/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F81e1e4570bea3a2a4c8e8504da886514.png)
"Бачимо позитивну динаміку": Кулеба розповів про ситуацію з теплом і світлом в Києві
Яка ситуація зі світлом в Україні?
Про це розповів міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба, передає 24 Канал з посиланням на Новини.LIVE.
Позитивна динаміка в тому, що поступово ми відходимо від повного відключення електроенергії і можемо переходити до певного планування,
– зазначив міністр.
За його словами, майже скрізь енергетикам вдалося вийти з екстрених відключень на графіки постачання електроенергії для населення. Однак Кулеба попередив, що графіки наразі діють досить жорсткі.
Водночас прифронтові регіони наразі знаходяться в особливо складному становищі.
Яка ситуація з опаленням?
На сьогодні, за інформацією міністра, без опалення загалом по Україні залишаються понад 900 житлових будинків. Більшість з них – у Києві.
- У Київській міській військовій адміністрації повідомили, що на ранок 29 січня в столиці без тепла було 613 багатоповерхівок.
- За минулу добу комунальні служби та енергетики змогли відновити теплопостачання ще для 124 будинків.
Створений план ремонтних робіт, який контролює не тільки київська влада, а й спеціальний штаб під головуванням першого віцепрем'єра Дениса Шмигаля. Ми щодня проводимо засідання, щоб розбиратися, що відбувається у Києві з теплом, і знайти рішення, як найшвидше повернути це тепло людям,
– наголосив Кулеба.
Він додав, що багатоповерхівки, де зараз не можуть відновити подачу тепла, намагаються максимально забезпечити електрикою, аби компенсувати відсутність опалення.
Важливо! Додатково уряд працює над рішенням про нарахування та оплату послуг за "комуналку" для жителів Києва у січні 2025 року.
Яка ситуація в енергосистемі 29 січня?
За інформацією Міненерго, по всій Україні 29 січня діють графіки погодинних відключень електроенергії, а для підприємств і бізнесу запроваджені обмеження потужності. У низці областей додатково застосовують аварійні знеструмлення. Такі заходи необхідні, щоб утримати стабільну роботу енергосистеми після нових атак.
Основною причиною дефіциту електроенергії стали нічні удари по електростанціях, підстанціях та мережах передачі й розподілу. Наслідки обстрілів досі ліквідовують, тому система працює з обмеженнями.
Окремо проблеми спричинила негода. Через пошкодження ліній електропередач без світла залишаються понад пів тисячі населених пунктів у кількох областях, зокрема Одеській, Вінницькій, Миколаївській, Київській, Чернігівській, Черкаській та Кіровоградській.