Загроза шатдауну в США: адміністрація Трампа наказала підготувати плани масових звільнень — ЗМІ
Загроза шатдауну в США: адміністрація Трампа наказала підготувати плани масових звільнень — ЗМІ
У середу, 24 вересня, Білий дім попросив федеральні відомства США підготувати плани масових звільнень на випадок можливого призупинення роботи уряду наступного тижня — це різкий відхід від практики тимчасових відпусток працівників, яка зазвичай застосовувалася під час минулих шатдаунів у Штатах, повідомляє Reuters.
Офіс з питань управління та бюджету Білого дому (OMB) надіслав федеральним відомства записку, попросивши їх визначити програми, проєкти та заходи, фінансування яких буде припинено 1 жовтня, якщо Конгрес США не ухвалить законопроєкт про фінансування роботи уряду.
“Програми, які не отримали вигоди від вливання обов'язкових асигнувань, найбільше постраждають від шатдауну”, — йдеться в записці.
Неясно, чи намагається Білий дім скористатися потенційним призупиненням роботи уряду, щоб просунути ініціативу президента США Дональда Трампа щодо скорочення держслужбовців, або ж це ризикована тактика переговорів, аби змусити демократів погодитися на прийняття законопроєкту про фінансування, запропонованого республіканцями.
Після вступу на посаду в січні Трамп розпочав кампанію зі скорочення 2,4-мільйонного штату федеральних цивільних службовців, який, на його думку, є надмірним і неефективним. До кінця 2025 року близько 300 тисяч держслужбовців залишать свої робочі місця.
Відомствам наказано подати до OMB свої пропозиції щодо скорочення штату та надіслати відповідні повідомлення співробітникам, навіть якщо ті не підпадають під скорочення або будуть відправлені у відпустку без збереження зарплати на час шатдауну.
У вівторок, 23 вересня, Трамп скасував зустріч із провідними лідерами демократів у Конгресі для обговорення законопроєкту про фінансування, що підвищило ризик часткового призупинення роботи уряду з наступного тижня. Республіканці та демократи звинувачують один одного у виникненні цієї ситуації.
30 вересня — останній день фінансового року федерального уряду, ця дата є кінцевим терміном для Трампа і Конгресу, щоб досягти угоди про федеральні видатки й уникнути шатдауну.
Палата представників США ухвалила тимчасовий пакет щодо витрат, щоб забезпечити функціонування федеральних органів до 21 листопада, але демократи в Сенаті відмовилися його підтримати, вимагаючи, щоб республіканці сіли за стіл переговорів для узгодження двопартійного пакету, який міг би включати продовження терміну дії субсидій за Законом про доступне медичне обслуговування.
На час шатдауну — часткового призупинення роботи уряду США, низка некритичних органів “закривається”, а сотні тисяч їхніх працівників відправляються у неоплачувану відпустку. Зазвичай шатдаун не торкається найважливіших організацій і відомств, критично важливих, зокрема, для безпеки держави.
Це може бути перший шатдаун у Штатах з грудня 2018 року, коли республіканці й демократи зайшли в глухий кут щодо фінансування “прикордонної стіни” Трампа під час його першого президентського терміну.