/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F103%2F193f6c898ad92ca0e1a2e00e4f595d80.png)
Toyota презентувала 547-сильний пікап Tacoma, оснащений системою збирання води з вихлопу
На виставці SEMA компанія Toyota представить унікальний концепт на базі позашляхової версії Tacoma H2 Overlander. Він підготовлений до суворого бездоріжжя та отримав електричну силову установку на паливних елементах, запозичених у Mirai.
Унікальний проект був реалізований командами Toyota Racing Development та Toyota Motor North America. І для його завершення їм знадобилося два місяці. Найбільш складною частиною збірки, за словами представників компанії, була інтеграція водневих паливних елементів Mirai на сходову раму платформи TNGA-F Tacoma. Але їм це вдалося і тепер пікап приводить в рух два електромотори з сумарною віддачею 547 к. с.
Мотори працюють у зв’язці з тягової батареєю ємністю 24,9 кВтг і паливними елементами Mirai. Його три водневих бака розташовані всередині лонжеронів рами, а система охолодження частково запозичена у бензинової Tacoma TRD Pro та електричного Lexus RZ. Тобто цей пікап працює без викидів вуглецю, виділяючи з вихлопних газів тільки воду. Її можна використовувати для душу під час подорожей завдяки запатентованій системі рекуперації відпрацьованих вод.
Крім того, така силова установка здатна живити будинок або заряджати інші електромобілі. Незважаючи на таку масштабну переробку, пікап Tacoma не втратив своїх позашляхових якостей. Спереду встановлений диференціал підвищеного тертя, а ззаду – електронно-блокованим диференціал. Шасі оснащено комплектом підвіски TRD і амортизаторами Fox 2.5 Performance Elite Series.
Їздить пікап на 17-дюймових колесах, взутих у 35-дюймові позашляхові шини. Також є новий захист картера, масивний задній бампер, точки кріплення для буксирування, лебідка, додаткові світлодіоди. На даху встановлено висувна намет, є також задній тент, який відкривається з трьох сторін. Завершує образ біло-синє забарвлення кузова, схоже на концепти H2.