/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fbbed9778f462adcf9b44fd90aff45ef9.png)
Схема на ремонті військової техніки: викрили злочинну групу, яка розікрала 15,5 мільйона
Про це поінформували у Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України, повідомляє Укрінформ.
За даними слідства, ця схема була організована у 2024 році.
"Організатор схеми спланував, що для "перемоги" підконтрольної компанії у тендері для потреб Сил безпеки та оборони необхідно створити ілюзію конкуренції та нібито єдиної вигідної пропозиції. Він забезпечив участь у тендері кількох підконтрольних юридичних осіб, які подали завідомо невигідні комерційні пропозиції", - поінформували у НПУ.
Зазначається, що таким чином у службових осіб Збройних сил України було створено враження конкуренції та вигідності пропозиції компанії, яку контролював організатор.
"Після "перемоги" в тендерних закупівлях підозрюваний особисто підписав договори з керівництвом військової частини про закупівлю товарів за завищеними цінами, забезпечив їх поставку та прийняття військовими, а також отримання коштів на рахунки. Отримані кошти були розподілені між учасниками схеми та витрачені на власні потреби", - повідомили у ДСР.
Тож 27 листопада поліцейські провели 39 обшуків на території Київської, Львівської, Хмельницької, Черкаської, Сумської, Житомирської областей та у Києві. У ході цих обшуків було вилучено документи та носії інформації, які є доказами у кримінальному провадженні.
Слідчі поліціїповідомили підозру організатору схеми та його спільнику за ч. 4 та ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Наразі одного з фігурантів правоохоронці затримали у процесуальному порядку та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Правоохоронці готують матеріали для обрання підозрюваним запобіжних заходів. Розслідування триває під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора. Як повідомили у Прокуратурі, йдеться, зокрема про бронеавтомобілі «Kirpi», що активно використовуються на фронті.
Викрили оборудку оперативники Департаменту стратегічних розслідувань спільно зі слідчими Головного слідчого управління Нацполіції.
Як повідомлялося, працівники Державного бюро розслідувань викрили двох військовослужбовців із військової частини у Дніпропетровській області, які організували масштабну схему незаконного збуту спеціального дизельного пального, призначеного для потреб Збройних сил України у зимовий період.