/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F02c30ccf543f221ed3cb104987996c2b.jpg)
У МОН заявили, що дуальна освіта може стати нормою у 2026 році
На цьому наголосив заступник міністра освіти і науки України Микола Трофименко під час пленарної сесії "Єдність і взаємодія задля майбутнього української освіти" на Українському форумі якості освіти UQAF-2025. Про це інформує 24 Канал.
Який формат навчання буде у вишах?
Посадовець зазначив, що роботодавці та держпідприємства забезпечать місця навчання на виробництві, наставництво і спільне оцінювання результатів.
Пріоритетні напрями/спеціальності для відновлення: інженерія, енергетика, ІТ/кібербезпека, логістика, будівництво, агрохарчові технології, медицина,
– зазначив Трофименко.
У межах запровадження дуальної освіти виші повинні сформувати дорожні карти дуальних програм і портфелі партнерств.
Бізнес і державні підприємства при цьому, за словами заступника Лісового, можуть подавати технічні завдання та визначати місця для дуального навчання.
У відомстві запевняють, що спільною метою таких заходів є збереження людського капіталу і закріплення за університетами ролі опорних інституцій з відновлення країни.
Які ще зміни відбудуться у вищій освіті?
- Кількість пріоритетностей для заяв на вступ планують зменшити.
- Гранти на вищу освіту може отримати у півтора раза менше вступників, ніж прогнозували.
- Дітям захисників і захисниць відшкодують вартість навчання у вишахі коледжах.