Повністю новий Defender Dakar D7X-R готовий штурмувати Дакар
Команда Defender Rally представила повністю новий Defender Dakar D7X-R, підготовлений для участі у Чемпіонаті світу з ралі-рейдів (W2RC) 2026 року, напередодні дебюту на ралі «Дакар» – найекстремальнішому ралі-рейді у світі.
В епічну пригоду на Defender Dakar D7X-R вирушить талановита команда водіїв та штурманів. Три екіпажі подолають понад 80 год перегонів протягом 2 тижнів і приблизно 5000 км спецділянок. Стефана Петеранселя, легенду “Дакару”, та Міку Метжa, Рокаса Бачюшку та Оріоля Відаля, а також Сару Прайс та Шона Беррімана підтримуватиме досвідчена команда механіків та інженерів на чолі з новим керівником Ієном Джеймсом.
Кожен Defender Dakar D7X-R зійде із конвеєра сучасного виробництва Defender у Нітрі, Словаччина. Кузов ралійного автомобіля не зазнаватиме модифікацій порівняно з його серійною версією.
Вимоги FIA для нової категорії «Сток», що дебютує у 2026 році, досить чіткі: визначено дозволені модифікації та елементи серійного автомобіля, які не можна змінювати. Defender Dakar D7X-R зберігає таку ж міцну конструкцію кузова D7x, трансмісію та приводну систему як і Defender OCTA – найпотужніший з усіх серійних Defender. Авто також буде оснащене 4,4-літровим V8 з подвійним турбонаддувом від OCTA, що не підлягає змінам. Працюватиме на сучасному екологічному пальному, що відповідає вимогам регламенту FIA*.
Defender Dakar D7X-R змагатиметься у лівреї, створеній у суворому, стриманому та виразному стилі, натхненному відтінками й текстурами пустелі. Новий дизайн «Geopalette» передає характерні для «Дакару» посушливі ландшафти: в основі – відтінки піску, каменю та землі з нотками аква, узятими з рідкісних пустельних вод, що додають контрасту та чіткості.
«Defender – це оригінальний британський пригодницький бренд. Він уособлює потужність та сміливість, що буде продемонстровано на конкурентній світовій арені, – зазначає Марк Кемерон, виконавчий директор Defender. – Defender Dakar D7X-R, найміцніший Defender
з-поміж усіх, зберігає базову архітектуру та силует Defender OCTA, але розроблений для найскладніших позашляхових змагань. “Дакар” випробовує все на межі можливостей, і участь у ралі-рейді такого масштабу дозволить по-справжньому продемонструвати міцність Defender у найекстремальніших умовах на планеті».
Команда Defender Rally модифікувала Defender OCTA відповідно до правил категорії «Сток» для участі в екстремальних випробуваннях під час ралі «Дакар» і наступних етапів W2RC.
Defender Dakar D7X-R створений на базі кузова від Defender 110 та оснащений 550-літровим паливним баком. Він вбудований у задню частину авто та розрахований на тривалі позашляхові випробування, найдовші з яких минулого року перевищили 800 км. Також для участі у змаганнях розроблено спеціальний каркас безпеки, що захищатиме екіпаж.
Щоб упоратися з умовами пустелі, Defender Dakar D7X-R отримав 35-дюймові шини із розширеною на 60 мм колією. Кліренс авто також збільшений.
Кузов D7X-R модифіковано попереду та позаду. Це дозволило зберегти ДНК дизайну OCTA та одночасно збільшити кути переднього і заднього звису. Розширені колісні арки від OCTA стали більш виразними, щоб розмістити ширшу колію й надати автомобілю ще більш сміливої постави. Дверні панелі обрізані, а пороги додані для забезпечення додаткового захисту підлоги від сильних ударів, що можуть статися під час перегонів.
Підвіска зберігає кінематичний принцип роботи Defender OCTA і вдосконалена за допомогою високоефективної системи амортизаторів: одинарним пружинно-гідравлічним амортизатором спереду і паралельними подвійними амортизаторами ззаду. Цю систему розроблено у співпраці з новим офіційним партнером – компанією Bilstein. Розроблена та випробувана на Defender Rally, система амортизаторів покращує характеристики в найекстремальніших умовах і витримує додаткову вагу повністю заповненого 550-літрового паливного бака. Партнерство базується на давній співпраці з Defender, адже серійні автомобілі також оснащуються амортизаторами Bilstein. Компанія приєднується до портфеля партнерів Defender Rally світового класу, до якого входять Castrol, Shackleton і Alpinestars.
Механічна частина серійного двигуна V8 OCTA не змінилася (хоча обмежувач повітряного впуску обмежить потужність відповідно до правил категорії FIA «Сток»**). Водночас систему охолодження модернізували, щоб витримувати екстремальні температури пустелі. Ефективність охолодження підвищено внаслідок збільшення площі фронтальної частини та оптимізації потоку повітря через решітку радіатора, де один великий радіатор замінює три. За охолодження на низькій швидкості відповідають чотири 12-вольтні вентилятори. Зміни в конструкції капота також сприяють ефективнішому охолодженню, а фільтр частинок запобігає потраплянню піску в повітрозабірники. На даху з’явилися механізми кріплення світлових модулів і повітрозабірники салону.
Defender Dakar D7X-R оснащений тією самою 8-ступінчастою автоматичною коробкою передач, що і серійний OCTA, але має нижче передавальне число кінцевої передачі, адаптований до умов ралі-рейдів і розрахований на максимально крутний момент на низьких обертах. Модель також оснащена спеціально розробленою для ралі гальмівною системою з вентильованими дисками, 6-поршневими передніми і 4-поршневими задніми супортами.
Електроніку D7X-R контролює один блок керування для автоспорту, що забезпечує максимальну надійність у складних умовах ралі. Він працює на спеціальних калібруваннях, розроблених командою та готових до використання в перегонах. Команда Defender Rally також розробила новий «режим польоту», що допомагає впоратися з численними стрибками на пустельних дюнах. Режим польоту автоматично регулює передавання крутного моменту від двигуна до коліс, коли D7X-R опиняється в повітрі, щоб забезпечити плавне приземлення та захистити трансмісію.
У салоні встановлено навігаційну систему та дисплей для водія, що показує швидкість, напрямок руху, а також іншу ключову інформацію. Компонування та шеститочкові сидіння. Вони індивідуально налаштовуються під кожного гонщика, щоб забезпечити максимальний комфорт під час довгих днів за кермом.
На борту гонщики матимуть: вісім літрів води, три запасні колеса, розміщені на місці задніх сидінь і закріплені на новій каркасній рамі, набір інструментів, стиснене повітря та необхідні запасні частини. Дві вбудовані гідравлічні домкрати здатні підняти автомобіль з будь-якого боку.
Ієн Джеймс, керівник команди Defender Rally, зазначив: «Defender вирушає в невідоме – щоб подолати дюни та спеку, змагаючись із часом. “Дакар” є одним з найскладніших випробувань в автоспорті, але саме тому D7X-R бере в ньому участь. Після інтенсивної програми випробувань команда готова до пригоди, а Defender Dakar D7X-R створений, щоб її витримати. З нами партнери світового рівня й найкращі гонщики ралі-рейдів планети, які докладуть усіх зусиль, щоб досягти успіху».
Команда Defender Rally вже пройшла понад 6000 км позашляхових випробувань із прототипом Defender Dakar D7X-R і готова вирушити на свій дебютний старт – ралі «Дакар-2026», що відбудеться 3 січня в Саудівській Аравії.
*Відповідає вимогам FIA – Додаток J до регламенту FIA, стаття 266 «Вимоги до енергоспоживання гоночних автомобілів», стаття 3 «Сучасне екологічне пальне», 3.2 AS Petrol.
**Правила категорії FIA «Сток» обмежують потужність на основі показника к.с. на кг. Остаточна регульована вихідна потужність D7X-R, яка буде нижчою за 635 к.с. серійної моделі OCTA, буде визначена відповідно до документів про сертифікацію FIA, які будуть опубліковані 1 січня 2026 року.