MY.UAНовини
Президент в обмін на мир. Чому Зеленський хоче об'єднати вибори і референдум
Президент в обмін на мир. Чому Зеленський хоче об'єднати вибори і референдум

Президент в обмін на мир. Чому Зеленський хоче об'єднати вибори і референдум

2026-ий має стати роком, коли війна Росії проти Україні закінчиться.

Або ні.

На жаль, ніхто у світі достеменно не знає, яка з цих двох опцій виявиться більш імовірною.

А отже, Україна має бути готовою до обох сценаріїв.

Власне, саме така підготовка одночасно і до миру, і до війни є головною характеристикою нового політичного етапу.

Він почався на Печерських пагорбах 28 листопада минулого року, коли разом з відставкою глави Офісу президента Андрія Єрмака закінчився й етап довгої повільної стагнації.

Усі перетасовування президентом Зеленським наявних у його колоді кадрових карт були підпорядковані якраз цій стратегії з двома фокусами.

Щоб вдихнути нову енергію в українську армію, президент вдався до досить сміливого рішення призначити новим очільником Міноборони Михайла Федорова.

Команда останнього взяла на себе чималий перелік зобов'язань з реформування підходу до ведення війни й отримала на це від президента широкі повноваження.

Зокрема й карт-бланш на заміну командуючих найвищих рівнів.

Мирний трек так само зазнав карколомних змін.

Передусім у переговорах з міжнародними партнерами змінились головні дійові особи.

Замість монополії Єрмака на будь-які контакти щодо миру, переговорний процес розділився одразу на кілька паралельних каналів, які доповнюють один інший.

Безпекові питання перейшли до тріумвірату в складі нового глави ОП Кирила Буданова, старого секретаря РНБО Рустема Умєрова та вже трохи призабутого керівника стамбульської переговорної групи Давида Арахамії.

Економічні питання допомагає розв'язувати прем'єрка Юлія Свириденко та її міністри.

Враховуючи концентрацію топів, можна сказати, що саме переговорний процес наразі становить пріоритет для команди Зеленського.

Поки скидається на те, що найближчим часом дипломатичний прорив не станеться.

Але, якщо раптом на цьому шляху вдасться досягти відчутних успіхів, то перед президентом постане наступна важка задача: провести вибори у розбитій країні та легітимізувати результати переговорів через всеукраїнський референдум.

Принаймні саме таку послідовність дій описували в розмові з УП з десяток високопосадовців із команди президента за останні тижні.

Та і сам президент ще з грудня минулого року серйозно говорив про потребу підготуватись до проведення виборів і можливості організації референдуму.

У Верховній Раді невідкладно скликали робочу групу, щоб підготувати відповідні законодавчі зміни.

Чому Зеленський заговорив про вибори? Чи справді влада поважно готується до голосування або ж це чергова гра на публіку? Для чого в Раді створена "робоча група" ? Та чому президент хоче проводити вибори та референдум в один день, хоч це заборонено законом? Розбиралась "Українська правда".

Від слова до діла: як у Раді працює робоча група з питань виборів.

"I am ready for ever", – саме так 9 грудня 2025-го Зеленський відповів на заклик Трампа провести президентські вибори в Україні.

Відтоді до першого засідання робочої групи з підготовки законодавства щодо виборів у особливий або повоєнний період у Верховній Раді минуло кілька тижнів.

Очолив її перший віцеспікер парламенту, голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

Напередодні зібрання співрозмовник УП серед топів "Слуги народу" іронізував: "Зараз ми зберемося, але – чим більша робоча група, тим пізніше буде результат її роботи".

Тож усі політики, які на початку грудня переживали, що президент за тиждень оголосить вибори, змогли спокійно видихнути, коли побачили понад 60 прізвищ в експертному пулі.

Це народні депутати, урядовці, представники ЦВК і громадські діячі.

Зараз вони розбираються з різними аспектами забезпечення народного волевиявлення – від реалізації прав військових, ВПО і біженців за кордоном до виконання міжнародних зобов'язань.

З таким розмахом підготовка закону може зайняти роки.

Якщо відкинути іронію, перекидання виборчого м'яча на парламентське поле – позитивна історія.

Рік тому, на початку 2025-го, УП писала, що невеликі робочі групи при ЦВК напрацювали і передали парламенту рекомендації щодо бажаної форми проведення перших повоєнних виборів.

Ми детально їх описували.

Нагадуємо: Голова ЦВК Олег Діденко: Повоєнні вибори не місце для експериментів.

Любов на відстані.

Чи готова Україна до виборів в інтернеті або поштою.

За рік майже нічого з головних викликів для проведення виборів не змінилося.

Хіба що тепер робоча група працює в Раді, а значить, наслідком її діяльності має стати готовий законопроєкт.

Зараз експерти з парламентської групи розглядають безліч питань – як політичних, так і технічних.

Насамперед, чи реально провести вибори в конституційний спосіб? Каменем спотикання тут може стати навіть дата.

Затяті конституціоналісти наполягають, що чергові президентські вибори необхідно проводити тоді, коли це визначено Основним законом – в останню неділю березня.

Важливо також вирішити, де проводити вибори в Україні, як організувати голосування за кордоном, і зрештою, звідки взяти на це гроші.

Центральна виборча комісія нині "зв'язана", бо не може під час війни готуватися до виборів за чинним законодавством, а оновленого ще немає.

"ЦВК для вирішення проблеми закордонного голосування розглядала різні варіанти: і поштове, і електронне, і так зване розширене, яке передбачає створення додаткових виборчих дільниць за межами дипломатичних установ.

В Україні необхідно проводити аудит виборчої інфраструктури, щоб розуміти, які дільниці можна відновити, скільки часу і ресурсів це потребує, які треба заміщати (якщо вони зруйновані внаслідок обстрілів – УП).

Це впливає на розрахунки.

Так само за кордоном.

У МЗС має бути час, щоб визначити кількість виборчих дільниць, їхню вартість тощо.

Тільки після цього ми зможемо сформувати бюджетний запит, бо зараз немає що рахувати", – пояснює УП голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко.

Ускладнює організацію виборчого процесу й те, що ЦВК не володіє точними даними щодо кількості виборців в Україні і за кордоном.

Із 1 січня 2026-го Державний реєстр виборців повноцінно запрацював уперше з початку повномасштабки.

Однак наскільки швидко вдасться актуалізувати інформацію, залежить лише від громадян.

Кожен виборець у разі зміни персональних даних має оновити їх шляхом звернення до ЦВК (за кордоном – до дипломатичної установи України).

Всі конкуренти Зеленського і що з ними буде.

Легітимність українського парламенту не викликає питань у західних партнерів.

Якщо про якісь вибори і йдеться під час перемовин, то винятково про президентські.

Закон дає на президентську кампанію 90 днів.

Але станом на зараз ніхто не може спрогнозувати, скільки часу потрібно буде після можливої зупинки вогню на підготовку до голосування і чи зможе воно відбутися взагалі.

"Я всім відповідаю однаково: для Центральної виборчої комісії – чим більше часу, тим краще.

Чим більше в нас буде часу, тим краще ми зможемо підготуватися", – каже очільник ЦВК Олег Діденко у відповідь на запитання УП про можливі строки організації виборів.

Як відомо УП від співрозмовників у Зе!Команді, наприкінці минулого року Діденка запросили на Грушевського, 5 на аудієнцію до керівництва Ради.

Чи не єдиним запитанням до голови Центральної виборчої комісії було: "Скільки треба часу?".

Він сказав, що добре було б пів року, а у відповідь почув: "А 60 днів не вистачить? Треба вкластися".

Під час розмови з УП він розповідає: "Ми у своїх пропозиціях до законопроєкту визначили такий бажаний для ЦВК строк – виборчий процес починається не раніше ніж через 6 місяців після завершення воєнного стану.

Я не знаю, чи нас почують.

Але з іншого боку, Центральна виборча комісія буде виконувати той закон, який парламент ухвалить".

В Раді вже відбулося кілька засідань робочої групи.

Експерти розділилися на сім підгруп, які мають напрацювати детальні пропозиції щодо проведення виборів у нинішніх умовах.

За словами першого віцеспікера Олександра Корнієнка, депутати мають підготувати варіанти законодавчих рішень до кінця січня.

Щоправда, співрозмовники УП серед членів експертного пулу скептично ставляться до таких прогнозів, як і загалом до діяльності групи.

"Радівська робоча група неефективна.

Мені здається, її діяльність узагалі не матиме результатів.

Це "болтологія", – вважає один із представників робочої групи – депутат з опозиційного крила.

Вибори президента на референдумі.

Будь-яка угода про завершення чи принаймні зупинку війни має один неприємний нюанс для влади: хтось мусить цей документ підписати.

Як показують розмови УП з великою кількістю чинних високопосадовців у різних гілках влади, охочих покласти на себе цю відповідальність обмаль, якщо вони взагалі є.

Більшість опитаних дивляться на таку можливість, кажучи словами класика, як на кулю в лоб, навіть якщо потенційна угода міститиме потужні гарантії безпеки та компенсації для України.

Сама потреба підписатися під фактичним визнанням хай тимчасової, але втрати контролю над значними територіями, політично виглядає самогубчою.

Тож на Банковій доволі довго шукали варіант, як би цією відповідальністю поділитися ще з кимось.

Існуючі варіанти мирної угоди, яку останніми місяцями обговорюють українські, європейські, американські та російські делегації в різних формах, передбачають певні територіальні поступки України.

Конституція України не передбачає жодного іншого варіанту зміни територіального устрою крім як через всеукраїнський референдум.

І хоч визнання тимчасової втрати контролю над територіями не є зміною устрою в розумінні Конституції, але ідея референдуму технологам Офісу видалась рятівною соломинкою.

Згідно із задумом команди Зеленського, якщо мирна угода таки відбудеться, то відповідальністю за неї і її наслідками президент поділиться з усім народом – саме українці на референдумі муситимуть схвалити чи відкинути мирний план.

Американські партнери під накручування із Москви говорили про потребу запуску виборчого процесу в Україні і проведення виборів президента весь минулий рік.

І в ОП Зеленського вирішили скористатись цією вимогою, аби разом із голосуванням за главу держави перекласти на українців частину відповідальності за мирний план.

Хоча за чинним виборчим законодавством прямо заборонено проводити вибори і референдум разом.

Мотивація поєднувати обидва процеси дуже проста, пояснюють одразу кілька співрозмовників УП на Банковій та в Раді.

По-перше, є ймовірність, що проводити голосування доведеться без повноцінного завершення війни – під час перемир'я, покладаючись на примарну обіцянку ворога не стріляти.

І якщо проводити два різних голосування, то через безпекові виклики можна не провести жодного.

По-друге, кожна організація загальнодержавного голосування вимагає колосального фінансування, а отже об'єднання двох процесів в один може дати відчутну економію ресурсів.

Хоча до ухвалення нового закону неможливо порахувати навіть приблизні цифри, бо невідомо, де і як буде проходити голосування.

По-третє, Україна має дуже скромний досвід проведення референдумів, але і він показує, що явка на цих опитуваннях може бути дуже невеликою.

А сама ідея подібного плебісциту полягає в тому, щоб надати його результатам максимальної легітимності через якомога більше залучення громадян.

Отож на Банковій подумали, що вибори президента можуть стати таким собі електоральним магнітом.

"На вибори президента завжди найбільше піднімається градус, вони всіх цікавлять, на них всі ходять.

Тому Зеленський і пропонує, що давайте проведемо вибори, люди прийдуть на дільниці і зразу проголосують на референдумі.

Інакше все може провалитись", – пояснює логіку ідеї один із впливових "Слуг".

Диявол, як відомо, ховається в сирі.

Так і суть референдуму полягатиме у формулюванні запитання.

Що саме матимуть схвалити українці: лише територіальні поступки чи весь комплекс домовленостей, зокрема й компенсації, допомогу на відбудову та гарантії безпеки?.

Співрозмовники УП у владі переконують, що якщо йтиметься лише про поступки, то "референдум можна і не проводити".

"Люди мають розуміти ситуацію в комплексі і вирішувати теж в комплексі: десь ми шось виграємо, десь щось програємо.

Але це буде рішення спільне для всіх", – пояснює співрозмовник УП в керівництві президентської партії.

В опозиції ж ідею Зеленського інтерпретують діаметрально протилежно.

"Проведення виборів разом із референдумом – це технологія переобрання, добре випробувана, наприклад, у Молдові.

Зеленський може скористатися моментом, щоб переобратися, бо розуміє, що не виграє повоєнні вибори.

Його обіцянка буде дуже простою: "Я прийду і підпишу мир".

За це люди можуть проголосувати", – вважає співрозмовник УП серед депутатів-опозиціонерів.

Робочі групи засідають, політики і чиновники дискутують, конституціоналісти борються за Основний закон, хоч на наближення чи відстрочення виборів ці дискусії навряд чи мають вплив.

Україна зацікавлена в якнайшвидшому закінченні війни, бо економічна, енергетична й політична ситуації все більш складні й усе менш контрольовані.

Чи зацікавлені підписувати мирну угоду росіяни – питання відкрите.

Відповідь залежить багато в чому від того, чи готові американські партнери дотиснути Москву, коли в Україні узгодять усі пункти та визначаться з виборами / референдумом.

Видається, що для Білого дому було б логічно прискоритися, щоб використати цю "дев'яту війну, яку закінчив Трамп", під час кампанії на проміжних виборах до Конгресу.

Але загальна адженда дій американської влади викликає сумнів, чи взагалі пам'ятає вона про війну в Україні.

Бо поки що Трамп більше сфокусований на божевільних іграх із захопленням територій партнерів по НАТО, скликанні "своєї ООН" для Близького Сходу чи викраденні диктаторів із інших країн.

З одного боку, це добре, бо американці зайняті, й можна відпочити від чергових спроб нав'язати Україні якісь російські "пункти".

Але з іншого – Україна як ніколи близька до того, щоб повністю втратити зацікавленість США і залишитися з ворогом сам на сам.

Роман Романюк, Ангеліна Страшкулич, УП.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Три речі, які знищують смартфон: від чого треба негайно відмовитися
InternetUA
2026-02-14T16:48:02Z
"Рідкісний екземпляр": у Норвегії знайшли середньовічний перстень із дорогоцінним каменем
24tv
2026-02-14T16:12:08Z
Пропаганду RT для Європи дублюють через Telegram — ЦПД
InternetUA
2026-02-14T16:00:07Z
Поставив вчених в глухий кут: майже 300 тисячорічний череп змінив уявлення про еволюцію людини
TSN
2026-02-14T15:51:58Z
Розкриті технічні характеристики британського важкого дрона Hydra-400
InternetUA
2026-02-14T15:03:44Z
Вчені підняли рекордний вантаж порцеляни династії Юань XIV століття із затонулого корабля
TSN
2026-02-14T15:03:14Z
Android 17 вже можна встановити на цілий ряд смартфонів: що в ній нового
InternetUA
2026-02-14T14:33:24Z
iPhone 18 Pro та Pro Max: п’ять ключових змін які Apple готує до осіннього релізу
InternetUA
2026-02-14T14:03:12Z
Новий пристрій додає три дисплеї до ноутбука через USB-C
InternetUA
2026-02-14T13:33:33Z
У Німеччині занепокоєні, що їх система охорони здоров'я не готова до викликів війни
24tv
2026-02-14T14:57:49Z
Без наркозу і не найкраща в світі: якою була медицина в СРСР насправді
GlavRed
2026-02-14T14:03:30Z
Запалення язика та проблеми із пам’яттю: як наш організм сигналізує про дефіцит вітамінів
TSN
2026-02-14T05:51:07Z
Ванна замість тренування: науковці виявили несподіваний вплив гарячої води на організм
TSN
2026-02-14T05:39:50Z
Медикам підвищать мінімальну зарплату від 25 000 гривень
Знай
2026-02-14T04:21:55Z
Грошова допомога на перевірку здоров'я для пенсіонерів в Полтавській області: в який спосіб можна отримати підтримку
Политека
2026-02-14T03:00:42Z
Безкоштовні операції американських хірургів: в Україні стартував набір пацієнтів на місію Face to Face 2026
УкраинФорм
2026-02-14T02:06:37Z
Центр ментального здоров'я для військових, ветеранів і їхніх родин відкрився у Черкасах
УкраинФорм
2026-02-14T01:57:56Z
Склянка води перед сном: секрет довгого життя та спокійного сну
Знай
2026-02-13T23:33:31Z
Без світла, газу і ліків: як наші предки змогли вижити взимку
GlavRed
2026-02-14T16:45:03Z
4 знаки зодіаку входять в один з найкращих для себе періодів у 2026 році
24tv
2026-02-14T16:39:43Z
Як намалювати стрілки за 1 хвилину: найпростіший лайфхак для розкішного погляду
GlavRed
2026-02-14T16:27:32Z
Не в Італії: де варто скуштувати найкращу піцу світу бодай раз у житті
24tv
2026-02-14T16:24:15Z
Чорну цвіль можна знищити продуктом з холодильника: геніальний лайфхак на зиму
24tv
2026-02-14T16:15:25Z
Пустеля в Європі і лише білі будинки: українка зізналася, що її здивувало на Лансароте
24tv
2026-02-14T15:45:24Z
Скільки хвилин на день потрібно гратися із собакою: ветеринари розкрили правду
24tv
2026-02-14T15:18:52Z
Чому Скорпіон — мрія Рака, а Водолій — випробування: найкращі та найгірші сумісності
GlavRed
2026-02-14T13:27:45Z
Цей тренд у побутовій техніці захопить наші кухні у 2026 році
24tv
2026-02-14T12:30:59Z
Перш ніж сліпо покладатися на безрульове керування, ознайомтеся з цим
Топ Жир
2026-02-14T15:42:39Z
Вінтажний Mercedes 600 перетворили на шалений 800-сильний лімузин
AutoCentre
2026-02-14T15:12:28Z
Дорого ремонтувати й складно доглядати: механік назвав авто, які ніколи не купив би собі
Фокус
2026-02-14T15:06:42Z
Заявки про запас ходу електромобілів вражають, аж поки не прийдуть морози
Топ Жир
2026-02-14T14:00:56Z
Забудьте про Jaguar: у Land Rover може бути найкрутіший новий електромобіль
Топ Жир
2026-02-14T11:57:03Z
Як автобус перетворили на меблевий магазин
AutoCentre
2026-02-14T11:15:15Z
Kia презентувала недорогий електричний дім на колесах для двох
Фокус
2026-02-14T09:42:51Z
Вантажівку Tatra Phoenix показали у 8-вісному виконанні
AutoCentre
2026-02-14T09:12:00Z
Найнадійніше авто усіх часів повертають у виробництво через 53 роки
Фокус
2026-02-14T08:36:48Z
Співак Девід Аксельрод повідомив про смерть мами
24tv
2026-02-14T16:27:41Z
Фільми на 14 лютого: що подивитись у День Валентина
24tv
2026-02-14T16:09:11Z
Зібров, Педан та інші зірки показали весільні фото й розкрили секрет щасливих стосунків
24tv
2026-02-14T16:03:44Z
Сморигін розкрив, як Яна Глущенко обурила своїм відходом з "Дишель шоу": "Вчинила неправильно"
TSN
2026-02-14T16:03:24Z
У Польщі презентують мальопис про виживання у блокадному Маріуполі
УкраинФорм
2026-02-14T15:39:20Z
У стильному комбінезоні і замшевих чоботях: королева Летиція вразила образом на заході в Мадриді
24tv
2026-02-14T15:24:35Z
5 історій кохання українських зірок, за якими можна писати новели
24tv
2026-02-14T15:18:44Z
У Туреччині зняли фільм про створення та становлення компанії Baykar
InternetUA
2026-02-14T15:00:25Z
Позбулася довгого волосся: поп-діва Бейонсе радикально змінила імідж
GlavRed
2026-02-14T14:45:40Z
Білий дім опублікував валентинки з Ніколасом Мадуро та Гренландією
ГЛАВКОМ NET
2026-02-14T16:51:40Z
Зеленський: США пропонують Україні гарантії безпеки на 15 років, а нам треба понад 20
Украинская правда
2026-02-14T16:48:14Z
Зеленський пояснив, чому наполягання "лише поступитись Донбасом" – небезпечні
Европейская правда
2026-02-14T16:45:46Z
"Це тривалий проміжок часу": Зеленський назвав рік і умови завершення війни
GlavRed
2026-02-14T16:45:21Z
Ефіопія скасувала акредитацію трьох журналістів Reuters після розслідування
УкраинФорм
2026-02-14T16:39:18Z
Зеленський розповів про те, чи не боїться бути отруєним, як Навальний
24tv
2026-02-14T16:36:47Z
Зеленський: Росіянам вдалося знищити одну з виробничих ліній ракет «Фламінго», її вже відновили
УкраинФорм
2026-02-14T16:36:24Z
Зеленський сказав, що заважає йому та Путіну зупинити війну
Хвиля
2026-02-14T16:33:22Z
Зеленський прокоментував рішення Макрона поговорити з Путіним
Европейская правда
2026-02-14T16:33:17Z
Значні опади та небезпечна ожеледиця: яка погода буде в Україні 15 лютого
24tv
2026-02-14T16:54:34Z
Під час унікальної операції військові визволили побратима, який 27 днів перебував у полоні
ГЛАВКОМ NET
2026-02-14T16:51:04Z
Бєлгород буде без опалення і гарячої води як мінімум до кінця опалювального сезону
24tv
2026-02-14T16:51:00Z
Сили оборони зупинили спробу росіян закріпитися у районі Часового Яру - військові
УкраинФорм
2026-02-14T16:45:38Z
На Херсонщині через російські обстріли двоє цивільних загинули, троє травмовані
УкраинФорм
2026-02-14T16:42:44Z
Українським водіям радять 15 лютого залишитися вдома: що сталося
GlavRed
2026-02-14T16:33:17Z
На Київщині за добу додали 9 МВт розподіленої газової генерації, що критично важливо для столиці - Шмигаль
УкраинФорм
2026-02-14T16:18:16Z
Ворог заявив про захоплення важливого міста: у ЗСУ прокоментували ситуацію
GlavRed
2026-02-14T16:09:32Z
Генератори гниють на складах: Попенко розніс місцеву владу за "маринування" допомоги США
Хвиля
2026-02-14T16:00:29Z
Подвійна пенсія для українців: хто може отримати дві виплати у лютому
24tv
2026-02-14T16:48:14Z
"Кидають людей": українка розкрила найпопулярніші схеми іспанських рієлторів
24tv
2026-02-14T16:39:57Z
Волошин: На півдні збільшується дальність роботи ворожих дронів
УкраинФорм
2026-02-14T16:21:50Z
Федоров відвідав штаб-квартиру НАТО з допомоги України - обговорив із партнерами потреби фронту
УкраинФорм
2026-02-14T16:09:28Z
Очільник МОН розповів, чи виїжджають масово старшокласники за кордон
24tv
2026-02-14T15:51:43Z
Будинок чи квартира: де комунальні платежі обійдуться дорожче
24tv
2026-02-14T15:39:44Z
Пакистанські розробники представили гіперзвукову протикорабельну балістичну ракету Smash
InternetUA
2026-02-14T15:33:57Z
Українцям пропонують крутити педалі: використовувати генератори на велосипедній тязі
Знай
2026-02-14T15:33:54Z
День Валентина. Телеведуча Марічка Падалко розказала, як розпочався її роман з відомим політиком
ГЛАВКОМ NET
2026-02-14T15:21:10Z
Тривогу не оголошували: у Києві пролунав вибух, що відомо
Фокус
2026-02-14T16:42:19Z
На Запоріжжі ворожий дрон поранив 5-річного хлопчика
УкраинФорм
2026-02-14T15:54:09Z
У Польщі затримали українця, якого розшукував Інтерпол: в чому його звинувачують
TSN
2026-02-14T15:21:00Z
Ратнівський суд виніс вирок чоловіку, який придбав через телеграм наркотики
InternetUA
2026-02-14T14:27:09Z
Військові РФ скинули вибухівку з дрона на Херсонщині, загинув цивільний
УкраинФорм
2026-02-14T13:57:19Z
Четверо жителів Сумщини, довірившись аферистам, втратили 320 тис. грн із банківських карток
InternetUA
2026-02-14T12:27:19Z
Молодого ділка затримали під час спроби переправити "клієнта" за кордон
5 UA
2026-02-14T12:03:00Z
На Львівщині виявили збиту російську ракету «Кинджал»
УкраинФорм
2026-02-14T11:15:09Z
Організували нелегальне онлайн-казино в Одесі та «відмили» 12 млн грн: на лаві підсудних опинилися двоє братів
InternetUA
2026-02-14T10:27:20Z
Шмигаль заявив про покращення ситуації з електропостачанням
Комсомольская правда
2026-02-14T16:48:52Z
Нова система оплати за проїзд у Тернопільській області: що вже змінилося для пасажирів
Политека
2026-02-14T16:30:15Z
Укрпошта наздоганяє "Нову пошту": які нові функції з'являться для клієнтів наприкінці лютого
24tv
2026-02-14T16:09:15Z
У Міненерго показали, який вигляд має пошкоджена через атаки РФ інфраструктура
УкраинФорм
2026-02-14T16:00:39Z
Грошова допомога для ВПО та пенсіонерів у Дніпропетровській області: хто має право на більше, ніж 6 тисяч гривень
Политека
2026-02-14T16:00:30Z
Дефіцит продуктів у Миколаєві: чого чекати жителям в найближчому майбутньому
Политека
2026-02-14T15:30:44Z
Бюджет втратив 12 млрд грн лише у січні: Кабмін назвав причину
TSN
2026-02-14T15:21:12Z
Без цього показника не зареєструвати майно: що таке ідентифікатор об'єкта оподаткування
24tv
2026-02-14T15:18:08Z
Підвищення тарифів на електроенергію: у Кабміні зробили важливу заяву
GlavRed
2026-02-14T15:06:26Z
Чоловіки вилазять один на одного: як це стало олімпійським видом спорту
24tv
2026-02-14T16:27:06Z
Фіорентина продовжила відродження перемогою над Комо
Football.ua
2026-02-14T16:24:28Z
Енріке: Відпочинок важливий, потрібно вміти відключатися
Football.ua
2026-02-14T15:57:48Z
Баскетбол: «Харківські Соколи» здолали «Говерлу», перемоги «Київ-Баскета», «Запоріжжя», «Старого Луцька»
УкраинФорм
2026-02-14T15:36:48Z
Еспаньйол та Сельта розписали результативну нічию
Football.ua
2026-02-14T15:21:02Z
Де Йонг – про незарахований гол Кубарсі: Нам сказали, що система зламалася
Football.ua
2026-02-14T15:09:18Z
Біатлоністка Джима стала 24-ю у спринтерській гонці Олімпіади-2026
УкраинФорм
2026-02-14T15:00:13Z
Історичне "золото": гірськолижник здобув першу для Бразилії перемогу на зимових Іграх
24tv
2026-02-14T14:39:24Z
Кунья розкритикував вірусний челендж фаната МЮ
Football.ua
2026-02-14T14:36:25Z