/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F49f6692b99ce31a425114f426b3c770d.jpg)
Німеччина схвалила план космічної оборони від ракетних загроз
Німеччина планує створити власну супутникову систему раннього виявлення ракет, ставши першим європейським державним учасником цього задуму.
Генерал-майор Міхаель Траут, керівник космічного командування країни, повідомив про намір забезпечити основу для нової системи, яка буде національною, проте відкритою для співпраці з європейськими союзниками.
Дана ініціатива вимушена через нестабільність у глобальній безпеці та залежність Європи від американських систем попередження загроз.
Траут відзначив, що Європа суттєво залежала від США в космічній сфері та висловив прагнення не лише виявляти, а й знищувати ракетні загрози на ранній стадії.
Ситуація посилилася після використання Росією балістичної ракети «Орєшнік» в Україні, що ставить під сумнів існуючі системи оборони. Хоча точні терміни реалізації проекту ще не озвучені, Траут наголосив на терміновості дій, зазначивши, що Німеччина має бути готовою до будь-яких викликів у космосі вже на даний момент.