/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F6c980f1f078568bc1ff19f7d82217eb0.jpg)
Meta будує гігантський центр штучного інтелекту площею 70 футбольних полів
Марк Цукерберг розпочав будівництво гігантського центру штучного інтелекту в американському штаті Луїзіана. Новий дата-центр компанії Meta матиме площу близько 4 мільйонів квадратних футів, що еквівалентно понад 370 тисячам квадратних метрів або приблизно 70 футбольним полям.
Будівництво планується завершити протягом найближчих років, а загальна вартість проєкту становить близько 10 мільярдів доларів, з яких три мільярди спрямовано на інфраструктуру. Після запуску об’єкта компанія очікує створити близько 500 постійних робочих місць, а також від однієї до п’яти тисяч додаткових у суміжних сферах.
Водночас проєкт викликав критику з боку місцевих жителів. Люди побоюються можливих екологічних наслідків, зокрема впливу на водні ресурси регіону. Подібні проблеми вже спостерігалися після запуску іншого центру Meta у штаті Джорджія, де мешканці скаржилися на нестачу води. У компанії запевняють, що в Луїзіані ситуація буде іншою, адже незалежна експертиза підтвердила мінімальний вплив на водопостачання.
Енергетична компанія Entergy Louisiana зазначає, що всі витрати на створення необхідної інфраструктури покриває сама Meta. Це, на їхню думку, дозволить зменшити витрати споживачів на електроенергію та підвищити стабільність енергосистеми регіону. Таким чином, новий центр штучного інтелекту може стати потужним драйвером економічного розвитку, хоча екологічні ризики та питання розподілу вигод між компанією й місцевою громадою залишаються предметом обговорення.