/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F133%2Fa8efa69105f848b09fd9d4a671d53e02.jpg)
Cудитимуть учасників шахрайського кол-центру з Ужгорода, які ошукували громадян Чехії
Завдяки скоординованим діям українських і чеських правоохоронців припинено діяльність шахрайського «кол-центру», який діяв в Ужгороді.
Закарпатською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт щодо шести учасників організованої групи, які налагодили масштабну схему шахрайства проти громадян Чеської Республіки.
За даними слідства, підозрювані створили в Ужгороді «кол-центр», у якому працювали 53 оператори. Організував усе киянин, співорганізатором була його знайома, четверо виконавців – мешканці Закарпаття.
За схемою – вони переконували жертв вкладати кошти у вигадані криптопроєкти. Зловмисники входили в довіру до іноземців, представляючись експертами у здійсненні інвестицій чи співробітниками банку. Таким чином, обманом одержували доступ до персональних даних людей і їх особистих кабінетів у банківських установах, а надалі дистанційно виводили гроші іноземців на власні підконтрольні рахунки.
Дії шістьох осіб кваліфіковано як шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах, організованою групою, в умовах воєнного стану шляхом, незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки (ч. 3-5 ст. 190 КК України). Керівнику центру та його помічнику додатково інкриміновано незаконне придбання або збут спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, а також незаконне їх використання за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 359 КК України).
Досудове розслідування здійснювалось у рамках спільної слідчої групи між Україною та Чеською Республікою. З боку України координували розслідування прокурори Закарпатської обласної прокуратури, слідство та оперативний супровід здійснювали співробітники УСБУ в Закарпатській області.
Довідково: діяльність спільних міжнародних груп із розслідування тяжких злочинів спрощує обмін доказами, інформацією та даними між країнами-учасницями без необхідності проходження складних процедур міжнародної правової допомоги. Таким чином докази отримані однією стороною, визнаються дійсними і в іншій державі-учасниці.
Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури
Tweet