
2025-08-17T15:24:20Z
Як оформити статус члена сім’ї загиблого або померлого Захисника чи Захисниці України
Украина Криминальная
2025-08-17T15:18:12Z
Виплати до Дня незалежності: хто та скільки отримає
VGorode
2025-08-17T15:18:08Z
У Львові пройшов масштабний книгообмін «Книжкова площа»
УкраинФорм
2025-08-17T15:12:16Z
Заморозь собі «кабіну»
Петр и Мазепа
2025-08-17T15:00:30Z
Картопля, капуста, цибуля: українцям показали, де вигідніше купувати базові овочі
Хвиля
2025-08-17T16:30:27Z
До 20% від пенсії можуть забрати: що загрожує працюючим пенсіонерам
24tv
2025-08-17T16:18:42Z
Видобуток нафти в Україні: стратегічні регіони та геополітичне значення
360ua.news
2025-08-17T16:03:03Z
Ці 4 речі у Бельгії обійдуться значно дорожче: українка порівняла ціни
24tv
2025-08-17T15:36:50Z
Завдяки грантам розвиток садівництва в Україні пришвидшився вчетверо - профільна асоціація
УкраинФорм
2025-08-17T15:30:57Z
Дефіцит продуктів у Хмельницькій області: що відбувається з на місцевому ринку
Политека
2025-08-17T15:30:06Z
Українські ціни наближаються до європейських, як змінилася вартість продуктів з 2016 року
360ua.news
2025-08-17T15:24:37Z
Ціни на мед викликають шок і подив: у чому причина
Знай
2025-08-17T15:21:50Z
Які країни мають найбільші поклади нафти у 2025 році
24tv
2025-08-17T15:06:32Z
У 10 разів більше мінералів: неочевидний, доступний суперфуд для здоров'я
24tv
2025-08-17T15:09:44Z
Як зберегти цибулю, щоб вона не проросла до літа: городниця розкрила простий спосіб
GlavRed
2025-08-17T14:27:00Z
В Україні зафіксовано другий випадок нового штаму коронавірусу "Nimbus"
TSN
2025-08-17T13:09:52Z
Що потрібно їсти, аби зберегти гострий зір
TSN
2025-08-17T12:48:23Z
Учені оголосили прорив у лікуванні діабету 1 типу
24tv
2025-08-17T12:15:14Z
Як правильно вимірювати тиск і чому ви можете навіть не здогадуватись про гіпертонію
24tv
2025-08-17T09:12:54Z
Черешня буде плодоносити вдвічі краще: ось як за нею доглядати
24tv
2025-08-17T07:00:44Z
Більше не потрібно витрачатися на дорогі процедури: простий метод, який омолодить шкіру обличчя
Знай
2025-08-17T06:51:51Z
Ракам треба уникати поспішних висновків: гороскоп на 17 серпня
24tv
2025-08-17T02:00:19Z
Графік відключення світла на тиждень з 18 по 24 серпня в Запорізькій області: кого попередили про обмеження
Политека
2025-08-17T16:30:11Z
Об'єднало кілька сіл: як з'явилося місто Добропілля і звідки походить його назва
24tv
2025-08-17T16:18:20Z
Російський генерал втратив руку і ногу після українського удару — ГУР
ZN UA
2025-08-17T16:12:38Z
Війська РФ протягом дня атакували Дніпропетровщину КАБами, дронами та з артилерії, є пошкодження
УкраинФорм
2025-08-17T15:57:53Z
Відключення газу в Київській області на тиждень із 18 по 24 серпня: термінове попередження
Политека
2025-08-17T15:48:42Z
Роботи-кулеметники допомагали Силам оборони вибивати російських окупантів із зони прориву — DeepState
InternetUA
2025-08-17T15:46:19Z
Три знаки Зодіаку, яким варто бути обережнішими на тижні з 18 по 24 серпня 2025 року
Фокус
2025-08-17T15:42:56Z
Додому з російського полону повернувся останній захисник Зміїного
ГЛАВКОМ NET
2025-08-17T15:39:31Z
Без повного припинення вогню відступ з Донеччини стане катастрофою - прогноз ISW
Gazeta UA
2025-08-17T15:33:25Z
Китайський гороскоп на завтра 18 серпня: Бикам - розчарування, Зміям - осуд
GlavRed
2025-08-17T16:27:05Z
Хліб – це більше, ніж просто їжа: чому варто замислитися, перш ніж викидати його у смітник
24tv
2025-08-17T16:06:07Z
Постелити підлогу своїми руками: 5 помилок, які дорого обійдуться
24tv
2025-08-17T15:45:59Z
Тональний підкреслює зморшки й пори: в чому ваша помилка
24tv
2025-08-17T15:36:30Z
Розвінчуємо найпопулярніший міф: чи насправді відрізняються білі і жовті яйця
24tv
2025-08-17T15:30:15Z
Чому чесні люди привабливіші: вчені виявили цікаву закономірність
GlavRed
2025-08-17T15:27:16Z
10 підказок, як вибрати шкільний ранець
Gazeta UA
2025-08-17T15:18:36Z
Що робити, аби квіти у вазі стояли значно довше: флористка поділилась секретами в інтерв'ю
24tv
2025-08-17T15:06:39Z
Піца з кабачків та ковбаси: цей рецепт здивує навіть гурманів
Telegraf
2025-08-17T15:00:21Z
Як зробити, щоб батарея на телефоні довше тримала: 5 простих лайфхаків від експерта
InternetUA
2025-08-17T16:33:37Z
Не Samsung і не iPhone: стало відомо, який смартфон робить найприголомшливіші знімки
Фокус
2025-08-17T16:00:10Z
Секретний компонент дронів Shahed опинився у відкритому продажу
InternetUA
2025-08-17T15:03:17Z
Еволюція забере зайве: учені розповіли, який вигляд матимуть люди в майбутньому
Фокус
2025-08-17T14:36:17Z
Intel показала чип ARM на техпроцесі 18A, але потім видалила відео
ITC
2025-08-17T14:31:20Z
Не тільки ІТ: які спеціалісти будуть потрібні найбільше Україні після війни
24tv
2025-08-17T14:00:58Z
Сервіси "Дії" тимчасово недоступні: з чим це повʼязано та коли буде відновлено роботу
ZN UA
2025-08-17T13:51:38Z
"Гданський Ланселот": виявлено скелет середньовічного лицаря і його унікальну гробницю
Фокус
2025-08-17T13:51:37Z
Сервіси «Дія" відновили роботу: які послуги знов доступні українцям
TSN
2025-08-17T13:48:01Z
Як пройшла найбільша в Україні виставка саморобних автомобілів
AutoCentre
2025-08-17T16:13:58Z
«Не вірю, що стартапи з електрокарами встигнуть за нашими інженерами» — заявив представник Ford
Топ Жир
2025-08-17T15:06:59Z
Buick GNX 1987 року зберегли майже без пробігу — авто продали за рекордну суму
360ua.news
2025-08-17T14:51:15Z
Розробники з Тайваню представили бойовий морський дрон Kuaiqi
InternetUA
2025-08-17T13:33:02Z
Нова WRX tS 2025 року – найкраща версія, але вона лише підсилює тугу за STI: огляд
Топ Жир
2025-08-17T13:21:49Z
Як приборкати гонщиків без глушників? Віцепрезидент автомобільної федерації вказав на проблему
ГЛАВКОМ NET
2025-08-17T12:15:48Z
Легендарний Jaguar знову на дорозі після 31 року схованки
Топ Жир
2025-08-17T11:21:44Z
Не їздив 53 роки: у старому сараї виявили культовий спорткар 60-х за $200 000
Фокус
2025-08-17T10:57:35Z
Капсула часу за $255 000: із молотка пішов рідкісний спорткар 80-х у новому стані
Фокус
2025-08-17T09:57:07Z
Туран: Попри всі труднощі, Шахтар зростатиме
Football.ua
2025-08-17T16:33:33Z
Парма придбала хорватського форварда
Football.ua
2025-08-17T16:30:17Z
Хаві Сімонс визначився з клубом на новий сезон
Football.ua
2025-08-17T16:09:08Z
На війні з Росією загинув майстер спорту України з греко-римської боротьби Роман Стащенко
24tv
2025-08-17T16:06:06Z
Буткевич – про переноси матчів: Наші футбольні органи мають поставитися з повагою до українських клубів
Football.ua
2025-08-17T16:00:10Z
Дискомфорт змусив Яремчука пропустити гру з Інтером
Football.ua
2025-08-17T15:54:31Z
Гвардіола пояснив відсутність Едерсона у старті сезону та прокоментував чутки про його майбутнє
Football.ua
2025-08-17T15:48:49Z
Буткевич: Те, що ми переживаємо зараз, – це фактично знищення команди
Football.ua
2025-08-17T15:27:03Z
Перша ліга: Чернігів обіграв Прикарпаття, нулі ЮКСИ та Фенікс-Маріуполя, нічия Інгульця з Нивою
Football.ua
2025-08-17T15:24:37Z