MY.UAНовини
Трамп погодився відвідати Пекін у квітні — NYT
Трамп погодився відвідати Пекін у квітні — NYT

Трамп погодився відвідати Пекін у квітні — NYT

Трамп погодився відвідати Пекін у квітні — NYT

Американський президент повідомив, що розмова з китайським лідером пройшла «дуже добре».

Президент США Дональд Трамп 24 листопада повідомив, що прийняв запрошення китайського лідера Сі Цзіньпіна відвідати Пекін у квітні. Це стало відомо після їхньої телефонної розмови, яку ініціював Сі пише The New York Times. 

Як зазначають у виданні, дзвінок відбувся після кількох тижнів напруженості між Китаєм та Японією з приводу Тайваню. Також розмова сталася після того, як радники Трампа в Женеві тиснули на українських посадовців, щоб ті просувалися вперед із мирним планом щодо Росії. 

Американський президент у Truth Social повідомив, що розмова з китайським лідером пройшла «дуже добре». За його словами, вона стосувалася питань України, експорту Китаєм хімікатів для виробництва фентанілу та закупівлі сільськогосподарської продукції. Він назвав цю розмову «продовженням успішної зустрічі в Південній Кореї». Також додав, що обидві сторони досягли помітного прогресу у виконанні домовленостей.

«Тепер ми можемо зосередитися на головних питаннях. Президент Сі запросив мене до Пекіна у квітні, і я прийняв це запрошення. У відповідь я запросив його відвідати США з державним візитом пізніше цього року», — повідомив Трамп.

Прессекретарка Білого дому Керолайн Лівітт повідомила, що розмова тривала близько години. Основний акцент під час неї робився на торгівельній угоді між США та Китаєм.

«Трамп також говорив про потреби американських фермерів. Загалом він задоволений тим, що ми побачили від китайців», — сказала прессекретарка Білого дому. 

Як пише видання, Трамп і Лівітт не згадували Тайвань у своїх повідомленнях. Натомість китайські державні ЗМІ відзначили, що Сі пояснив позицію Китаю щодо Тайваню, який вони вважають своєю територією. Він підкреслив, що повернення острова до складу КНР є важливою частиною післявоєнного міжнародного порядку. 

Як зазначають у NYT, питання Тайваню не обговорювали на саміті в Пусані. Проте цього місяця напруженість між Китаєм і Японією — головним союзником США в Азії — різко зросла через острів. Нова прем'єр-міністерка Японії Санае Такаїчі 7 листопада заявила в парламенті, що спроба Китаю блокувати або вторгнутися на Тайвань може змусити Японію втрутитися військовою силою. Це перший випадок за останні роки, коли японський лідер зробив таку заяву. Своєю чергою, Китай засудив ці коментарі та пригрозив репресіями.

Коментар прем'єрки Такаїчі перегукується із заявами колишнього президента США Джо Байдена про те, що Америка захищатиме Тайвань від будь-якого вторгнення Китаю. Трамп же ж залишився обережним і не уточнив, що зробить у разі спроби КНР захопити острів. 

Очевидно, що Сі звернув на це увагу, намагаючись наблизити позицію Трампа до поглядів Пекіна та стримати Токіо. Як пише видання, через кілька годин після розмови Трамп зателефонував Такаїчі, і вони обговорили питання Китаю. 

Аналітики відзначали схожість у підході російського диктатора Владіміра Путіна до України та китайського лідера до Тайваню. Обидва розглядають ці території як такі, що мають перебувати під контролем їхніх урядів, щоб відновити історичні імперські впливи Росії та Китаю.

Як пише NYT, Сі залишається близьким союзником Путіна під час війни в Україні, а Китай підтримує російську оборонну промисловість, При цьому, уникаючи постачання потужної зброї армії Росії. Повномасштабне вторгнення Путіна в Україну дестабілізувало дипломатичні та торгівельні зв’язки у світі. Китайські посадовці висловлюють стурбованість тривалими глобальними витратами через війну.

Трамп заявив, що прагне «якнайшвидше завершити війну», а Сі бачить шанс запропонувати допомогу в обмін на поступки США щодо Тайваню та мит. Хоча обидві сторони вітають ідею економічного перемир’я, американські чиновники останніми тижнями залишаються обережними щодо виконання домовленостей, досягнутих у Пусані.

Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Америка та Китай досі узгоджують угоду про постачання цінних рідкісних мінералів із КНР. Цього року Пекін обмежив їхній експорт, що турбує автовиробників та інші компанії, які їх використовують.

Американські та китайські чиновники також не дійшли згоди щодо закупівлі Китаєм американської сої. Після саміту в Південній Кореї адміністрація Трампа заявила про домовленість щодо відновлення закупівель, однак китайський уряд досі не підтвердив її деталі.

Міністерка сільського господарства Брук Роллінс заявила в понеділок на каналі CNBC, що з 1 жовтня Китай закупив близько 1,5 мільйона тонн соєвих бобів. Це значно менше від 12 мільйонів тонн, які, за словами адміністрації Трампа, китайський уряд зобов'язався закупити до кінця року.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня відбулася довгоочікувана зустріч Трампа з Сі. Після неї американський президент заявив, що погодився знизити мита на китайські товари в обмін на зобов'язання Сі купувати американську сою, дозволити експорт рідкісноземельних мінералів і боротися з потоками фентанілу. Тоді президент США заявив, що на «чудовій зустрічі» прийняли «багато рішень» і суперечка щодо рідкісноземельних металів тепер «вирішена».

Зокрема й постійний політичний радник Пекіна Девід Даокуї Лі, заявив, що саміт між Сі та Трампом став проривом у двосторонніх відносинах, і Китай тепер розглядається як «рівноправний партнер» США. Лі висловив оптимізм, зазначивши, що торгівельні, фінансові та технологічні суперечки між країнами — це «дрібниці», які можна врегулювати. Він додав, що важливішим є те, що рівноправне партнерство дозволить обом державам брати участь у «серйозніших переговорах», зокрема щодо безпеки, включно з питаннями України, Тайваню, Південнокитайського моря та Близького Сходу.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Украинцам зачислят к пенсии еще один период: кто может получить дополнительный страховой стаж
Знай
2026-08-13T05:15:41Z
До 1038 гривень надбавки: ПФУ начислит до 40% доплаты к пенсии
Знай
2026-08-14T03:27:02Z
Союзники приняли историческое решение для победы Украины, но есть жесткий нюанс: что известно
Comments UA
2026-08-13T16:57:55Z
Депортации из Польши резко выросли: почему среди высланных больше всего украинцев
TSN
2026-08-13T13:21:54Z
«Радикально другое войско»: военный объяснил, что изменилось в ВСУ за годы войны
TSN
2026-08-16T02:51:54Z
Драки подростков в Одессе сняли на видео: родителей призвали поговорить с детьми
Знай
2026-08-16T02:36:12Z
Церковный праздник 13 августа: что нужно сделать сегодня, чтобы защитить дом от всего недоброго
Comments UA
2026-08-13T06:15:36Z
Куда уже не пускают: десятки украинских мужчин получили отказ в защите
Comments UA
2026-08-13T05:09:58Z
Рабочую неделю могут увеличить, а выходные сократить вдвое: украинцев предупредили о новых условиях труда
Знай
2026-08-13T05:06:32Z
Исследователи шокированы открытием: кто чаще болеет раком
Comments UA
2026-08-14T16:18:55Z
Ученые выяснили, что орган, считавший "ненужным", на самом деле может защищать от рака
UAToday
2026-08-09T14:03:43Z
Почему люди часто просыпаются в 3 часа ночи: шокирующая причина
TSN
2026-08-11T21:18:06Z
Риск развития диабета 2-го типа можно снизить: ученые назвали неожиданный способ
TSN
2026-08-13T13:51:08Z
Магнитная буря ударит по Земле 17 августа: как уберечься от головной боли и скачков давления
Знай
2026-08-15T22:45:20Z
С первых минут до скелета: что на самом деле происходит с телом после смерти — видео
TSN
2026-08-15T17:09:03Z
Питьевую воду проверили на бактерии, хлор и жесткость: исследование длилось неделю
Знай
2026-08-15T15:45:15Z
Специалисты назвали рыбу, в которой встречаются опасные паразиты, и это не речная
TSN
2026-08-10T12:51:33Z
Почему урчит в животе, даже когда вы не голодны: что означают эти звуки и когда это опасно
TSN
2026-08-11T11:21:47Z
Новый тест на IQ: найди 4 отличия на фото с фотографом за 7 секунд
MY.UA
2026-08-16T01:39:48Z
Украинский город был древней столицей большого государства: где он расположен
GlavRed
2026-08-15T00:00:52Z
111-летняя бабушка раскрыла секрет долголетия: какие привычки помогают ей жить активно
TSN
2026-08-15T04:18:26Z
Бананы пролежат на две недели дольше: раскрыт элементарный секрет
GlavRed
2026-08-15T14:39:46Z
Черная полоса подходит к концу: какие знаки зодиака почувствуют облегчение
GlavRed
2026-08-16T02:36:01Z
Главное правило сбора яблок: как сохранить урожай до весны
MY.UA
2026-08-16T01:24:29Z
Как сделать черствый хлеб снова мягким и необычным вкусным: пряность, которая придаст особый вкус
Gazeta UA
2026-08-15T07:00:40Z
Экспертша с долголетия рассказала о утреннем ритуале, чтобы быть всегда молодыми, как в 21
TSN
2026-08-13T16:48:23Z
Трудные времена позади: кого ждет мощная волна позитива с 13 августа
GlavRed
2026-08-12T21:09:23Z
Умер "крестный отец российского шансона", родом из Украины — что произошло
GlavRed
2026-08-13T07:12:50Z
Леся Никитюк в пиджаке на голое тело засветила бюст и похвасталась фигурой через год после родов
TSN
2026-08-15T08:21:45Z
Прислала тело в мусорном мешке: мать Яниса Тиммы сделала признание о Седоковой
GlavRed
2026-08-15T19:48:53Z
Ксения Мишина сквозь слезы: как актриса преодолевает вызовы материнства
MY.UA
2026-08-15T06:41:27Z
Стефания Феррарио зажгла аппетитные формы в кружевном комплекте
Gazeta UA
2026-08-16T01:24:32Z
Неожиданное возвращение Роберта Дауни-младшего: Marvel представил трейлер "Мстителей: Восхождение Доктора Дума"
MY.UA
2026-08-15T23:37:03Z
Популярная певица призналась, что едва не умерла во время тяжелой болезни
GlavRed
2026-08-15T19:42:09Z
Кристина Соловий два года скрывала роман с военным: шокирующие детали
MY.UA
2026-08-14T14:15:53Z
«Лятошинский. Отражение»: в Украинском Доме открылась выставка, посвященная композитору и украинскому музыкальному модернизму
ZN UA
2026-08-13T11:45:18Z
На заводе по производству боеприпасов раздался мощный взрыв: первые подробности
TSN
2026-08-13T15:36:53Z
Россия ударила по пассажирскому поезду: удалось ли избежать трагедии
Comments UA
2026-08-13T06:42:33Z
В "Укрзализныце" показали, что нашли после гибели машиниста поезда, атакованного "Шахедом"
Фокус
2026-08-13T13:51:02Z
Вторая железнодорожная катастрофа за два дня: 18 пассажиров пострадали в Британии
MY.UA
2026-08-14T21:28:12Z
Ночью дроны атаковали склады под Москвой: в сети показали масштабные пожары
TSN
2026-08-16T02:21:35Z
Мошенники списали 372 000 грн со счёта в ПриватБанке: суд отказал в возврате денег
Знай
2026-08-16T02:06:51Z
Полиция раскрыла подозреваемого в длительном насилии над несовершеннолетней на Львовщине
Новости Украины
2026-08-13T14:21:39Z
Трагедия в Одесской области: «Шахед» попал в поезд, машинист и помощник погибли
MY.UA
2026-08-13T06:39:11Z
Россия ударила баллистикой и дронами по Киевщине: что известно о последствиях
Gazeta UA
2026-08-11T07:36:10Z
Синоптики забили тревогу — на Украину сует опасность: карта "красных" областей и подробный прогноз
TSN
2026-08-14T03:06:57Z
ВСУ перешли в наступление и освобождают территории на ключевом направлении: Кремль поставили перед сложным выбором – ISW
TSN
2026-08-13T05:21:52Z
Украину могут накрыть затяжные волны арктического холода: что прогнозируют на зиму
Знай
2026-08-13T04:12:31Z
Один знак зодиака ждет неожиданная встреча в августе
TSN
2026-08-13T04:09:42Z
Ночная атака на Кривой Рог: погибший и раненые на промышленных объектах
MY.UA
2026-08-16T02:41:12Z
Гороскоп на сегодня 16 августа: ностальгия Раков, форс-мажоры Дев и усталость Козерогов
Знай
2026-08-16T01:30:03Z
Гороскоп на четверг 13 августа 2026 года
UAToday
2026-08-12T15:00:58Z
Подземные "энергоострова" и свет из мусора: как два украинских города готовятся к зиме
TSN
2026-08-12T10:51:51Z
Спрятал тело в яме: директор дома культуры в Крыму закопал пропавшую школьницу на своем участке
Новости Украины
2026-08-10T18:36:16Z
Часть украинцев может заплатить коммуналку со скидкой 50%: кому сократят платежки
Знай
2026-08-14T17:27:48Z
Неожиданные скидки: как Киевстар и Vodafone экономят абонентам до 400 гривен
MY.UA
2026-08-16T00:23:03Z
Аренда однокомнатной во Львове выросла до 22 500 грн в месяц: какие районы дороже
Знай
2026-08-15T20:36:33Z
Бронь не отменят всем с сентября: Кабмин запускает аудит – кто потеряет отсрочку
Знай
2026-08-15T08:06:47Z
Нафтогаз ввел оплату газа без комиссии: как воспользоваться новой функцией
MY.UA
2026-08-16T02:10:31Z
Венгрия топит баржи в Дунае: АЭС "Пакш" под угрозой остановки
MY.UA
2026-08-16T00:38:24Z
Пенсия может вырасти на десятки процентов: украинцам назвали способ получать больше
Comments UA
2026-08-15T05:30:54Z
Пенсию по инвалидности можно увеличить после 60 лет: 2 варианта перерасчета при стаже 41 год
Знай
2026-08-14T18:18:47Z
Самую большую сумму налогов в Украине задекларировал житель Киева - 760,7 млн грн
Новости Украины
2026-08-14T13:51:23Z
Жизнь на Земле зародилась дважды: ученые шокировали новым исследованием
Знай
2026-08-15T04:30:06Z
Магнитная буря 9 августа: какая ее мощность
UAToday
2026-08-09T08:00:29Z
Возле Сицилии нашли затонувший корабль, которому 2000 лет: всех удивило то, что нашли на борту
Comments UA
2026-08-13T12:57:54Z
Солнечное затмение уже сегодня: как увидеть его без очков
TSN
2026-08-12T10:51:46Z
Не похож на другие: марсианский метеорит, найденный в Алжире, удивил ученых
ZN UA
2026-08-16T01:33:33Z
Разработчики файтинга Invincible VS оказались в бедственном положении — половину сотрудников Quarter Up уволили
GameMag
2026-08-16T00:42:39Z
Жизнь на Земле могла возникнуть дважды: сенсационное исследование ученых
TSN
2026-08-14T16:48:21Z
iPhone защитит фото от дипфейков: Apple готовит функцию Reference Image
Знай
2026-08-14T12:51:01Z
Громкое открытие: найдено сенсационное захоронение родственника Мидаса
Comments UA
2026-08-14T12:03:44Z
В России забили тревогу: кремлевский экономист предупредил о кризисе и признал проигрыш Украине
TSN
2026-08-15T23:09:49Z
Эти выборы изменят все: что Трамп сделает с Украиной после ноября
Comments UA
2026-08-11T13:57:54Z
Арестович заговорил о «зраде»: при чем здесь Украина, Беларусь и Россия
Comments UA
2026-08-15T14:25:36Z
Прогноз Зеленского о повороте в России: как в РФ меняются настроения по окончании войны
Comments UA
2026-08-11T06:57:00Z
Южная Корея инициирует переговоры: возможно ли завершение Корейской войны?
MY.UA
2026-08-16T01:55:10Z
Ночная баллистическая атака: четыре ракеты и два пожара на промышленных объектах Кривого Рога
MY.UA
2026-08-16T00:07:44Z
Трампа тайно вывезли из Турции в грузовике с едой— The Washington Post
TSN
2026-08-11T06:06:46Z
Ракетный удар по Запорожью: 6 погибших, 19 раненых и разрушенные дома
MY.UA
2026-08-11T04:33:01Z
Будет ли РФ бить по Украине 200 баллистическими ракетами: "Мадьяр" шокировал украинцев новым заявлением
Comments UA
2026-08-10T16:39:28Z
Как найти замену запчасти, которую производитель уже снял с производства
Знай
2026-08-15T04:39:11Z
Пробег больше не "скрутить": что изменится для водителей
Comments UA
2026-08-14T13:21:04Z
Почти революция: Ford выпустит четырехдверный Mustang
Фокус
2026-08-10T06:42:59Z
Назвали самые популярные бензиновые авто месяца
Gazeta UA
2026-08-13T06:57:08Z
Штраф €150 в Брюсселе даже без нарушения ПДР: авто нужно зарегистрировать перед въездом
Знай
2026-08-15T09:36:48Z
Valen від Aston Martin — новий світовий рекордсмен серед серійних авто з переднім розташуванням двигуна за потужністю
Топ Жир
2026-08-14T16:15:37Z
Задаток до осмотра авто — мошенничество: МВД раскрыло схемы, которые ежедневно оставляют украинцев без денег
Знай
2026-08-03T11:06:43Z
Водитель не обязан выходить из авто по требованию полиции: законные основания
Знай
2026-08-14T16:00:05Z
Опасные каблуки и шлепанцы: когда обувь или ее отсутствие за рулем может довести до суда
TSN
2026-08-14T13:06:29Z
Магучих в третий раз подряд: украинка снова завоевала золото Евро-2026!
MY.UA
2026-08-15T21:49:17Z
Нефарт и мастерство: почему "Динамо" вылетело из еврокубков 2026/27
MY.UA
2026-08-13T22:21:16Z
Усик опубликовал новые милые фото с младшей дочерью
Фокус
2026-08-13T15:51:38Z
Роналду после свадьбы захейтили за кольца: что за 90-ые
GlavRed
2026-08-13T06:27:27Z
Ночная баллистическая атака, пожары в Подмосковье и европейское «золото» Магучих
MY.UA
2026-08-16T02:56:47Z
УАФ запустила публичные разборы арбитража УПЛ: в матче Шахтера признали ошибку судьи
Знай
2026-08-16T02:51:29Z
"Наполи" хочет подписать Мудрика: клуб Серии А начал переговоры с "Челси"
Знай
2026-08-13T07:36:02Z
Экс-игрок "Шахтера" Соломон официально перешел в "Вест Хэм": контракт на 3 года
Знай
2026-08-12T15:15:45Z
Невыразимая смелость: как комментатор рассказал о Чернобыле в прямом эфире 1986 года
MY.UA
2026-08-09T11:46:31Z