/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F87faf70f05c4ef05cd32d519424e23d6.jpg)
Чи можливо відновити енергосистему України після атак Росії: оцінка нардепа
Знищена енергетика України / © Associated Press
Російські війська продовжують систематично атакувати енергетичну інфраструктуру України, завдаючи ударів по Києву, Харкову, Одесі, Дніпру, Запоріжжю та Кривому Рогу. Попри численні атаки, ворогу поки що не вдається знеструмити міста-мільйонники.
Про це розповів нардеп Сергій Нагорняк, голова підкомітету енергоефективності та енергозбереження Верховної Ради в інтервʼю “Телеграф”.
За словами нардепа, нинішні заходи – це радше тимчасове “заживлення” пошкодженої інфраструктури, а не відновлення у повному сенсі.
“Поки що про відновлення мова не йде. До нього дуже далеко. Я чув заяви Міненерго про шість місяців на відновлення за відсутності обстрілів, але за моїми оцінками, знадобиться вдвічі-тричі більше часу”, – сказав Нагорняк.
Він уточнив, що мова йде не лише про великі об’єкти, а й про локальні: Канівську, Дніпровську та Середньодніпровську ГЕС, Трипільську ТЕС та підстанції “Укренерго”, які нещодавно постраждали від масованих атак дронів на Дніпропетровщині та Запоріжжі.
За словами нардепа, одна зі стратегічних цілей Росії – розділити Україну на “енергетичні півострови”, щоб ускладнити передачу електроенергії від атомних станцій до регіонів.
“Ця ціль зрозуміла для нас. Ми готуємося і сподіваємося втримати енергосистему цілісною”, – додав Нагорняк.
Венера у Водолії від 17 січня до 10 лютого 2026 року / © Associated PressЧитати публікацію повністю →
Читати публікацію повністю →
Читати публікацію повністю →
Читати публікацію повністю →