/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F0eb6f42bda144ccd438e9f45ff5fd5c6.png)
У Білорусі повернули до колонії раніше звільненого опозиціонера – ЗМІ
Статкевич був серед 52 політв’язнів, яких Лукашенко погодився відпустити в обмін на зняття американських санкцій з компанії Белавіа 11 вересня.
Білоруського опозиціонера Миколу Статкевича, звільненого в результаті угоди глави республіки Олександра Лукашенка з президентом США Дональдом Трампом, повернули до колонії після відмови залишати країну. Про це Наша Ніва з посиланням на джерела.
За словами співрозмовника видання, 69-річний політик “знайшовся у в’язниці Глибокого”, де він відбував термін до того, як опинився на волі.
Як відомо, Статкевич був серед 52 політв’язнів, яких Лукашенко погодився відпустити в обмін на зняття американських санкцій з компанії Белавіа 11 вересня. Однак після звільнення опозиціонер відмовився виїхати до Литви разом з рештою, вибив ногою двері автобуса та вийшов у нейтральній зоні між країнами. Потім Статкевич якийсь час пробув на білоруській стороні кордону. Дружина політика, американські дипломати та інші особи намагалися переконати його виїхати, але безуспішно. У результаті Статкевича забрали люди в масках. До цього дня про його долю та місцезнаходження було нічого невідомо.
Статкевич почав активно займатися політикою з 1995 року, очоливши партію Народна громада. 2010 року був кандидатом у президенти. Після участі у протестній акції 19 грудня 2010 року, учасники якої заперечували підсумки виборів, Статкевича засудили до 6 років колонії посиленого режиму. Вийшовши на волю у 2015 році, він продовжив виступати проти Лукашенка.Знову опозиціонера заарештували перед президентськими виборами 2020 року. У грудні 2021 року Статкевич отримав 14 років в’язниці за звинуваченням в «організації масових заворушень». Його відправили до колонії особливого режиму та поставили на облік як схильного до екстремізму, через що він втратив право на побачення та передачі. Останні 2 роки та 7 місяців Статкевича тримали у напівпідвальному приміщенні камерного типу для рецидивістів розміром три на один метр без зв’язку із зовнішнім світом. Також його не виводили на прогулянки.
За словами активіст Народної громади Сергія Спариша, який був звільнений разом зі Статкевичем 11 вересня, Станкевич мав серйозні проблеми зі здоров’ям, він переніс в ув’язненні коронавірус і пневмонію, мав проблеми з серцем, хронічний бронхіт.
Раніше повідомлялося, що білоруського опозиціонера, 46-річного Сергія Тихановского, випустили з в’язниці. Він виїхав з території Білорусі.
Нагадаємо, режим Александра Лукашенка у Білорусі звільнив 52 політв’язні. Всі вони вже перетнули білоруський кордон і перебувають у Литві.