/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F76%2Fcf8d2c40bafa3ed23d4a54eada43450a.jpg)
росія імітує "міжнародну підтримку": до війни з Україною залучила найманців з 25 країн
У грудні рф залучила до війни з Україною 150 іноземців з 25 країн, ще близько 200 іноземців готуються приєднатися до російської армії.
Про це повідомив голова Служби зовнішньої розвідки Олег Іващенко.
Основними джерелами комплектування російського окупаційного війська є держави пострадянського простору та країни Глобального Півдня, серед яких білорусь, Таджикистан, Узбекистан, Куба, Кенія, Китай тощо.
За словами голови СЗРУ, основною мотивацією іноземців є фінансова винагорода, спрощене громадянство та амністія для засуджених.
"Москва цілеспрямовано грає на економічній нестабільності бідних країн й обмежених шляхах легальної міграції, перетворюючи ці фактори на засіб контролю та тиску", – зазначив Олег Іващенко.
За словами очільника української розвідки, залучення іноземців має виразний політичний підтекст: кремль прагне подати війну як конфлікт, що виходить далеко за межі двостороннього протистояння.
"Присутність громадян Китаю, Куби чи африканських країн активно використовується в пропагандистських наративах як доказ підтримки з боку “незахідного світу", – наголосив глава зовнішньої розвідки.
Нагадаємо, Умєров заявив, що росіяни продовжують нарощувати сили та залучають до війни найманців з Африки та Азії.
рф не може нагодувати найманців: військові КНДР на Курщині скаржаться на нестачу їжі.
Як повідомляв 5.UA, Вовчанський напрямок: на боці ворога воюють найманці з Китаю, Таджикистану, Узбекистану, Пакистану та країн Африки – Зеленський
Дивіться також:
- Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Підтримайте "5 канал" на "Патреоні".
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала