/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fddbedc280f054b6c3cf251725de32c8f.jpg)
Суд залишив під вартою колишнього військового Бобилєва, якого підозрюють у співпраці з РФ у полоні
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на hromadske.
Зазначається, що Бобилєва триматимуть під вартою до 3 грудня.
Максима Бобилєва обвинувачують за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України. Йдеться про жорстоке поводження з військовополоненими, вчинене групою осіб за попередньою змовою. Йому загрожує до 12 років увʼязнення.
Як повідомляв Укрінформ, Максим Бобилєв повернувся в Україну з російського полону під час обміну 17 липня 2024 року.
Колишній військовополонений Віктор «Лелека» Лахно почав писати в соцмережі, що один зі звільнених, а саме Бобилєв, співпрацював з адміністрацією колонії, де тримали і катували полонених. І не хотів обмінюватися та відмовлявся від громадянства України. Лахно публікував також свідчення інших людей.
18 липня 2024 року СБУзареєструвала кримінальне провадження. Згодом Бобилєва затримали за підозрою в порушенні законів і звичаїв війни — жорстокому поводженні з військовополоненими, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Відтоді він перебуває під вартою.
Бобилєв народився у 2002 році в місті Херсон. Він матрос і водій роти 137 батальйону окремої бригади морської піхоти Військово-морських сил України. У російський полон потрапив 24 лютого 2022 року на території селища Чаплинка Херсонської області. Вважається, що з 28 липня 2022 по 21 червня 2024 року Бобилєв утримувався у колишній Калінінській виправній колонії в окупованому місті Горлівка Донецької області.
У підозрі Бобилєва чотири епізоди і пʼятеро потерпілих, які вже дали свідчення.
Фото: hromadske