/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F4%2F4a1c6ac25e7fcb8efd9e2a128a339e36.jpg)
У Вінниці викрили групу, яка за $2000 блокувало роботу ТЦК й "відбивала" чоловіків від мобілізації
У Вінниці правоохоронці викрили злочинну групу, яка під прикриттям громадської організації за гроші перешкоджала мобілізаційним заходам і пропонувала "захист" від мобілізації за 2000 доларів з людини.
Деталі: За даними правоохоронців, схему організували двоє місцевих активістів, які раніше входили до ветерансько-волонтерських організацій.
Разом із трьома спільниками вони створили нову громадську організацію та почали залучати учасників, обіцяючи їм "захист" від мобілізації.
Повідомляється, що підозрювані прикривалися діяльністю ГО "Добровольчий батальйон імені Івана Богуна" та представлялися громадськими активістами, які допомагають ветеранам і людям у складних життєвих обставинах.
Так під час мобілізаційних заходів "активісти" з'являлися на місці, втручалися у дії працівників ТЦК та правоохоронців, блокували їхню роботу, погрожували, а в окремих випадках застосовували силу.
Вартість таких "послуг" становила 2000 доларів з людини.
За місяць правоохоронці зафіксували щонайменше шість таких епізодів.
Зазначається, що для прикриття учасники угруповання використовували ритуальний автомобіль "На щиті" та карету швидкої допомоги.
З часом організація зросла приблизно до 300 учасників, а її керівники почали створювати осередки в західних областях України.
Дослівно: "23 січня за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури співробітники СБУ провели 40 обшуків у активних учасників угруповання.
Вилучено телефони, електронні носії, документацію, чорнові записи, грошові кошти та транспорт, який використовували для перешкоджання мобілізаційним заходам.
П'ятьох осіб затримано".
Деталі: Повідомляється, що їм повідомили про підозру за погрози та насильство щодо правоохоронців і перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань.
Прокурори готують клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без альтернативи застави.
Підозрюваним загрожує до 14 років позбавлення волі.