/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fc76a0c03dddff85035ff6ef87aa50f0f.jpg)
ПРООН в Україні та Данія запускають проєкт для відновлення Миколаївщини
Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні та Уряд Данії розпочинають трирічний проєкт "Стратегічне партнерство для Миколаєва".
За інформацією Міністерства розвитку громад та територій, проєкт спрямований на прискорення відновлення Миколаївської області. Ініціатива з бюджетом понад 36 млн доларів США є частиною довгострокової підтримки України Данією.
Мета – створити кращі умови для життя мешканців, сприяти поверненню та реінтеграції людей, а також забезпечити підтримку найбільш уразливих груп населення.
Три ключові напрями співпраці в межах нового проєкту:
Посилення місцевого самоврядування — спроможність громад керувати процесом відновлення та відбудови і підготовка до інтеграції в ЄС.
Поліпшення умов життя — відбудова об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, покращення доступу до якісних послуг.
Економічне зростання — стимулювання місцевої економіки, створення робочих місць та можливостей для людей.
Особливу увагу зосередять на гуманітарному розмінуванні, яке має ключове значення для відновлення сільськогосподарської діяльності та безпеки територій. Проєкт також інтегруватиме гендерні підходи, посилюватиме участь жінок у прийнятті рішень та розширюватиме доступ до послуг для всіх мешканців, зокрема у прифронтових громадах.
Партнерство побудовано на досвіді попередніх програм локального відновлення і використовуватиме територіальний підхід до відновлення, адаптований до конкретного контексту та потреб Миколаївщини. Проєкт співпрацюватиме з місцевою владою, громадянським суспільством і приватним сектором, щоб забезпечити ефективність відновлення та відповідність стратегіям розвитку регіону.