Іран закрив повітряний простір та привів війська у повну бойову готовність
Іран закрив свій повітряний простір для всіх польотів, за винятком окремих дозволених міжнародних рейсів. Про це стало відомо з даних сервісу Flightradar24, пише «Главком».
Крім того, підрозділи Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) переведено в режим максимальної бойової готовності. Таке рішення ухвалено на тлі посилення напруженості в регіоні та можливих зовнішніх загроз.
За інформацією агентства Tasnim, командуванню протиповітряної оборони Ірану було віддано наказ негайно відкривати вогонь по будь-якому повітряному судну, що вривається у повітряний простір країни без чіткої ідентифікації.
Іранська влада додатково «зачистила» повітряний простір, аби зменшити ризик помилкових атак і забезпечити ефективне виконання бойових розпоряджень.
Варто зазначити, що на тлі загострення ситуації з безпекою в Ірані одразу кілька європейських країн, а саме Іспанія, Польща та Італія закликали своїх громадян терміново покинути територію Ісламської Республіки.
Як повідомлялось, американське військове командуванняпродовжує активно готувати варіанти потенційних дій проти Тегерана. Пентагон адаптував кілька стратегічних сценаріїв: від традиційних ударів по військових об’єктах до кібероперацій і інформаційного впливу.
Очікується, що ці варіанти будуть представлені президенту вже найближчим часом. Чиновники Білого дому зазначають, що Трамп має «всі опції» для реагування на ситуацію в Ірані.
Водночас міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі заявив, що Тегеран відкритий до переговорів і готовий до дипломатичного врегулювання зі США.