/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F1db7bb992325e96049ee3895fc88f16f.jpg)
Росіяни масово скуповують золото, тому Кремль планує запровадити ліміт на вивезення - розвідка
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки України.
"Кремль на законодавчому рівні планує обмежити 100 грамами вивіз золота з країни. Так російські урядовці намагаються перекрити ще один з небагатьох можливих каналів виводу капіталу з РФ", - поінформували у відомстві.
За даними розвідки, з початком повномасштабної агресії РФ проти України росіяни, прагнучи захистити свої накопичення, на 60% збільшили купівлю золота. Тільки за перший квартал цього року громадяни Росії придбали понад 75 тонн дорогоцінного металу, що більше за річні обсяги закупівель у 2022 році.
"Панічні настрої ілюструє падіння індексу споживчої довіри в РФ – у третьому кварталі поточного року він знизився до "мінус" 9 пунктів", - зазначили у відомстві.
За інформацією розвідки, Центральний банк РФ вже зафіксував цьогоріч рекордне зростання тіньового відтоку капіталу на рівні 14,7 млрд доларів.
"З початком повномасштабної війни проти України цей показник тільки набирає обертів – з 6,1 млрд дол. у 2022 році до понад 9 млрд дол. у 2023-2024 роках", - підкреслили у розвідці.
Як повідомляв Укрінформ, у Росії на тлі затяжної війни проти України і стрімкого зростання бюджетного дефіциту (за 8 місяців 2025 року він становив 4,19 трлн рублів – майже вчетверо більше запланованого) єдиним реалістичним сценарієм для збереження фінансової стабільності залишається нове підвищення податків.
Фото: freepik