Канікули в школах Києва та області – що кажуть Шмигаль, Кличко та Калашник
Рада оборони Києва ухвалила рішення про повторне введення шкільних канікул у столиці. Вони триватимуть з 19 січня по 1 лютого. Про це повідомив у Telegram мер Києва Віталій Кличко.
- Із 19 січня у столичних школах – канікули до 1 лютого. Ці канікули продовжать за рахунок весняних та тижня літніх канікул. Втім навчальний рік у школах завершиться не пізніше 1 липня, - написав Кличко.
Кличко заявив, що головним пріоритетом є безпека дітей та збереження освітнього процесу навіть у складних умовах, "але постанову Уряду місто повинне виконувати".
У п'ятницю, 16 січня, голова Київської обласної військової адміністрації Микола Калашник за підсумками Ради оборони повідомив, що на Київщині зимові шкільні канікули не будуть продовжені до 1 лютого, навчання для учнів розпочнеться у понеділок, 19 січня.
- З 19 січня школи Київської області виходять на навчання. Рекомендовано скоротити тривалість уроків до 30 хвилин, а навчання у другу зміну завершувати не пізніше 16:00 — з урахуванням періоду світлового дня, - написав Калашник.
За його словами, всі освітні заклади обладнані резервними джерелами енергії, а більшість шкіл має власні котельні, що дозволяє підтримувати тепло та електропостачання навіть під час відключень.
Раніше "Інтерфакс" писав, що під час засідання Верховної Ради перший віцепрем’єр та міністр енергетики Денис Шмигаль повідомив, що у Києві зимові канікули для учнів загальноосвітніх шкіл продовжили до 1 лютого 2026 року.
- Було прийнято рішення по місту Києву продовжити канікули до 1 лютого для того, щоб сьогодні, зокрема, і зекономити електроенергію, і трохи зекономити тепла для людей в будинках. До 1 лютого - таке рішення урядом прийнято. Сьогодні ця постанова буде опублікована, і, відповідно, вона сьогодні в цій частині вступить в силу, - заначив він.
- 16 січня Укрінформ писав, що речниця КМДА Катерина Поп повідомила, що у Києві вищі навчальні заклади та професійно-технічні училища переходять на дистанційне навчання. Що стосується шкіл, остаточне рішення ще не прийнято.
- 15 січня Міністерство освіти і науки ввечері ухвалило рішення про продовження канікул в Україні до 1 лютого у зв'язку із ситуацією з безпекою. Згідно з рішенням міністерства, ОВА та інші центральні органи виконавчої влади мають вжити заходів щодо переходу на дистанційну форму навчання або продовження/впровадження зимових канікул.