/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F07717d37474bff06772d944ab410fe22.jpg)
Львівські лікарі врятували немовля з надскладними вадами серця
Про це повідомила Львівська міська рада, передає Укрінформ.
Повідомляється, що львівські лікарі вперше зіткнулися з такою складною комбінацією вроджених вад серця у немовляти: народилася з рідкісною та надзвичайно складною вадою серця – транспозицією магістральних судин. Згодом, під час обстеження, лікарі виявили ще одне ускладнення: стенозований, тобто звужений, клапан легеневої артерії. Така комбінація вад є вкрай рідкісною і зустрічається лише у 0,5% всіх випадків транспозиції магістральних судин.
У перші дні життядитинившили судинний шунт – заміну Боталової протоки, та для кращого змішування крові і стабілізації стану виконали балонну атріосептостомію. Цей перший етап мав виграти час, щоб дитина трохи підросла до радикальної корекції.
У 6 місяців дівчинці виконали наступну операцію. Кардіохірурги зменшили отвір між передсердями, щоб підготувати лівий шлуночок серця до великого навантаження.
Робота з порятунку дитини ускладнилась ще й тим, що на 6‑й день після втручання, вона підхопила коронавірус. Це призвело до падіння сатурації до критичного рівня – 30%. Після двох тижнів перебування дівчинки під ЕКМО – апаратом, що заміщає роботу серця і легень – їй виконали вирішальну операцію. Лікарі здійснили надскладне втручання з радикальної корекції транспозиції магістральних судин під назвою «операція Нікайдо», яке тривало 10 годин.
«Це був надскладний клінічний випадок. У дитини з не корегованою транспозицією провести успішне ЕКМО, ще й з коронавірусною пневмонією – це фундаментальний успіх у світі кардіохірургії», — зазначив завідувач кардіохірургічного відділення лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова Олександр Ячнік.
Повідомляється, що наразі дитина вже перебуває вдома, її сатурація нормальна, а серце працює правильно.
Як повідомляв Укрінформ, у Львові лікарі провели 20-річному юнаку дві пересадки серця поспіль.
Фото: Львівська міськрада