Кінопродакшн ForeFilms розпочав роботу над фільмом за мотивами книги «Тореадори з Васюківки»
Український кінопродакшн ForeFilms розпочав роботу над художнім фільмом за мотивами твору Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки». Про це повідомила комунікаційна команда проєкту.
Режисерами стрічки стануть Роман Краснощок та Антон Чистяков, для яких цей проєкт буде першою повнометражною художньою роботою. Нині у їхньому доробку — кілька короткометражних фільмів з фестивальними нагородами та документальна стрічка «Ми вдома», у якій закадровий текст озвучив Стівен Фрай.
Сценарій розробляли кілька років і узгоджували всі деталі з правовласницею — донькою письменника Оленою Максименко. Наразі ForeFilms завершив юридичне оформлення прав та офіційно розпочинає роботу над фільмом.
«Для нас велика честь отримати довіру родини Всеволода Нестайка і можливість працювати з книгою, яка формувала уявлення про дружбу і взаємну підтримку для мільйонів українців. Ми віримо в нашу команду режисерів і переконані, що їхня енергія та відданість матеріалу дозволять створити справді живу, смішну й чесну історію про українське дитинство», — сказала співпродюсерка фільму Анна Яценко.
Як пише Forbes Ukraine з посиланням на Анну Яценко, бюджет стрічки може скласти близько €2,5 млн для якісного відтворення складних сцен, як-от повені у селищі. За оптимістичного сценарію, зйомки розпочнуть за 1,5 року.
ForeFilms — український кінопродакшн, заснований у 2020 році Анною Яценко та Володимиром Яценком. Компанія працювала над фільмами «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча, «Я і Фелікс» Ірини Цілик, «Відблиск» Валентина Васяновича, а також стрічкою «Ти — космос» Павла Острікова.
У 2004 році Всеволод Нестайко дещо змінив текст, вилучивши ідеологічні радянські нашарування, застарілі вирази та незрозумілі сучасному читачеві деталі й додав нові сюжетні лінії. Нині книгу в Україні видає «А-ба-ба-га-ла-ма-га».
У 1965 році за мотивами одного з епізодів книжки режисер Самарій Зелікін зняв короткометражний фільм. Він отримав кілька міжнародних нагород, зокрема ґран-прі на Міжнародному фестивалі в Мюнхені 1968 року та головну премію Міжнародного фестивалю в Олександрії 1969 року.
- Читайте також: За «Тореодорами з Васюківки» знімуть кіно. Розповідаємо, чому є шанси не розчаруватися
Головне фото: видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га».
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.