/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F6577f4cd02a8c3bfaef46897a90143bf.jpg)
На місцевих виборах у США перемагають демократи: мером Нью-Йорка став Зохран Мамдані. Трамп відреагував
Після обрання Дональда Трампа президентом у США відбулися перші значні вибори, де перемогу здобули демократи. Так, мером Нью-Йорка став 34-річний Зохран Мамдані
Про це повідомляє Reuters.
Зохран Мамдані стане першим мусульманином, який обійме посаду мера Нью-Йорка. "Радіо Свобода" пише, що політик вів передвиборчу кампанію під гаслом зробити Нью-Йорк містом, де можуть дозволити собі жити люди з невеликими доходами. Так, він обіцяв заморозити плату за оренду житла, організувати безкоштовні автобусні маршрути, відкрити субсидовані містом супермаркети тощо.
"Ми притягнемо до відповідальності недобросовісних орендодавців, тому що Дональди Трампи нашого міста занадто звикли користуватися своїми орендарями. Ми покладемо край культурі корупції, яка дозволила мільярдерам, таким як Трамп, ухилятися від сплати податків і користуватися податковими пільгами. Ми будемо підтримувати профспілки та розширювати захист прав працівників, тому що ми, як і Дональд Трамп, знаємо, що коли працюючі люди мають непорушні права, боси, які намагаються їх пригнічити, стають дійсно дуже маленькими", – заявив Мамдані після перемоги.
Він також пообіцяв, що Нью-Йорк захищатиме іммігрантів, темношкірих та боротиметься з антисемітизмом.
У штаті Вірджинія громадяни США на посаду губернатора, яку нині обймає республіканець Ґленн Янґкін, обрали демократку Абіґейл Спанберґер. Водночас у Нью-Джерсі замість союзника Трампа Джека Чіаттареллі губернатром стане Мікі Шеррілл.
Реакція Трампа
Глава Білого дому відерагував на результати місцевих виборів, написавши пост у TruthSocial. За його словами, соціологи вважають, що причинами перемоги демократів є шатдаун у США та те, що імені Трампа не було в бюлетені.
Раніше спікер палати представників Майк Джонсон заявив, що не бачить шляхів для третього балотування Дональда Трампа на пост президента, адже для цього потрібно вносити поправки до конституції США.