/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F4%2F59882f0f8736144927e985a04baa5391.jpg)
Радбез ООН ухвалив резолюцію Трампа щодо миру в Газі
Рада Безпеки ООН проголосувала за резолюцію США з 20-ти пунктами плану президента Дональда Трампа щодо припинення війни в Газі.
Деталі: У тексті резолюції зазначено, що держави-члени можуть брати участь у очолюваній Трампом Раді миру, яка передбачається як перехідний орган, що контролюватиме відновлення та економічне оздоровлення Гази.
Резолюція також санкціонує міжнародні стабілізаційні сили, які забезпечуватимуть процес демілітаризації Гази, зокрема шляхом виведення з експлуатації зброї та знищення військової інфраструктури.
У своїй заяві "Хамас" повторно наголосив, що не буде роззброюватися: "Резолюція нав'язує міжнародний механізм опіки над сектором Гази, який наш народ і його фракції відкидають".
Майк Уолтц, посол США в ООН, заявив, що резолюція, яка включає 20-пунктний план Трампа в якості додатка, "визначає можливий шлях до самовизначення Палестини..
де ракети поступляться місцем оливковим гілкам і з'явиться шанс домовитися про політичний горизонт".
Росія, яка має право вето, утрималася від голосування, дозволивши резолюції бути прийнятою.
Китай також утримався.
Палестинська адміністрація випустила заяву, в якій вітає резолюцію і заявляє про готовність взяти участь у її реалізації.
Резолюція викликала суперечки в Ізраїлі, оскільки в ній згадується про майбутню можливість створення палестинської держави.
У тексті резолюції йдеться про те, що "умови для надійного шляху до самовизначення та державності Палестини можуть нарешті скластися", коли Палестинська адміністрація здійснить програму реформ і просунеться у відновленні Гази.
Прем'єр-міністр Беньямін Нетаньяху, під тиском правих членів свого уряду, заявив у неділю, що Ізраїль як і раніше виступає проти створення палестинської держави і пообіцяв демілітаризувати Газу "легким або важким шляхом".