/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fab728c873798c51a9f079add6dc8cd3f.jpg)
В Одесі за 9 місяців туристичний збір зріс на чверть - міськрада
Про це в Телеграмі повідомив директор Департаменту культури ОМР Іван Ліптуга, передає Укрінформ.
«Станом на 1 жовтня 2025 року Одеса демонструє позитивну динаміку туристичних показників. Туристичний збір склав 9 млн 120 тис. грн. За прогнозами, це на 25% більше, ніж у 2024 році», - сказав Ліптуга.
Він зазначив, що наразіОдеса залишається єдиною альтернативою в Україні для відпочинку на узбережжі. Навіть на Одещині більшість пляжів не працювала, натомість у місті офіційно відкрили понад 20 пляжів.
«Липень і серпень були перенавантажені. Готелі 4–5 зірок зафіксували зростання попиту. Середній чек за проживання зріс приблизно на 30%», - повідомив директор Департаменту.
Він також зазначив, що 90% туристів — внутрішні відвідувачі з різних регіонів України. Середній чек туриста у високому сегменті зріс на 25%, у середньому — на 35–40%.
Ліптуга нагадав, що за підсумками 2024 року Одесу відвідали близько 4 млн осіб, з яких близько 350 тисяч — іноземці (переважно громадяни сусідніх країн, журналісти, гуманітарні місії, бізнес-подорожі).
Як повідомляв Укрінформ, в Одесі та Одеській області цьогоріч кількість туристів зросла на 18%, як порівняти з минулим роком.
Фото Укрінформу можна купити тут.