Швейцарія скасує тимчасовий захист для деяких українців
Сьогодні, 8 жовтня, федеральна рада Швейцарії підтвердила продовження дії тимчасового захисту S для громадян України щонайменше до 4 березня 2027 року. Водночас нове рішення запроваджує диференційований підхід до українських біженців залежно від їхнього регіону походження. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на Blue News.
Починаючи з 1 листопада, вважатиметься можливим повернення осіб, які прибули з таких областей:
- Волинська;
- Рівненська;
- Львівська;
- Тернопільська;
- Закарпатська;
- Івано-Франківська;
- Чернівецька.
Для жителів інших регіонів діятимуть окремі умови та критерії повернення.
Українці, які втратять право на статус S згідно з новими правилами, зможуть подати заяву на притулок у Швейцарії. Ті ж, хто зберігатиме цей статус, продовжать отримувати державну підтримку.
Раніше президент Польщі Кароль Навроцький підписав закон, яким продовжено термін перебування українських біженців у країні до 4 березня 2026 року, проте посилено умови надання фінансової підтримки.
Також Європейський Союз ухвалив рекомендацію щодо поступового завершення тимчасового захисту для українців. Вона передбачає координацію дій країн-членів для гарантування безпечного повернення українців додому та їхньої сталої реінтеграції, коли безпекова ситуація це дозволятиме.