/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F450%2Fd743a285eff7e02b6e09cf114450b632.jpg)
На Київщині затримано чоловіка, який вимагав з харківської підприємиці 1,2 млн доларів США за неіснуючий борг
Влітку 2024 року до правоохоронців звернулася харківська рестораторка — вдова одного зі співвласників відомої мережі супермаркетів. 51-річний житель Запоріжжя, раніше неодноразово судимий і відомий у кримінальних колах, через спільних знайомих дізнався, що після смерті чоловіка жінка отримала значну суму коштів. Зібрану інформацію він вирішив використати у власних інтересах. Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.
Гроші рестораторка отримала як виплату від бізнес-партнера її покійного чоловіка за його частку в компанії. Підозрюваний зателефонував потерпілій та висунув вимогу передати 1,2 мільйона доларів США, нібито для погашення «боргу» померлого чоловіка.
Коли жінка попросила надати докази, він припинив розмову. Згодом чоловік неодноразово дзвонив харківʼянці, повторюючи вимоги, а пізніше — погрожував фізичною розправою у разі відмови передати гроші.
Щоб підтвердити серйозність своїх намірів, у вересні 2025 року він організував розміщення під автомобілем потерпілої імітаційно-тренувального виробу з активною чекою «ПІРО-5М», який зовні схожий на ручну бойову гранату.
Він зателефонував жінці та повідомив, що під її авто закладено бойовий пристрій, назвавши це «останнім попередженням». Під днищем автівки правоохоронці виявили муляж гранати, що підтвердила вибухово-технічна експертиза.
12 листопада правоохоронці затримали чоловіка у місті Бориспіль Київської області, куди він переїхав та орендував квартиру. За матеріалами справи, він намагався оформити інвалідність, щоб надалі виїхати за кордон.
Прокурор Харківської обласної прокуратури повідомив чоловіку про підозру за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України — вимагання, вчинене в умовах воєнного стану. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
Під час обшуку правоохоронці вилучили у підозрюваного зброю та боєприпаси. У межах розслідування вирішується питання про додаткову кваліфікацію дій затриманого та встановлюються його можливі спільники.