Удар по Орлу був ракетним, попри заяви губернатора — росЗМІ
Удар по Орлу був ракетним, попри заяви губернатора — росЗМІ
Уночі 5 листопада в російському місті Орел прогриміла серія гучних вибухів. Місцеві мешканці заявили про ракетну атаку на місцеву теплоелектроцентраль, натомість влада говорить про наліт дронів.
Відео зі спалахами у місті почали з'являтися в соцмережах. Орловська ТЕЦ є найбільшим джерелом електроенергії та тепла в області, забезпечуючи 40% потреб регіону у світлі та 65% тепла у місті Орел. Підприємство розташоване приблизно за 160 кілометрів від українського кордону.
OSINT-аналітик російського видання ASTRA вказує, що кадри зняті приблизно за 1,2–1,5 км від Орловської ТЕЦ.
"Атака на ТЕЦ відбувалася реактивним засобом ураження — ракетою або реактивним безпілотником. На відео не чути ні звуків повітряної тривоги, ні роботи протиповітряної оборони, ні характерного дзижчання гвинтового дрона", — сказав він.
Натомість убернатор Орловської області Андрєй Кличков заявив, що російська ППО збила над містом БПЛА, через падіння уламків яких нібито пошкоджень зазнали низка приватних будинків і господарська споруда.
Водночас на відстані менше кілометра від ТЕЦ розташоване оборонне підприємство "Орелтекмаш", яке займається виробництвом засобів технічного обслуговування, ремонту та евакуації військової техніки.
Напередодні, 31 жовтня, ВМС України застосували крилаті ракети "Нептун" для атаки на Орловську ТЕЦ. Тоді перший удар припав на відкритий розподільний пристрій станції, після чого місто частково залишилося без світла.