/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd938dd0c14ba22f0f5085c6844bc1692.jpg)
Австралія приєдналася до Реєстру збитків, завданих російською агресією проти України
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство юстиції України.
Відтепер учасниками та асоційованими членами реєстру є 44 держави і Європейський Союз.
Реєстр збитків є першим елементом міжнародного компенсаційного механізму, необхідність якого була визнана резолюцією Генеральної Асамблеї ООН A/RES/ES-11/5 "Сприяння здійсненню правового захисту і забезпечення відшкодування шкоди у зв’язку з агресією проти України" від 14 листопада 2022 року.
Реєстр був створений на підставі резолюції Комітету міністрів Ради Європи CM/Res(2023)3 про встановлення Розширеної часткової угоди про Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України.
Про створення реєстру було оголошено на IV Саміті глав держав та урядів Ради Європи, що відбувся у Рейк’явіку (Республіка Ісландія) 16-17 травня 2023 року.
Із 2 квітня 2024 року Реєстр збитків приймає заяви про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, завданих російською агресією проти України.
Наразі можливість подання заяв доступна за 11 категоріями. Перелік відкритих категорій розширюється поступово.
Як повідомляв Укрінформ, внутрішньо переміщені особи зможуть подавати до Реєстру збитків заяву про відшкодування за вимушене переміщення.
Реєстр збитків відкрив категорію для реєстрації заяв - "Втрата доступу та контролю над нерухомим майном на тимчасово окупованих територіях".