/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F75cf1dc3674ab4685a9309f6555eddcb.jpg)
Франція передасть 260 автобусів громадам Київщини
Як передає Укрінформ, про це голова обласної військової адміністрації Микола Калашник повідомив у Фейсбуці.
За словами Калашника, частина з них уже цьогоріч буде доставлена безпосередньо до громад, де вони одразу почнуть працювати на маршрутах. Решта - прибуде найближчим часом, відповідно до погодженого графіка логістики.
«Ці автобуси повністю обслужені, доглянуті та готові до роботи. Кожен з них оснащений усім необхідним для безпечної та комфортної поїздки - електричними пандусами для пасажирів із маломобільних груп населення, камерами відеоспостереження та кнопкою екстреного реагування у кабіні водія та в салоні для пасажирів, валідаторами для впровадження електронного квитка, а також GPS-трекерами для контролю руху та ефективного управління маршрутами», - зазначив він.
Важливим є те, що французька сторона передає транспорт із повним комплектом додаткових запасних частин.
Очільник ОВА також зауважив, що інженери Київщини мають усі необхідні навички та готові оперативно проводити технічне обслуговування й ремонт у разі потреби, що забезпечить стабільність роботи цих автобусів.
«Це вагомий внесок у розвиток транспортної інфраструктури нашої області та ще один приклад надійної підтримки від французьких партнерів», - підкреслив Калашник.
Повномасштабне вторгнення, за його словами, завдало Київщині значних втрат у транспортному секторі. Загалом понад сотня автобусів, що забезпечували щоденні перевезення населення, була знищена або серйозно пошкоджена внаслідок російських атак.
«Значних втрат зазнала й шкільна транспортна мережа: під час окупації росіяни вкрали та вивезли мінімум 10 шкільних автобусів, ще 34 було знищено чи пошкоджено, а 70 одиниць ми передали на потреби наших військових», - додав очільник ОВА.
Також він зауважив, що ці цифри свідчать про пряму шкоду, завдану громадам Київщини, і водночас про те, наскільки важливою є нинішня підтримка партнерів.
Своєю чергою Калашник подякував президентці регіональної ради Іль-де-Франс пані Валері Пекресс та команді за послідовне лідерство та незмінну підтримку України.
«Завдяки таким рішенням Київщина отримує не просто автобуси - ми повертаємо мобільність жителям нашої області, відновлюємо нормальне життя громад і посилюємо стійкість», - акцентував він.
Як повідомляв Укрінформ, Микола Калашник провів зустріч із делегацією французького бізнесу - Business France, до складу якої увійшли представники посольства Франції та керівники провідних компаній: Bayard, Ingetec, EcoSun, LCR, RIOU GLASS, Technique Topo, TimeLapse Go.