/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F76%2F8f9b464463de85802fa97ef596228c3d.jpg)
Українські захисники взяли у полон понад 10 тисяч російських військових – Коордштаб
За час повномасштабної війни українські захисники взяли у полон понад 10 тисяч російських окупантів. Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
У Коордштабі зазначили, що кількість військових армії рф, які здаються в полон, зростає щороку. За неповний 2025 рік у полон потрапило більше росіян, ніж за 2022 і 2023 роки разом узяті. У середньому щотижня здаються від 60 до 90 окупантів, а в серпні 2024 року цей показник сягав 350 осіб на тиждень. Із червня 2023 року солдати армії рф потрапляють у полон частіше.
Найбільше російських військовополонених було взято у Покровському та Бахмутському районах Донецької області, Курській області, а також у Пологівському районі Запорізької області.
У 2025 році, за даними Коордштабу, різко зросла кількість іноземних найманців серед полонених. Щотижня 2-3 особи виявляються завербованими громадянами третіх держав. Загалом майже 7% усіх російських військовополонених в Україні – це іноземці з 40 держав світу.
Проєкт "Хочу жити" вперше оприлюднив комплексну статистику щодо понад 10 тисяч російських військовослужбовців, які потрапили в полон за час повномасштабного вторгнення.
Згідно з опублікованими даними, типовий російський військовополонений – це переважно рядовий склад, контрактник або мобілізований віком від 18 до 65 років. Частина полонених заявляє про примус або обман під час залучення до війни, значна кількість має судимості та низький рівень освіти. Також зафіксовано випадки потрапляння в полон осіб із тяжкими хронічними захворюваннями.
У межах обмінів до росії повернули трохи більше ніж 6 тисяч російських військовополонених, понад половину з них – у 2025 році. Частина з обміняних, за даними проєкту, повторно була відправлена на фронт.
Нагадаємо, дронарі бригади "Сталевий Кордон" на північно-слобожанському та курському напрямках ліквідували щонайменше двох окупантів та знищили вороже укриття.
- Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Підтримайте "5 канал" на "Патреоні".
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.