/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fc07e4a2a0232fcc740475fdd6609d523.jpg)
Як Польща готується до нових атак РФ?
У Польщі збирають досить багато натовських винищувачів. Думаю, це "ж-ж-ж-ж" не просто так: скоро вони таки почнуть збивати російські дрони і ракети над Україною. Спочатку - здалеку, не залітаючи в український повітряний простір, а потім час від часу будуть і туди залітати.
Для натовців тут три плюси: захистити себе (і Україну), натренувати своїх пілотів і безкарно втерти носа Путіну.
У Кремлі таку загрозу сприймають дуже болісно: Медведєв сьогодні погрожував, що збиваючи дрони, НАТО почне "війну проти Росії". Але факт у тому, що після запуску дронів і ракет у РФ немає жодної можливості відстежити їхню подальшу долю. У Москві ніколи не дізнаються, хто, що і чим збив, і вже тим більше - не доведуть, що авіація НАТО їм насолила. Це технічно неможливо.
Ну а поляки та інші натовці в подібній ситуації можуть завжди заявити: "Нас там немає, ми ні до чого. Це українці самі все збивають, а ми тільки спостерігаємо і патрулюємо".
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський сьогодні ясно дав зрозуміти, що така опція розглядається.
Думаю, негласно відповідне рішення вже ухвалено, оскільки зовсім не відповідати на запуск російських дронів у польське небо було б чистим самогубством для НАТО.
Про персону: Іван Яковина
Народився в Москві, в районі Сокільники, жив там до трьох років. Має українське коріння, предки походять із міста Самбір на Львівщині. З батьками часто переїжджав із міста в місто, проживав у Підмосков'ї, Кишиневі, Санкт-Петербурзі. Навчався в 11 школах.
Закінчив Московський лінгвістичний університет, за спеціальністю — арабіст.
З 2010 року — працював у Києві, писав для сайту "Лента.ру". Після рейдерського захоплення видання у 2014 переїхав до України.
Працює журналістом і політичним оглядачем журналу "Новое время" (Київ), пише Вікіпедія.