/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F76%2Ff8f1eda262fb0f4069b01fdbc661f934.jpg)
Війна не завершиться у 2026-му – Кулеба про реальні перспективи миру
Колишній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що війна росії проти України у 2026 році не припиниться, а перспективи припинення вогню до кінця цієї зими – відсутні. Таку оцінку дипломат озвучив в інтерв’ю на власному YouTube-каналі.
За словами Кулеби, важливо не ототожнювати припинення вогню із завершенням війни. Навіть у разі тимчасової паузи бойових дій це не означатиме кінця протистояння.
"Треба розрізняти, коли закінчиться війна, і коли буде припинення вогню. Припинення вогню ще не означатиме припинення війни. Гадаю, що до кінця зими угоди про припинення вогню не буде", – наголосив він.
Ексочільник МЗС прогнозує активний інформаційний фон – заяви, саміти та повідомлення про нібито близькі домовленості, однак реальної угоди не очікує. Причину він бачить у діях рф.
"Вони не дарма розвалюють нашу енергетичну систему, б’ють по містах, щоб перетворювати життя на жах. Мета – зламати волю українців до спротиву і максимально просунутися на фронті", – пояснив Кулеба, припустивши, що активізація розмов про угоду можлива наприкінці лютого.
Водночас можливість припинення вогню після зими, за його оцінкою, залежатиме від того, в якому стані Україна, росія та західні партнери вийдуть із зимового періоду. Якщо Україна збереже волю до боротьби, а Москва усвідомить неспроможність зламати українців, шанси з’являться, хоча й залишатимуться невеликими.
Щодо завершення війни як такої, Кулеба налаштований ще жорсткіше:
"Війна припиниться тоді, коли Путін буде вимушений погодитися з тим, що Україна для нього є непідйомною задачею – і що Україна має право на існування як незалежна, суверенна і європейська країна", – зазначив дипломат, підкресливши, що ці три слова є словами перемоги.
Читайте також: у новорічну ніч "Птахи" Бровді завдали серію ударів об'єктах противника. "Птахи" СБС нанесли ураження по 10 військових та інфраструктурних об'єктах ворога.
Нагадаємо, раніше "Птахи" Сил безпілотних систем уразили дві теплоелектростанції на тимчасово окупованій Донеччині. Мова йде про Зуївську і Старобешівську ТЕС.
Як повідомляє 5.ua, "Птахи Мадяра" уразили об'єкти Shahed на окупованій території – відео.
- Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Підтримайте "5 канал" на "Патреоні".
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.