/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F5b0a83b8ca570985329986313d531a6a.jpg)
Google хоче об'єднати Android і iOS через нову функцію
Google може дати iPhone те, чого раніше не було: кросплатформовий обмін файлами через Quick Share. Сліди в коді свідчать, що компанія тестує можливість надсилати зашифровані файли на iOS і macOS, що суттєво спростить обмін між Android і пристроями Apple.
Про це пише PhoneArena.
Як працюватиме нова функція
У найсвіжішій версії Google Play Services виявили рядок коду зі згадкою про "обмін наскрізно зашифрованими файлами з iPhone та іншими пристроями". Поруч — інший рядок із вимогою "увійти в акаунт, щоб ділитися", що натякає на автентифікацію перед передаванням даних.
Припускають, що вимога входу може бути пов'язана з видимістю пристроїв під час обміну між різними операційними системами або із заходами безпеки — але наразі це лише спекуляції. Перші натяки на Quick Share для iPhone з'являлися ще наприкінці минулого року в GitHub-репозиторії, тож можна вважати, що ідея справді на радарі Google, навіть якщо публічних заяв компанія не робила.
Нині Quick Share забезпечує швидке передавання файлів між сумісними Android-пристроями (зокрема Pixel 10 і Galaxy S25) та на ПК. В екосистемі Apple для цього існує AirDrop, але він працює лише між iPhone, iPad і Mac. Обмін, наприклад, між iPhone 16 і Pixel 10 досі залишається клопітким.