/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F76%2Fa7c58af42b366b73323dabd428886e0f.jpg)
Без угод і без гарантій: що пішло не так на зустрічі Зеленського з Трампом у Давосі
Всі невимовно задоволені, але фактичних успіхів немає. Зустріч із Трампом не мала очікуваних результатів для Зеленського. Таку оцінку дало видання "Файненшл Таймз" із посиланням на джерела. Документи, про які домовлялися з американськими чиновниками напередодні саміту, так і залишилися незавершеними і непідписаними. Трамп полетів зі Швейцарії після годинної зустрічі з українським президентом. Жодної угоди так і не підписали. Зокрема, багатомільярдний план відновлення Україні та документ про гарантії безпеки. Домовилися лише про технічну зустріч за участю США, України та росії – завтра в Арабських Еміратах. Самі лідери на провал навіть не натякали. В Офісі Президента від критичних заголовків відхрестилися. А як бути з жестом, який Зеленський акуратно кинув журналістам. Що ж то було та як зрештою минула зустріч, якої могло й не бути – розповів журналіст "5 каналу" Антон Кучеренко.
Президент США Дональд Трамп:
– І з Зеленським теж. Думаю, він хоче укласти угоду. Я матиму зустріч із ним. Можливо, він зараз тут серед нас.
Але Зеленського у Давосі напередодні не було – президент лишився у Києві. Мовляв, проблеми енергетики нагальніші, аніж пуста балаканина з американським президентом. Від обіцянки лишитися до вильоту за кордон – один поклик президента Трампа. Опівдні четверга літак Зеленського вже сів у Цюриху. Далі чекала мандрівка до Давосу.
Приліт Зеленського на форум – і відразу на бал. Зустріч із президентом Трампом почалася вже по другій дня. Година за зачиненими дверима, і президент США першим порушує тишу. Зеленський миттєвих коментарів пресі не давав. Із переговорної кімнати – відразу на панель, себто на інтерв'ю. Виступив із промовою до делегатів Давоського форуму:
"Президент Трамп очолив операцію у Венесуелі, Мадуро був заарештований, і щодо цього існували різні думки. Але факт залишається фактом: Мадуро під судом у Нью-Йорку. А путін – ні. І це вже четвертий рік найбільшої війни в Європі від часів Другої світової. Людина, яка її розпочала, не лише на свободі – він і далі воює за свої заморожені гроші в Європі".
Промова – майже програмна. Іран, Гренландія, Данія та навіть Білорусь. Президент із сумом згадав спробу революції майже шестирічної давнини. Якби переміг тоді протест – від "Орешників" у Білорусі не було б і сліду, – певен керманич:
"Білорусь у 2020 році є ще одним прикладом. Ніхто не допоміг білоруському народу, і тепер російські ракети "Орешник" – у Білорусі в межах досяжності більшості європейських столиць. Цього б не сталося, якби білоруський народ переміг у 2020 році. І ми неодноразово говорили нашим європейським партнерам: дійте зараз. Дійте зараз проти цих ракет у Білорусі. Ракети ніколи не є просто прикрасою".
Крізь втоплений у крові Іран – до все ще "непотопленого" російського "тіньового флоту". Зеленський у промові віддано пройшовся по європейцях. У його очах вони нерішучі – точно не до пари США, у яких з підсанкційними суднами розмова коротка.
"Чому президент Трамп може зупиняти танкери "тіньового флоту" і конфісковувати нафту, а Європа – ні? Російська нафта транспортується вздовж європейських берегів. Ця нафта фінансує війну проти України. Ця нафта сприяє дестабілізації Європи", – відзначив Зеленсткий.
Діалог із Трампом президент коментував стримано і дуже обережно.
Журналіст:
– Якою була Ваша розмова з президентом Трампом?
– Чесно?
Журналіст:
– Звичайно, чесно, але, звичайно, в інтересах вашої країни.
Зеленський подякував главі Білого дому за виділений час та навіть пожартував. "Файненшл Таймз" оцінило переговори лідерів як провал. За мірило взяли документи, які за результатами так і лишилися без підписів. Перший – щодо плану відновлення України, а інший – про гарантії безпеки. Офіс Президента заяву про провал хутко спростував. Статтю назвали "некоректною". Бо ж Зеленський зустріччю лишився задоволений. А щодо документів, то їхнє підписання нібито і не передбачалося на форумі у Давосі.
Антон Кучеренко, "5 канал"
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що між президентом України Володимиром Зеленським та путіним "існує величезна ненависть", однак нині сторони "помірно близькі" до укладання угоди щодо миру. І якщо вони цього не зроблять, то будуть дурнями.
Також у середу, 21 січня, президент США Дональд Трамп анонсував зустріч з українським лідером Володимиром Зеленським у межах Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Про це він сказав під час свого виступу на ВЕФ, говорячи про зусилля щодо врегулювання російсько-української війни.
Читайте також: Без традиційних союзників ЄС: Трамп створив Раду миру в Давосі
- Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій
- Підтримайте "5 канал" на "Патреоні"
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською