Польща висловила протест Росії через падіння безпілотника
Міністерство закордонних справ Польщі передало посольству Росії ноту протесту через падіння та вибух безпілотника у Люблінському воєводстві в ніч на 20 серпня. Про це йдеться у заяві відомства.
Як зазначили у відомстві, інцидент є порушенням зобов'язань РФ щодо поваги до суверенітету Польщі. Відповідну претензію висунули Москві в ноті протесту.
- Міністерство вважає цей інцидент черговою свідомою провокацією, яка вписується у схему гібридних дій, які здійснюють Російська Федерація як щодо Польщі, так і інших європейських держав, - йдеться у повідомленні.
Польська сторона зажадала від Росії пояснень щодо інциденту. Також Варшава закликала Москву припинити будь-які ворожі та провокаційні дії проти Польщі.
- Недружні дії Росії щодо Польщі здійснюються паралельно з військовою агресією проти України, яка спричинила сотні тисяч жертв і є грубим порушенням міжнародного права та фундаментальних гуманітарних принципів, - наголосили в дипвідомстві.
Йдеться про інцидент, який стався в ніч на 20 серпня. Російський безпілотник упав у селі Осини Люблінського воєводства, внаслідок чого стався вибух. Декілька житлових будинків отримали пошкодження.
- 14 червня російський літак вторгся у повітряний простір Польщі. Його перехопили винищувачі Королівських військово-повітряних сил Великобританії у небі над Балтійським морем.
- 28 липня військова авіація Польщі разом зі своїми шведськими союзниками по НАТО несла повітряне нічне чергування. Оперативне командування польських збройних сил авіацію піднімали у зв'язку з російською атакою на Україну.